io6 107 C. L. Canevascini. leden. Dr. P. J. A. Levedag, Secret. Dr. C. W. Corts, te Waddings- veen, Penningmeester. C. M. E. Dutilh. J. M. Saltzer. N. J. Schelling. Maatschappij tot redding van Drenkelingen. Opgericht in 1767 te Amsterdam. Afdeeling Gouda. M. Spruijt, Correspondent. Nederlandsch Gasthuis voor behoeftige en min vermogende ooglijders. Correspondent-Commissaris voor Gouda en Omstreken. H. W. G. Koning. Begunstigers 2,50 per jaar. Liefdadigheids-V ereeniging, tot ondersteuning van armen en ongelukkigen. P. van Leeuwen, Voorzitster, j M. de Graaf. M. Zwanenburg, Vice-Voorz. E. Zandman. C. Hermans. I C. L. Canevascini. M. Slangen. Deze dames-vereeniging houdt zich hoofdzakelük onledig met het vervaar digen en uitdeden van kleedingstukken, daartoe in staat gesteld door liefde giften, welke jaarlijks door hen worden ingezameld. Alg. Ned. Vrouwen-Vereeniging „Tesselschade”. Mevr. H.v. Bergen IJzendoorn,.^. Evekink Busgers, Corr.p. Leidsche Kweekschool voor Zeevaart. Subcommissie. W. J. Fortuijn Droogleever, President. H. W. G. Koning, Secretaris-Penningm. Jongelingen van 13| tot 16 jaar, zonder gebreken en lichamelijk flink ont wikkeld, kunnen geplaatst worden op genoemde inrichting. Ouders of voogden hebben zich bij den secretaris aan te melden voor nadere inlichtingen. Het Roode Kruis. Afdeeling Gouda. Bestuur. MJ.ten Bosch, ^AScholtens, Voorzitster. G. Saltzer, Secretaresse. G. W. de Jong, Penningm. D. Braat. Het Gesticht „Doorgangshuis” te Hoenderloo (gemeente Apeldoorn). P. S. van der Staal, Correspondent. Het doel is opname en terechtbrenging van verwaarloosde knapen, die niet jonger zijn dan acht- en niet ouder dan vijftien jaren. De plaatsing in het gesticht geschiedt tegen betaling van f 140 ’sjaars voor lederen knaap, waar voor huisvesting, voeding, bewassching en schoolonderwijs worden verstrekt. De Vrije Universiteit. H. W. Otto, Correspondent. 28 leden en begunstigers. Fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden. Afdeeling Gouda. C. C. H. Prince, Voorzitter. C.Witte v. d. Velde,.Si’f.-TLwz. H. W. G. Koning. G. H. G. de Lange. A. K. van der Garden. Nederlandsche Vereeniging „de Stuers”. Afdeeling Gouda, 34 leden. M. Spruijt, Correspondent. Het doel dezer vereeniging is om aan behoeftige verminkten kunstledematen te verstrekken. Contributie 2,50 per jaar. Nederlandsche Maatschappij ter bevordering der Geneeskunst. Afdeeling Gouda en Omstreken, vo. Bestuur. Dr. P. W. Mari, te Moor drecht, Voorzitter. Dr. Heynsius, te Schoonhoven, Vice- Voorzitter. H. Groenendaal. G. Prince. C. C. J. van Mierop. T. P. Viruly Jr. G. B. Lulius van Goor.

Adresboeken Gouda | 1893 | | pagina 66