5 J 55 52 A. Romeijn. W. Kromhout. J. Oudijk. IW. van Leeuwen. I W. N. Hooft. I N. H. de Kanter. A. Romeijn. Van Iterson en Steenmeijer. J. S. Opterbeek. J. B. Peelers, Jzn. W. Post Drost. Opgerigt 1 Julij 1857. J. G. Rooseboom. J. C. van de Kasteele. E. van Leeuwen. J. van der Bijl. iC. Straver. A. J. de Ruiter. 'P. F. Vos. RIJKS-TELEGRAAF. Geopend van 9—12 T-/In. en van 2—7 °7> ’s Zondags alleen van 27 n/m. Th. van Schouwenburg. P. van Gogh. F. Grendel. F. Grendel, Jr. Wed. J. A. P. P. van der (Heijden. Heelmeester. 3. Bode. i m. Voornaamste bepalingen met betrekking tot het telegrafisch verkeer binnen Nederland. Apothekers. Algemeen ziekenfonds voor Gouda. Doctoren. Gepatenteerden, als Bedienaars der Begrafenissen. Verhuurders van Lijkkoetsen. Bureau op het Stadhuis, naast de Secretarie. Eerstaanwezend Ambtenaar. Besteller. Alleen des daags, en wel van 1 April tot 30 September, van des morgens 7 tot des avonds 9 ure, en van 1 October tot 31 Maart, van des morgens 8 tot des avonds 9 ure; Met beperkten diensttijd, en wel, alle werkdagen van 9—12 en van 2-7 ure, en des Zondags van 8—9 ’smorgens, en van 2 -3 ure, des namiddags. De toegang tot de seinkamers der telegraafkantoren is verboden. De berlgten moeten in den tekst, zonder verkortingen of met bet taalgebruik strijdige zamenvoegingen, duidelijk en in verstaanbare taal geschreven zijn, en den naam van den afzender, alsmede den naam en de woonplaats van den geadresseerden bevatten. Het adres is aan het hoofd van het berigt, de onderteekening aan den voet daarvan te plaatsen. Ten opzigte der berlgten naar de grootere steden, en in het bij zonder van die naar Amsterdam, Londen en Parijs, is het, ter voor koming van vertraging, noodig. dat in de adressen: straat, gracht of plein en het huisnummer worden opgenomen. De gevolgen van een onvolledig adres komen ten laste des afzenders. De in beriglen voorkomende boven-, tusschen- of overschrijvingen, uitschrappingen of doorhalingen belmoren door den afzender als deugdelijk erkend en gewaarmerkt te zijn. Het gebruik van geheimschrift is verboden. Op zich zelf staande letters of cijfers, waarvan de beteekenis uit den inboud van het berigt niet blijkt, zijn schrifteljjk te verklaren. Alle kosten worden bij de aanbieding van het berigt betaald. Te weinig berekende kosten moeten worden bijbelaald. Te veel geheven kosten worden terug gegeven. De rigtige overkomst der berigten in het algemeen of binnen een’ bepaalden tijd wordt niet gewaarborgd. Den afzender van een berigt wordt geene toezegging gedaan om trent den tijd, waarop het zjjne bestemming zal bereiken. Rjjkslelegraafkantoren zijn gevestigd te Amersfoort. Amsterdam, Arn hem, Assen, Bergen-op-Zoom, Breda. Brouwershaven, Culenborg, De venter. Delft, Dokkum, Dordrecht. Eindhoven, Enkbuizen, Franeker, Goes, Gorinchem, Gouda, ’s Gravenhage, Groningen, Haarlem, Harlin gen. Heerenveen, Helmond. Hengelo, ’s Hertogenbosch, Hoogezand, Hoorn, Kampen, Leeuwarden, Leiden, Lemmer, Lent (tijdelijk bij Imo gen waterstand of ijsgang), het Loo (tijdelijk, gedurende het twfverblijf), Maastricht, Meppel, Middelburg. Neuzen, Nijmegen, Purmerende, Roer mond, Rosendaal (Noord-Brabant), Rotterdam. Scheveningen (lijdelijk, gedurende het badsaizoen). Schiedam, Sleeuwijk (bij hoogen waterstand of ijsgang), Sneek, Soestdijk (tijdelijk, gedurende het verblijf van H. M. de Koningin Moeder), Tiel, Tilburg. Utrecht, Veendam, Venlo, Vlaar- dingen. Vllssingen, Vreeswijk (lijdelijk bij hoogen waterstand of ijs gang) Wageningen, Winschoten. Wormerveer, Zaandam. Zalt-Bom- mel, Zierikzee, Zutphen en Zwolle. De kosten van overselnen van een berigt van 1 tot 20 woorden bedragen, w'elke ook de afstand tusschen het kantoor van afzending De ambtenaren bij den Rijkstelegraaf hebben zich bjj eede tot geheimhouding verbonden. De Rijkstelegraafkanloren zijn dagelijks open, zon- en feestdagen niet uitgezonderd. Zij worden ten opzigte van den diensttijd, ver deeld in drie klassen, als; kantoren die geopend zijn 1. Onafgebroken bij dag en nacht; 2. - Boekhouder.

Adresboeken Gouda | 1862 | | pagina 28