3 b B R IE V E N P 0 ST E RI J. PUBLIEKE VERK00P1NGEN KANTOOR GOUDA. 3. Verzendingen per Hail en naar het Buitenland. Ongeregeld. in tie Nieuwsteeg bi) van roerende goederen, gehouden wordende door de Notarissen W J. Fortuijn üroo^leever, op de Peperstraat achter het kantoor. P. M. Moutijn en Mr. P. P. P. Kist, den Kleiweg van de Rijnspoorweg-Maatschappij. Bureau aan het Station. Geopend van s morgens (>j-IO| nre s avonds doorloopend. Depêches door het geheele Rijk aan het tarief der Rijks Telegraaf, uit genomen die voor hel Buitenland, welke 0.30 hooger in prijs zjjn. Vertrek der Posten. Wisselt met elk saisoen af. TELEGRAPHIE a van het. Rijk. Bureau op liet Stadhuis, naast de Secretarie. Geopend: Zie sub 2, hieronder. Ambtenaren. Th. van Schouwenburg, Directeur. G. de Mooij, Telegraphist 3e klasse. Bestellers. W. N. Hooft. I J. J. Hermans. Voornaamste bepalingen met betrekking tot het tele- graphisch verkeer binnen Nederland. De ambtenaren bij den Rijkstelegraaf hebben zich bij eede tot geheim houding verbonden. De RijKstelegraafkantoren zijn dagelijks open, zon- en feestdagen niet uitgezonderd Zij worden, ten opzichte van den diensttijd, verdeeld in drie klassen, als: kantoren die geopend zijn: 1. Onafgebroken bij dag en nacht; 2. Alleen des daags en wel van I April tot 30 September, van des morgens 7 tot des avonds 9 ure en van 4 October tot 31 Maart, van des morgens 8 tot des avonds 9 ure-, Met beperkten diensttijd, en wel. alle werkdagen van 9 12 en van 2—7 ure. en des Zondags van 8-9 's morgens, en van 2—3 ure des namiddags, behoudens eenige afwijkingen voor plaatselijk belang. De toegang tot de seinkamers der telegraafkantoren is gesloten De berigten moeten in den tekst, zonder verkortingen of met het taal gebruik strijdige samenvoegingen, duidelijk en in verstaanbare taal ge schreven zijn, en den naam van den afzender, alsmede den naam en de woonplaats van den geadresseerden bevatten Het adres is aan het hoofd van het bericht, de onderteekening aan den voet daarvan te plaatsen Ten opzichte der berichten naar de grootere steden, en in het bijzonder van die naar Amsterdam. Londen en Parijs, is het. ter voorkoming van vertraging, noodig, dat in de adressen: straat, gracht of plein en het huisnummer worden opgenomen De gevolgen van een onvolledig adres komen ten laste des afzenders. De in berichten voorkomende boven-, tusschen of overschrijvingen, uitschrappingen of doorhalingen belmoren door den afzender als deugde lijk erkend en gewaarmerkt te zijn Het gebruik van geheimschrift wordt toegestaan Te weinig berekende kosten moeten worden bijbetaald Te veel ge heven kosten worden terug gegeven. De richtige overeenkomst der berigten in het algemeen of binnen een bepaalden tijd wordt niet gewaarborgd Den afzender van een berigt wordt gcene toezegging gedaan omtrent den tijd, waarop het zijne bestemming zal bereiken De kosten van overseinen van een berigt van 1 tot 20 woorden bedra gen, welke ook de afstand tusschen het kantoor van afzending en van bestemming zij. f 0.30. Voor iedere 10 woorden daarenboven wordt de prijs met 0 13 verhoogd Het kantoor is op alle werkdagen, voor de frankeerinag, het aanteekenen eu de al'xrii’te van aan&geteekende brieven geopend: Van des morgens 7 tot 8 ure jVan des namiddags 2 tot 3 ure - 9 12 avonds 6 9'/« I.ichtins der Brieven aan liet station van den Hjjn- Spoorweg, voor de treinen in de richting naar. Rotterdam: ten 8 4(1 en 1128 ure des morgens: 1 48 en 4.28 's namiddags; 6 31 en 8,41 ure 's avonds Utrecht: ten 6.49 en 11 29 ure des morgens; 12 31 en 2.28's namiddags; 6 31 en 8 41 's avonds

Adresboeken Gouda | 1871 | | pagina 30