NAAMLIJST VAN INGEZETENEN. 144 BRIEFOMSLAGEN voorzien van den postzegelstempel van 3 cent en van 12* cent, zijn verkrijg baar a 10* en 23* de 2 stuks. Zij kunnen zoowel voor de frankeering van binnenlandsche brieven als voor die naar de koloniën en het buitenland wor den gebezigd, doch bij ontoereikendheid van het port door den postzegelstem pel vertegenwoordigd, moet het ontbrekende door frankeerzegels worden aan gevuld. Pakketten naar Groot-Brittanje. voorzien van 1 douaneverklaring, worden ter verzending aangenomen naar het volgende larief: tot 1 kilogr. f (1,60, van 1 tot 3 kilogr. 1.—van 3 tot 5 kilogr. f 1,33. De pakketten mogen het gewicht van 3 kilogram en voor sommige landen dat van 3 kilogram niet te boven gaan, geen grooteren inhoud hebben dan 20 Kub. dM. en geen groolere afmeting langs een der vlakken dan 60 c.M. De bepalingen betreffende niet aan te nemen pakketten zijn dezelfde als hij het binnenlandsche verkeer, met do bijvoeging, dat ook geweigerd worden voorwerpen, die in het land van bestemming, of in een der landen, waardoor het vervoer geschieden moet, niet worden toegelaten. Bü elk pakket behooren de noodige douaneverklaringen te worden gevoegd, zoowel voor bet land van bestemming als voor de landen waar het pakket moet doorgevoerd worden. De verschuldigde belasting wordt ter plaatse van bestemming, tegen uitrei king der pakkellen, van den geadresseerde ingevorderd. Weigert de ge adresseerde de betaling der belasting, zoo wordt het pakket niet afgegeven. Pakketten, waarvan de waarde niet is aangegeven en die verloren gaan, kunnen hoogstens tot eene schadevergoeding van f 7,30 aanleiding geven. Bij overmacht kan die schadevergoeding niet worden gevorderd. De hoogste waarde die men kan aangeven, bedraagt f 300,—. POSTBLADEN voorzien van den zegelstempel van 5 cent zijn verkrijgbaar gesteld a 3 cent. Door aanhechting van het ontbrekende port kunnen deze bladen ook voor het Builenlandsch Verkeer dienen. Briefkaarten, briefomslagen en postbladen, welke vóór de ter postbezorging onbruikbaar zijn geworden, kunnen aan de postkantoren tegen nieuwe worden ingewisseld tegen bijbetaling van de formulierkoslen. De niet aangeduide zijn Kiezers. Aalst (wed J. M van) Wijdstraat A 174. Aalst (M. van) koopman in manufacturen, Wijdstraat A 174. Adams (wed A.) in kruidenierswaren, Wijdstraat A 166. Adegeest (O. M koopman, Gouwe C 23. Adels (J. F. C. W.) kap. der infanterie, Crabethstraat Q 263. Agentschap Rotterdamsche Brandwaarborg Maat schappij, Gouwe C 26. Akkerman (K.) agent van politie, Nieuwehaven N 26 Albada Jelgersma (A.) pastoor, Gouwe C 239. Alexander (I.) firma Wisbrünn Sf Liffmann, Markt A 136. Altena (P. v.) gep. weesvader, Gouwe C 172. "Amerom (H. C. N. van) pred. der Hervormde Gem., Turmarkt II 77. Amerom (Mej. C. G. W. van) onderwijzeres, Turfmarkt H 77. Amerom (Mej. M. D. van) Turfmarkt H 77. «Amesz (D.) timmerman, Naaierstraat H 27. Amesz (Jin sigaren, Gouwe C 64. Amstel (W. E. van) Controleur S Spoorwegen, Wachtelstraat P 234. Annaars (J.) vrachtrijder, Jaagpad Q 31 ARENDS (G. J. D.) herstelplaats van stoom- en andere werktuigen, Kattensingel Q 97. "Arentz (J. G.) muziekonderwijzer, Crabethstraat Q 261. «Baaien (G. J. van) pypenfabrikant, Gouwe C 40. «Baarzel (H. van) zadelmaker, Bleekerssingel R 189a. Baarzel (wed H. P. B van) zadelmakerij, Spoorstraat Q 203. «Backer (H. F) winkelier, Oosthaven B 37. «Backers (C. P.) kofftehuishouder. in bieren, minerale wateren, Markt A 109. Bahlmann (F.) firma Bahlman 3f Co., in manuf., Markt A 60. Bak (Dkorenmolenaar, Punt B 116. Bakker (L.) pettenmaker, Groeneweg L 213. Balen (M.) koopman, Veerstal B 137. Balgoij (J. W. van) melkverkooper, Lange Groenendaal I 113. «Bantzinger (C. A B.) in manufacturen enz Korte Tiendeweg D 17. 10

Adresboeken Gouda | 1893 | | pagina 88