Io5 104 Commissaris A. Wartena, Voorzitter. een Het Gesticht „Talïtha Ktimi” te Zetten. I. C. Vorstman, geb. Perier, Correspondente. Hei doel is om verwaarloosde en verlatene meisjes beneden de 16 jaar op te nemen tegen betaling van 114,— ’sjaars. Kamer van Navraag ten dienste der bijzondere liefdadigheid. C. van Berkel. A. H. van Dillen. D. J. van Vreumingen. A. Thim. A. K. van der Garden. L. ten Bosch. H. J. de Voogt. H. Groenendaal. A. de Raadt. Nederlandsch Genootschap tot zedelijke ver betering der gevangenen. Afdeeling Gouda. H. W. G. Koning, Correspondent Contributie 2.60 per jaar. Het Asyl „Steenbeek” bij Hemmen in Gelderland. A. Wartena, Correspondent. Het doel is opbeuring en terechtbrenging van boetvaardige gevallene vrou wen, die zich vrijwillig ter opbeuring aanbieden of door anderen worden aanbevolen. H. W. G. Koning, Voorz. D. Ruijter, ie Secretaris. C.D. Julius, 2® J. A. P. Montijn, Penningm. E. S. Cats, S. S. Polak, De Martha-Stichting voor onverzorgde kinderen te Alfen a/d Rijn. P. S. van der Staal, Correspondent. Thans bijna 230 kinderen, onderhouden door Giften, Vaste bijdragen enz. Maandblad «Onze kinderen”. Nederlandsch Genootschap tot bevordering van de Christelijke Heiliging van den Zondag. (Erkend bij Kon. Besluit van 5 Dec. 1869, N“. 19). Doel: In den titel uitgedrukt. Contribueerende leden: minstens f 0,23 ’sjaars. P. S. van der Staal, Correspondent. C. G. Spit. C. A. Harderwijk. Nederlandsche Vereeniging tot afschaffing van sterken drank. Afdeeling Gouda. i H. C. N. v. Amerom, Secret.- Penningm. Vereeniging Nederlandsch Mettray. Afdeeling Gouda. W. J. Fortuijn Droogleever, Voorzitter. J. M. Noothoven van Goor, Secretaris-Penningmeester Instituut voor Blinden te Amsterdam. T. P. Viruly te Leiden, Correspondent. Instituut voor Doofstommen te Groningen. Directeur van dit Departement. W. J. Fortuijn Droogleever. Inrichting voor het onderwijzen van spraak- gebrekkigen te Amsterdam. D. Ruijter, Correspondent. Het Gesticht „Bethel” te Zetten. S. M. van Amerom, geb. Koppeschaar, Correspondente. Het doel is om verwaarloosde meisjes boven de 16 jaren tot dienstboden te bekwamen, of op eenige andere wijze in staat te stellen in eigen onder houd te voorzien, tegen betaling van 104,— 'sjaars. Toevluchtsoord voor Weezen, te Neerbosch bij Nijmegen. Opgericbt 29 Juni 1863. P. S. van der Staal, Correspondent. 1130 weezen, onderhouden door giften. Om de drie maanden verschijnt verslag, gratis verkrijgbaar.

Adresboeken Gouda | 1893 | | pagina 65