Op deze pagina kunt u zoeken en bladeren in diverse regionale en lokale dag- en weekbladen. Dankzij de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle (Dorpskrant en edities Hart van Holland) en de Stichting Vrienden van Archief en Librije (Goudsche en Schoonhovensche Courant) zijn de kranten gedigitaliseerd. Dit betekent dat het nieuws uit ons hele werkgebied nu voor een groot deel doorzoekbaar en te bekijken is. Het streekarchief hoopt in de toekomst nog meer lokale bladen toe te kunnen voegen.

De onuitputtelijke bron met grote en kleine nieuwtjes, advertenties en andere informatie, is voor een groot deel vanuit huis te bekijken en te doorzoeken. De Dorpskrant en de edities van Hart van Holland zijn zonder restricties te raadplegen. Vanwege auteursrechten kunnen de Goudsche en Schoonhovensche Courant van na 1951 alleen doorzocht en geraadpleegd worden als u de website benadert via een computer in de Chocoladefabriek (via een publiekscomputer of op uw eigen laptop of tablet via de gratis wifi . Dit kan op vergelijkbare wijze op de volgende locaties (klik op de locatie voor openingstijden).

U kunt de kranten doorzoeken door hierboven een zoekterm in te vullen. U kunt gebruik maken van verschillende 'wildcards'. U vindt uitleg over deze wildcards rechtsboven via de knop 'Hulp bij zoeken'. De zoekresultaten kunnen na het zoeken ook gefilterd worden op krant en jaartal.

Daarnaast kunt u de kranten doorbladeren: klik rechts op één van de krantentitels en vervolgens op jaar en datum.

Wilt u zoeken in andere collecties, zoals afbeeldingen, personen of vergunningen? Klik dan hier.