92 95 van Agenten met door den en het van art 11 het en van Verordening van Policie Art. 1. Binnen deze Gemeente zullen, op daartoe bepaalde plaatsen en tijden, bijzondere Markten ge houden worden. Art. 2. De bijzondere marktplaatsen zijn: 1°. Voor Paarden, op het Marktplein, ten noordwes ten van het Raadhuis. 2°. Voor Runderen, Schapen en Varkens, op het Marktplein, ten noorden en westen van het Raadhuis. 5°. Voor Kersen, Appelen en Peren, op de Groote die van art. 10 met eene boete van eenen gulden; die van artt. 16 en 22 met eene boete van een tot drie gulden die van artt. 7, 8, 9, 15 en 14 met eene boete van een tot zes gulden of gevangenis van een tot drie dagen; die van art. 1 met eene boete van drie tot zes gulden of gevangenis van een tot drie dagen die van art. 15 met eene boete van drie lot twaalf gulden of gevangenis van een tot drie dagen; die van art. 2 met eene boete van zes tot twaalf gulden of gevangenis van drie dagen; die van artt. 17,18, 19, 20 en 21 met eene boete van drie tol vijf en twintig gulden of gevangenis van een tot drie dagen die van art. 11 met vijf en l drie dagen; die van artt. 5, 4, 5, 6 en 12 met eene boete van twaalf tot vijf en twintig gulden of gevangenis Markt, oostwaarts bezijden het Raadhuis. 4°. Voor Pluimgedierte, Konijnen, Geiten, Bokken Honden, op het Marktplein, ten westen van I Raadhuis. 3°. Voor Kaas, op het Marktveld. 6°. Voor Boter, in het Boterhuis. op het Marktplein. 7°. Voor Bloemen, op de Gouwe, tusschen de Peper en Keizerstraat. 8°. Voor Groenten, op de Naaijerstraat. 9°. Voor Aardappelen, op het Veerstal en aan de Vesten, nabij de Pottersbrug. 10°. Voor Zee- en Riviervisch, op de Vischmarkt. 11°. Voor Hooi, op de Bogen, aan de Hooikade. 12°. Voor Turf en Hout, achter de Waag en het Bolwerk bij de Bleekersbrug. 13°. Voor üitdragerswaren, achter de St. Jans Kerk. Art. 5. Al de in hel voorgaande artikel niet ver melde voorwerpen, welke ten verkoop aan de markt gebracht worden en waarvan de verkoop niet strijdig is met vastgestelde bepalingen, zullen zoodanige plaats bekomen, als door den Marktmeester zal worden aangewezen. Art. 4. De voorwerpen, waarvoor bepaalde markt- drie dagen. Art. 24 Onverminderd de bepaling van het Welhoek van strafvordering, zijn met opsporen van de overtreding dezer verordening het constateren van dezelve belast de beambten Policie. Art. 25 De Commissaris, Inspecteur en i van Policie zijn bevoegd om, met inachtneming der bepalingen van de Wet van den 51° Aug. 1855 (Staats blad N°. 85), ten allen tijde, ondanks de bewoners, binnen te treden in de woningen, winkels en berg plaatsen der ingezetenen, ten einde het vereischte onderzoek betreffende de inachtneming der bepa lingen, verval in art. 1,2, 5,4,5,6, 7, 8 en 12 dezer verordening te doen. Art. 26 Alle vroegere Verordening betrekke lijk onderwerpen, hij deze Verordening geregeld, wor den afgeschaft. eene boete van twaalf tol twintig gulden of gevangenis van een tot OP DE MARKTEN BINNEN DE GEMEENTE GOUDA, Vastgesteld 18 December 1855.

Adresboeken Gouda | 1862 | | pagina 48