82 83 Onderwijzer in het teekenen. E. Sijtsma, J. P. van der Kleijn, H. M. Carlier, Penningm. N. de Graaf. C. A. B. Bantzinger. Onderws. n en Meisjes. C. v. d. Voort, Onderws. v. d. Hoeven, vakken, Engelsch en Duitsch; en op de 2de Burgerschool voor Meisjes tot de beginselen der levende talen, de Gymnastiek, het Teekenen en de handwerken voor Meisjes. 1e Burgerschool voor Meisjes. E. P. J. Jager, J. Groot, G. van Groos, J. E. v. d. Klein, geb. Verhoef. Onderws. in de handw. E. R. C. Peletier, Onderwijz. R. Oosterling, A. van Kersen, A. Steijl, Onderwijz. en in vr. handw. <4-°. 1e Burgerschool H. J. W. Huber, H. d. School. H. E. v.d. Roer, Onderwijzer. G. N. Kruisheer, H. Robberse, 5? 5'. 2e Burgerschool R. Leopold, Hfd. der School. J. Slop, Onderwijzer. S. de Vries, J. J. Bertelman. Onderwijzers in de Gymnastiek. H. J. Steenbergen, H. Ouderkerk. 6». B. P. v. Cittert Jr., Hfd.d.Sch. M. P. P. Wijnrox, Onderw. en in vrouwel, handwerken. A. Schouten, E. C. L. van Echten, J. Schouten, Onderwijzeres. 7°. 2e Burgerschool M. L. J. Bender, H. d. Sch. C. C. W.v.Amerom, Onderw. M. S. Haga, Het onderwijs op deze scholen omvat, behalve de vakken van het gewoon lager onderwijs: op de beide Kostelooze- scholen en de Tusschenschool, de gymnastiek, het teekenen en de handwerken voor meisjes; op de ie Burgerschool voor Meisjes tot dezelfde vakken en de beginselen der Fransche taal; op de ie Burgerschool voor jongens tot de beginselen der Fransche taal, die der wiskunde, de gymnastiek en het teekenen; op de 2de Burgerschool voor Jongens tot dezelfde voor Meisjes. E. Groothoff, Onderwijzeres. A. M. L. Buijze, II. BIZONDERE SCHOLEN. 1. School voor Christ. Nat. Onderwijs. Commissie der School. J. C. Zeidenrijk, Voorzitter. H. Haverkamp. G. van der Zwalm, Secret. K. van Rhijn, Penningm. J. v. d. Putte, Hfd. d. School. J. Gravesteijn, Onderwijzer. J. Noordhof, Onderwijzer. Schoollokaal: Lange Groenendaal, Wijk I, N“. 19. H. G. Burgersdijk, Onderw. en in vr. handwerken. E. Verhoef, Onderwijzeres in de vrouwelijke handw er ken. Wed. P. Kleijnenburg, geb. A. Prins, voor Jongens. K. J. van Ingen, Onderw. M. G. Emeis, P. van Trotsenburg, C. de Rooij, voor Jongens. W.HermandeGroot, Onderw. 2. Van de R. K. inrichting van Liefdadigheid. (Liefdegesticht). Onder het beheer der Liefdezusters (Hoofdzetel: Oudenbosch). Commissie der School. P.C.Th.Malingré(Deken) Vrz. A.AlbadaJelgersma(Pastoor). H. Goorissen, Secretaris. a. School voor Meisjes. b. Bewaarschool voor Jongens A. H. v. d. Bom, Hfd. d. Schl. A. Grobbenhaar, Onderws. W. M. Adegeest, 3. R. K. Jongensschool. Het bestuur is opgedragen aan de Directie van het Liefdegesticht. J. G. Kropman, Hfd.d.School. I F. D. Chamuleau, Onderw. J. de Jong, Onderwijzer. J. Kortenhof, J. Stappers,

Adresboeken Gouda | 1891 | | pagina 51