75 EEN TOAST. VERIJDELD TWEEGEVECHT. DE THEE IN SCHOTLAND. LIJFEIGENSCHAP. EEN DINÉ. springenen begraaft zich met de veroveraars derzelve onder de puinen. Eene andere groote vorstin dronk eens in eene vro lijke luim haren gasten de volgende moralische gezond heid toe: Verderf over alle dieven en schurken van mijn rijk!” St!” riep haar een wijs hoveling toe: Uwe Majesteit drinkt de pest over uw rijk.” En in welk land, helaas! zoude dit wel niet eene gegronde herinnering zijn Eene groote vorstin (Catharina van Rusland) zeide tot eenen buitenlanderdie zich beklaagde over de on zindelijkheid die in. haar rijk bij het gemeene volk heerschte Waarom wilt gijdat zij zorg dragen voor een ligchaam, dat hun niet toekomt?” Ziedaar een dolksteek midden door het hart van den genius der mcnschheid, indien er een zoodanig wezen bestaat Doctor Galaberteen provencaaldoor geheel Ly on om zijne overgroolc gierigheid beruchthield se- Het theedrinken was in Engeland vroeger algemeener dan in Schotland. Ziehier de reden. In het jaar 1685 zond de weduwe des hertogs van Montmouth een pond thee als geschenk aan een’ barer bloedverwanten in Schotland. Dit chinesche produkt was toenmaals on bekend. Men bekeek het aandachtig en liet eenen kok komendie, na lang onderzoekde uitspraak deeddat het een gedroogd kruid was. Nu werd hem de kostbare plant overgelaten, om er een behoorlijk gebruik van te maken: Onze kookkunstenaar liet eerst de bladen ko ken, goot vervolgens het water er af en zette ze als spinazie op tafel. De gasten vonden dit moeskruid geenszins naar hunnen smaak, en vrij lang moest het crediet van de thee in Schotland daaronder lijden. Dugazon had een geschil met Desessarts, die om zijne buitengemeene zwaarlijvigheid bekend was. Zij gingen met elkander in het bosch van Boulogneom de zaak met den degen in de vuist af te maken. Toen zij op de kampplaats gekomen waren, scheen de kortswijlige maar niet zeer moedige Dugazon zwarigheid temaken. >i Vriend!” sprak hij tot Desessarts, ik kan niet met eere tegen u vechten, want ik heb een te groot voordeel op u. Uw ligchaam heeft driemaal zoo veel oppervlakte als het mijne; gun mij den kamp gelijk te maken.” Daarop haalde hij een stuk krijt uit zijnen zak trok er eenen kring mede opDesessart’s buik en zeide: Ziet gij nu al de stekendie buiten dezen kring vallen zullen niet gelden.” Daar braken de secondanten in een luid gelach uiten het tweegevecht werd door een vro lijk ontbijt vervangen. I

Adresboeken Gouda | 1844 | | pagina 49