156 157 Dillen. Bibliotheek van 1000 num- Limburg. Chr. Jongelings-Vereeniging ..Daniël”. Goedgekeurd bij Kon. Best, van 20 Oct. 1893 N". 21, Stscrt. No. 283. J. de Mol, penningmeester G. den Held, bibliothecaris. Mevr. Mevr. G. Prince, voorzitter. H. F. Nieveld, secretaris. Vergadert eiken Zondag’s morgens te 8' en des avonds te 8 ure, op de bovenzaal van het lokaal „Tot Heil des Volks.” Bibliotheek van 1900 num mers, die gratis ter lezing gegeven worden. Vereeniging „Armenzorg”. Bestuur. Mr. D. N. Brouwer. P. W. Kamphuizen. A. Thim. W. Gol. L. M. Rood. C. J. C. Hoogendijk. Wed. J. van der Zanden, geb. Huijgens, spijsmeesteres. J. M. Steijnen, geb. Spruit. G. van der Heijden, geb. van Dames-Vereeniging. Opp.ericht Februari 1878. Doel: de St. Elizabeths-Vereeniglng (hiervoren) bij te staan door het ver richten van naaiwerk. M. de Graaf, voorzitster. J. W. Berkelbach van der Sprenkel, voorzitter. A. Wartena, secretaris. C. Luger, secr. onderst.comm. J. L. de Raadt, penningm. A. W. Roes. G. J. Goedewaagen. Genootschap van Moederlijke Liefdadigheid. De vereeniging beoogt: verleenen van onderstand aan behoeftige kraam vrouwen. A. Noothoven van Goor, geb. Roest van L. Fortuyn Droogleever, geb. de Jong. A. van de Velde, geb. Smits. E. A. IJssel de Schepper, geb. Bussemaker. M. de Jong, geb. Schotsman. A. J. Montijn, geb. Schelling. J. van Iterson, geb. Graafland. L. Brouwer, geb. van Oldenborgh. L. Prince, geb. Schim van der Loeft'. J. Schoneveld van der Cloet, geb. Schouten. St. Elizabeth-Vereeniging. Tot ondersteuning van behoeftige kraamvrouwen. Wed. W. Adams, geb. Goorissen, voorzitster. Wed. D. J. Wessels, geb. Palms, vice-voorz. Wed. H. Kabel, geb. van de Veer, secretaresse. Wed. J. Dongelmans, geb. Sandman, penningmeester es. M. T. Bertels, secretaresse. Vereeniging: Hulpbetoon aan eerlijke en vlijtige armoede. Mevr. A. Wernink, geb. van Ravensteijn, eere-presidente. Mej. S. C. Roest van Limburg, presidente. A. van de Velde, geb. Smits, vice-presidente. L. Brouwer, geb. v. Oldenborgh, penningmeesteresse. J. van Iterson, geb. Graafland, secretaresse. L. Prince, geb. Schim van der Loeff. E. van IJsendijk, geb. Post. C. A. A. J. Knuttel, geb. van Gelder. R. van Uven, geb. van Nerum. van der Torren, geb. Oosthoek. Geitel, geb. Schoneveld van der Cloet. Het doel is om door het verschaffen van werk aan behoeftige huismoeders eenigen zedelljken invloed op de gezinnen te kunnen uitoefenen. Maatschappij van Weldadigheid. Afdeeling Gouda. G. Prince, correspondent. Contributie f 2,60 per jaar. Tabitha. Mevr. Berkelbach van der Sprenkel, geb. ’t Hooft, Voorzitster. Mej. P. J. Schelling, thesaurier ster. Mevr. Geelhuijsen, geb. Adriani. Het doel dezer vereeniging is aan minvermogenden kleedingstukken naar mate van derzelver behoeften te verschaffen. 4 werkende en 46 contrlbueerende leden.

Adresboeken Gouda | 1903 | | pagina 80