27 RIJKS AMBTENAREN EN RIJKS-INSTELLINGEN. A. C. Gosijn. D. Dobbe, Arrondissements-ijker. L. Begeer, IJker van het vaatwerk. J. C. Schenk. 26 klasse. e J. G. Schenk, le klasse. P. G. de Fontenille, 1e klasse. L. A. de Rochefort, 1 Collecteur der ftederlandsclie Staatsloterij. El jjks-Coiiimieseii. P. F. Lems, 3e klasse. E. J. Lagerweij, 4e klasse. Tegenschatters. 1A. van Gent. |P. M. Roosendaal. IJker van Maten en Gewigten. Zegel-, Registratie- en Successie-regten. J. W. A. Roijaards, Ontvanger. Opzijrter van den Waterstaat. J. H. van Echten. Bjjks-Schatters der Personele Belasting. K. van Dam. J. Goudkade. W. van Bern mei. A. Oudijk. Belasting op de Honden. Voor Honden van weeldeper jaar 2,50. Voor Honden ten dienste van den Landbouw, eenig bedrijf van Nijverheid of ter bewaking van gebouwen of erven Bij de herordening regelende de invordering van die belasting is onder anderen voorgeschreven Am 1. Ieder die vermoed wordt belastingschuldig te zijn, ontvangt jaarlijks vóór den Sisten Januarij een Beschrijvingsbiljet, ingerigt volgens een door Bur gemeester en Wethouders vast te stellen model. Am. 2. De belastingschuldigen die op 1 Februari) geen beschrijvingsbiljet hebben ontvangen, zijn verpligt zich binnen acht dagen daarna tot het verkrijgen daarvan, ten kantore van den Gemeenteontvanger aan te melden, terwijl zij, die zich in den loop der negen eerste maanden van het jaar in de gemeente komen vestigen of uit anderen hoofde belastingschuldig worden, zich binnen eene maand daarna, daartoe moeten aanmelden. De Beschrijvingsbiljetten worden acht dagen na de bezorging of afgifte terug gehaald en een bewijs van ontvangst daarvoor afgegeven. Mogt die terughaling verzuimd worden dan is de belastingschuldige verpligt, het Beschrijvingsbiljet vóór den lödcn Februari) ten kantore van den Gemeente ontvanger té bezorgen. Art. 3. Zij aan wier woningen een Beschrijvingsbiljet is bezorgd of aan wie dit op hun verzoek is afgegeven zijn verpligt de daarbij gedane vragen behoorlijk, naar waarheid, stellig en zonder eenig voorbehoud te beantwoorden. De aangifte van een belastingschuldige wordt door zijne gewone handteekening bekrachtigd. Zoo deze niet kan schrijven, geschiedt, des gevraagd, de invulling in zijnen naam, kosteloos, door den ambtenaar met het doen der beschrijving belast, met vermelding der redenen waarom; de aangifte wordt alsdan door dezen, na voor afgaande voorlezing, in tegenwoordigheid van een derde persoon en met en be nevens dezen geteekcnd. Am. I Indien de belastingschuldige, of hij die hem regtens vertegenwoordigt, verlangt dat de berekening van zijn inkomen geschiedt op de wijze bij art. ti van het besluit op de helling aangegeven, dan is hij gehouden, des gevorderd, het Aanslag-biljet of de Aanslag-biljetten van de Rijksbelastlng op het Personeel, of een duplicaat daarvan, over te leggen. Am. 3. Indien de vereischte aangifte niet binnen den bepaalden tijd is gedaan, of de aangifte door Burgemeester eh Wethouders te laag wordt .geacht, bereke nen zij het inkomen van den belastingschuldige op de wijze als bij Art 6 van het besluit tot heffing is bepaald. Am 6. Van de nalatigheid of weigering om te voldoen aan de voorschriften van Art. 2 en 3 dezer Verordening wordt door de Gemeenteontvanger of door de Ambtenaren, aan wien de beschrijving dezer belasting door Burgemeester en Wethouders wordt opgedragen, proces-verbaal opgemaakt. Am. 7. Het belastbaar inkomen van de belastingschuldigen wordt overeen komstig hunne aangifte of die van hen welke ze regtens vertegenwoordigen des noodig met wijziging der aangifte, en zoo geene aangifte gedaan is, ambtshalve door Burgemeester en Wethouders ten kohiere gebragt en van dat inkomen, het bedrag der belasting percentsgewijze berekend in evenredigheid tot de som op de door Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland goedgekeurde begroeting van inkomsten als opbrengst van den boofdelijken omslag uitgetrokken, verhoogd met hoogstens 3 ten 100 voor oninbare posten, met inachtneming dat dit gezamen lijk bedrag niet mag overschrijden het door den Koning toegestaan maximum dezer belasting. Met dit Kohier wordt gehandeld zoo als bij art. 261, 263 en 266 der Wet van 29 Juni) 1851 (Staatsblad n». 85) is voorgeschreven. Rjiks-Coinniiesen, Boegers der Dranken. J. C. Schenk. E. J. Lagerweij. Scheepsmeter voor Binnenlandsche Vaartuigen. - 1,25. Directe Belastingen, In- en Uitgaande Regten en Accijnsen. L. H. van Konten, Controleur. IF. Harting, Deurwaarder. G. Blok, Ontvanger. Collegie van Zetters der Directe Belastingen. Mr. A. A. van Bergen IJzendoorn, Burgemeester, President. J. J. Braggaar. P. F. Vos. A. A. G. van Person. J. Droogleever Fortuijn. K. Verweij. M. Both. B. H. van de Werve, Secretaris.

Adresboeken Gouda | 1867 | | pagina 16