95 J. H. 94 P. van Dorp, Voorzitter. H. J. Bik, Voorzitster. N. Ketel, Secretaresse. L.Husselson, Vice-Sec.taresse. K. van Rhijn, Penningm. H. Haverkamp. J. J. Verdries. C. Brunt. J. J. Verdries, Eere-Voorz. J. van en de Kleine Kerk. G. van der Zwalm. H. Kemp. van der Togt. M. van Deth. A. Kwinkelenberg. J. Visser. A. Verkade, Penningmeester. M. J. van Loon, Vice-Pennm. J. van Oei, Directeur. derzending. P. S. v. d. Staal, Secret, id. H. A. Toen, Algem. Pennm. - -r. m. 150 kinderen. Eens per maand. Donderdag, in het Lokaal »tot Heil des Volks”. Stuivers-Collecte. Onder bestuur van l>. S. van der Staal, bij wien inlich tingen en »Zendingblaadjes” verkrijgbaar zijn. Protestantsche Zondagsschool. Opgericht door de afdeellng Gouda van den Nederlandschen Protestantenbond gehouden in de Remonstrantsche Kerk, en in het gebouw van de Loge. Bestuur. H. P. Schim van der Loeff, Voorzitter. G. C. de Vooijs, Secretaris-Penningmeester. Zondagsschool der Ned. Hervormde Kerk. Onder de zinspreuk: „Laat de kinderkens tot mij komen”. Gehouden in de St. Jans- Ds. L. ten Bosch, Voorzitter. Dr. J. H. Gunning J.Hz.,Secr. J. M. Kortlandt, Penningm. Ds. A. Wartena. H. W. M. Steevens. P. W. Kamphuijzen. Onderwijzend personeel 24. Aantal kinderen 700. Zondagsschool „Jozef”. Gehouden in de Bizondere School voor Chr. Nat. Onderwijs, 275 kinderen. Bestuur. I C. Verkade, Secretaris. 1 Oei, Voorzitter. T. vanden Heuvel,Penningm. Chr. Jongedochters-Vereeniging „Dorcas”. Opgericht 31 October 1867. 94 leden. J. Brekweg, Penningmeest. H. Labei, Vice-Penningm. De Unie. »Eene School met den Bijbel.” H. W. Otto, Voorz.-Corresp. J. van de Putte, Secr.-Pennm. Vereeniging ter Bevordering van Chr. Nationaal Onderwijs te Gouda. Bestuur. J. C. Zeidenrijk, Voorzitter. I G. van der Zwalm, Secret. Aantal leden 36 en p. m. 40 begunstigers. De leden betalen onderling het eventueel jaarlijksch tekort van de Chr. school. Zij kiezen uit hun midden het bestuur der Chr. School. Begunstigers geven jaarlijks eene vrijwillige bijdrage. Vereeniging ter Bevordering van Chr. Schoolonder wijs onder Mingegoeden te Gouda. Bestuur. P. van Dorp, VoorzitterA. van Os, Com. van toez. J. v. Dongen Bolding, Secret. P. W. Kamphuizen, id. P. S. v. d. Staal, Penningmid. en Comm, van toezicht. De vereeniging suppleert thans voor 60 kinderen van mingegoeden, die op de Chr. School onderwijs ontvangen, 43.} cents per maand, per kind, bij voor uitbetaling. De ouders dier kinderen betalen dan per week slechts 10 cents schoolgeld voor elk kind. De vereeniging telt 190 contribueerende Leden. Vereeniging tot oprichting en instandhouding van Vrije Scholen op Gereformeerden grondslag. Bestuur. K. Jonkheid, Voorzitter. C. Brunt, 2e Secretaris. H. M. Dercksen, Vice- Voorz. L. van der Wolf, Penningm. A. Vingerling, ie Secretaris. Chr. Zangvereeniging „De Kinderen van Korah!” B. J. v. d. Berg, Voorzitter A. C. van Asch, Vice-Vrz. J. Vonk, Secretaris. B. Stolwijk, Vice-Secretaris. Nederlandsche Zendingvereeniging. Afdeeling Gouda. P. de Raadt, Voorzitter. M. van Deth, Secretaris. M. Ketel, Voorzitter der Kin- Kinderzending. Avondschool der afdeellng met p. Stuivers-Collecte. Onder bestuur van P. S. van der Staal, bij wlenlnlich- hffön on ,>7rinrlin<rhln<irlirio”

Adresboeken Gouda | 1891 | | pagina 57