96 97 des avonds nog personen Art. 4. Zij zijn gehouden, vóór middernacht den bezoekers aan te zeggen, dat deze behooren te ver trekken, en bij weigering of nalatigheid van deze om aan die aanzegging te voldoen, daarvan dadelijk kennis te geven aan het Bureau van Policie. Indien na zoodanige kennisgeving in de bij Art. I vermelde huizen bezoekers worden aangetroffen, wordt elk hunner gestraft. Art. 5. Als gelagmakende personen of bezoe kers worden niet beschouwd de leden des huisge- zins, noch de buitenshuis wonende ouders, kin deren of bloedverwanten van den houder van het huis, noch in de herbergen zij. die aldaar nachtver blijf houden en op het vreemdelingen-register zijn ingeschreven, noch ook zij, wier tegenwoordigheid aldaar vereischt wordt. Art. 6. Gedurende de kermis en bij openbare feesten zijn Art. 3 en 4 niet toepasselijk. Het begin en de duur van den tijd, gedurende welken de sluiting te middernacht niet verpligtend is, worden door den Burgemeester bij gewone afkon diging bekend gemaakt. De Burgemeester kan daarenboven in bijzondere gevallen vrijstelling van de bepalingen van Art. 5 en 4 verleenen. Art. 7. Het is verboden, in de huizen, bij Art. 1 bedoeld, sterken drank te tappen aan kennelijk be schonken personen en aan verpleegden in huizen van Liefdadigheid, welke aan hunne kleeding of an derszins kenbaar zijn. Art. 8. Tot het houden van openbare verlotingen beneden de honderd gulden wordt het verlof van den Burgemeester vereischt. Geene muziek-,dans- of schermpartijen, tooneelvoor- stellingen of dergelijken mogen worden aangekondigd of gehouden zonder voorkennis van den Burgemeester. 7 Verordening van Policie Logementen, Herbergen, Koffijhuizen en Tapperijen Ie Gouda. Art. IIeder, die een Logement, Herberg of ander huis lot het verschaffen van nachtverblijf, of een Kof- fijhuis, Tapperij of ander huis, waar men gelagen zet. houdt, overneemt of oprigt, is verpligt daarvan schriftelijk kennis te geven aan den Burgemeester; hij, die zoodanig huis houdt, binnen ééne maand na de afkondiging dezer verordening; hij, die zoo danig huis overneemt of oprigt, binnen acht dagen na de overname of oprigting. Art. 2. De Herbergiers, Logementhouders en in het algemeen allen, die hun bedrijf maken van het. verschaffen van nachtverblijf, zullen dagelijks vóór tien ure des avonds aan het Bureau van Policie moeten inleveren een uittreksel uit het Register, het welk zij volgens Art. 475 N°. 5 van het Wetboek van Slrafregt verpligt zijn te houden, door hen on- derteekend, bevattende opgaven van al de personen, die op dien dag bij hen zijn aangekomen en nacht verblijf bij hen houden. Ingeval er na tien ure aankomen, zullen zij het uittreksel, waarop die per sonen zijn vermeld, des morgens vóór negen ure aan het Bureau van Policie moeten inleveren. Art. 5. De houders der huizen, in Art. 1 ver meld, zijn verpligt die te middernacht te sluiten. Hel is aan hen, met uitzondering van houders van Logementen of andere huizen tot het verschaffen van nachtverblijf dienende, verboden, na dit uur, van den 1” April tot 50“ September voor des morgens ten vijf'ure, en van den 1“ October tot den 51" Maart voor des morgens ten zes ure bezoekers te ontvangen. OPOE Vastgesteld 18 Dec. 1855 en 5 Febr. 1856.

Adresboeken Gouda | 1862 | | pagina 50