89 Verordening van Policie, Uitoefenen nimmer binnen den afstand Geen vuurwerk mag worden vervaardigd van sommige Beroepen en Bedrijven. Niemand mag meer dan een vat, hetzij vol of ledig, te gelijk over de straat voortrollen, en is de vervoerder verpligt, bij het afkomen van eene brug of eenige andere hoogte, zich vóór het af te rollen vat te plaatsen, ten einde het tegen te hou den en te besturen. Art. 11. Zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders mag niemand koestallen daarstellen of de bestaande vergroolen. Art. 12. Het is verboden zonder toestemming van Burgemeester en Wethouders in huizen, stallen of eenig ander gebouw, op binnenplaatsen of erven te bergen of te bewaren mestspeciën, dierlijk of plantaardig afval, bedorven vleesch, visch of andere aan bederf onderhevige voorwerpen, dooi welke stank of onreinheid wordt verspreid ook zal nie mand in voorschreven plaatsen leder, beenderen of in kamers of vertrekken, waar vuur of licht aan wezig is of tabak gerookt wordt. Art. 7. Het is verboden, tabak te rooken bij hel laden, lossen of verwerken van ligt ontvlambare goederen; in de werkplaatsen van schrijnwerkers, timmerlieden, kuipers, blokmakers, wagenmakers, stoeledraaijers, klompernakers, zeilmakers en van soortgelijke handwerken uitoefenende personen, als mede in zaagmolens en op scheepmakerijen. Art. 8. Tusschen zonsonder- en zonsopgang is hel verboden touwwerk te lanen of te teren, kalk te blusschen of te lesschen, lood, smeer, vel, zwa vel, pik of leer te smelten of vernis te koken. Art. 9. Het verbranden van stroo, ruigte of vuilnis zal geen plaats mogen hebben tusschen zonsonder- en zonsopgang, altijd moeten geschieden in het open veld, en nimmer binnen den afstand van twintig ellen van den openbaren weg, de straal of het vaarwater. Art. 10. Art. 1. Den loodgieters en leidekkers is het ver boden, lood of soldeer ergens anders te smelten dan in de open lucht, of ouder schoorsteenen in keu kens, snuivers of andere werkplaatsen. Art. 2. Zij zullen geene heele bouten mogen nederleggen in kamers, op zolders, daken of goten. Art. 5. Elk, die vuurwerken wil vervaardigen, schietkatoen, buskruid of vuurwerk verkoopen of meer dan vijf pond buskruid in een huis of ge bouw bergen, moet zijn voornemen daartoe schrif telijk aan Burgemeesters en Wethouders acht dagen te voren kenbaar maken, met bepaalde aanwijzing van de plaats waar, of hel huis of gebouw waarin hij zulks verlangt te doen. Zij die dit beroep, tijdens het in werking komen dezer Verordening uitoefenen, zijn verpligt. binnen acht dagen na hare afkondiging, daarvan aangifte te doen aan het bureau van den Commissaris van policie. Art. 4. Indien het geldt de voortdurende uit oefening van het beroep van vuurwerkmaker of den handel in schietkatoen, buskruid of vuurwerken, zal de belanghebbende geen gevolg geven aan zijn voornemen, dan nadat de door Burgemeester en Wethouders noodig geoordeelde voorbehoedmiddelen, onder toezigt van Booimeesters, zijn gemaakt. Art. o. Tusschen zonsonder- en zonsopgang mag geen buskruid, schietkatoen of vuurwerk worden verkocht. Art. 6. OP HET Vastgesteld 36 Jan narij 1855.

Adresboeken Gouda | 1862 | | pagina 46