Verordening op het maken van Bijten IN DE GEMEENTE GOUDA. 94 95 overeenkomst of verordening alsmede de stoepen moeten geheel J zoo danig geplaatst worden, als de Marktmeester zal meester wordt afgekeurd, onmiddellijk van de markt, worden verwijderd. Art. 11. De Stieren mogen niet dan geknieband door tie Gemeente vervoerd of ter markt gesteld worden. Art. Het achtereenvolgend ter markt aange bracht Rundvee zal, naar gelang het is aangebracht, naast elkander aan touwen en palen worden vast gemaakt, zoo als zulks door den Marktmeester zal worden aangewezen, zonder wiens toestemming geene verplaatsing van vee zal mogen geschieden. Deze bepaling is ook op de Paarden toepasselijk. Art. 15. De ter markt aangebragte Schapen en Lammeren zullen in de daarvoor bestemde hokken geplaatst worden, zoo als zulks, even als het plaat sen der Varkens, door den Marktmeester zal wor den aangewezen. Art. 14. De overtreding van iedere bepaling de zer Verordening wordt gestraft met eene boete van Een lot Vijf Gulden. Vastgesteld 14 December 1855. Art. 1. Bij besloten water zullen de bewoners van Huizen en de gebruikers van Pakhuizen, Stal len en Erven, vóór den avond van den dag, dat dit door Burgemeester en Wethouders zal zijn bevolen, vóór hunne Panden doen maken en vervolgens openhouden eene Bijt, ter grootte van 4 El 5 Palm in het vierkant. Art. 2. De overtreding van de vorenstaande be paling zal gestraft worden met eene geldboete van drie gulden of één dag gevangenis. plaatsen zijn aangewezen, zullen op geene andere markt- of openbare plaats binnen deze Gemeente, ten verkoop gesteld mogen worden. Art. 5. Geene tenten, kramen, tafels of derge lijke zullen binnen de Gemeente opgeslagen of ne dergezet mogen worden, alsook geene voorwerpen ten verkoop worden uitgestald, dan overeenkomstig de aanwijzing van den Marktmeester en tegen vol doening van het daarvoor vastgeslelde marktgeld. Art. 6. Al de ter marktplaats aangebrachte voor werpen moeten zoodanig geplaatst worden, dat de zelve geene verhindering in de algemeene gang- of rijpaden te weeg brengen; de toegangen tol gebou wen en erven vrij blijven, en de vervoerwagens of rijtuigen aanwijzen. Art. 7. leder, die voorwerpen ten verkoop ter markt heeft gebracht, is gehouden, de door hem ge bruikte plaats van vuilnis te reinigen, zoodra die plaats door hem wordt verlaten, tenzij zulks door overeenkomst of verordening aan anderen mogl zijn opgedragen. Art. 8. Het is verboden, door geschreeuw of gebaarmaking, stoornis of belemmering te weeg te brengen in den verkoop of afslag van de ter Markt aangebrachte voorwerpen. VVV BE VEEMARKT. Art. 9. De Veemarkt wordt gehouden des Don derdags van elke week, mits geen feestdag zijnde, voor welken dag in dat geval een andere marktdag door Burgemeester en Wethouders zal kunnen wor den bepaald. Art. 10 Geen ongezond vee zal op de markt ge doogd, veel minder verkocht mogen worden, en dat, hetwelk om die reden door den Veearts of Keur-

Adresboeken Gouda | 1862 | | pagina 49