90 91 verwekkende voorwerpen mogen i en woonplaatsen dergenen, koopen, en den aard, de hoedanigheden der gekochte goederen. Art. 19. De personen, in art. 15 genoemd moeten de door hen gekochte goederen gedurende drie dagen na den dag van inkoop in den winkel ten loon stellen. Art. 20. Wanneer de verkoopers hun onbekend zijn, zullen zij de goederen niet koopen dan in te genwoordigheid van twee bij hen bekende getuigen, en de namen en voornamen van dezen mede op voorschreven register aanteekenen. In dat geval zullen zij de gekochte goederen niet mo gen verkoopen binnen zes dagen na dien van inkoop. Bij den verkoop na dien termijn, zullen zij de goederen niet, afgeven, alvorens den naam, voornaam, het beroep en de woonplaats der koopers in meer gemeld register Ie hebben aangeteekend. Deze niet kennende, zullen de goederen niet dan in tegen woordigheid van twee bij den verkooper bekende getuigen aan den kooper worden afgegeven, terwijl van de namen, voornamen, beroepen en woonplaat sen dezer getuigen in gezegd register aanteekening moet geschieden. Art. 21. De handelaren, bij art. 15 genoemd, moeten de hun verdacht voorkomende goederen voorloopig aanhouden en van de verdenking onver wijld kennis geven aan den Commissaris van Policie. Atr. 22. De melkverkoopers zullen de emmers en kannen, waarmede zij de melk aanvoeren en rondbrengen, met een’ daarop sluitend houten, blik ken, zinken of koperen deksel gedekt houden. Art. 23. De overtreding dezer Verordening, voor zoo verre daartegen bij de algemeene wetgeving geene strafbepalingen zijn vastgesteld, wordt gestraft: andere stank branden. Art. 13. Zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders zal op de sloepen der huizen of op de openbare straal geen werk mogen verrigt worden dat geraas, stank of eenige andere hindernis veroor zaakt. Art. 14. Geen koop- of winkelwaren of andere goederen zullen op de sloepen der huizen en pakhui zen mogen worden uilgestald of opgestapeld, hooger dan een el acht palm van den beganen grond. Art. 15. Oudroeslverkoopers, uitdragers en in het algemeen zij, aan wier bedrijf het in-en verkoo pen onder de hand verbonden is van oud huisraad, kleederen, koper, tin, ijzer, lood of touwwerk en andere roerende goederen, zijn verpligl van iedere winkel-, berg- en woonplaats schriftelijk opgave te doen aan den Commissaris van policie, binnen drie dagen nadat zij dezelve in gebruik hebben genomen. Diegenen der ingezetenen, die een der voornoemde bedrijven uitoefenen tijdens de afkondiging dezer Verordening, zullen binnen acht dagen na die af kondiging de bij dezen bedoelde aangifte doen. Art. 16. Aan den hoofdingang van hunnen win kel of bergplaats moet een bord gesteld zijn, waarop naam en bedrijf des handelaars in letters van olie- verw duidelijk en van de straat leesbaar staan uit gedrukt. Art. 47. De bij art. 15 genoemde handelaren moeten een register houden, ingerigt naar een door Burgemeester en Wethouders te geven voorschrift, genommerd en gewaarmerkt door den Commissaris van policieop den eersten van iedere maand, moet het register ter visie worden aangeboden aan den Commissaris van policie, die daarenboven zich dat ten allen tijde kan doen vertoonen. Art. 18. Zij zullen dag voor dag en zonder open vakken daarin aanteekenen de namen, voornamen, beroepen en woonplaatsen dergenen, van wie zij en den prijs

Adresboeken Gouda | 1862 | | pagina 47