IJsendijk. i65 164 Geneesheer. L. F. Duymar voorzitter. S. D. Boon, secretaris. R. U. Jongenburger. I. IJssel de Schepper,presid. Mevr. J. P. van de Velde Smits, vice-presidente. Dr. A. Montagne Iz., ie seer. M. Spruijt, voorzitter. P. W. Mari te Moordrecht, vice-voorzitter Bestuur. J. Bojawal. C. van Ardenne. Goudsche Vereeniging voor Gezondheids-Koloniën. Eere-Voorzitter, R. L. Martens Bestuur. Mej. M.B.Burgersdijk,2e.swr. N. A. dejoncheere, te.penn. Mevr. J. T. A. Halewijn Westeneng, 2e penningm. van Twist, i V olkssanatoria. Subcommissie voor „Gouda en Omstreken," van de Vereeniging tot oprichting en exploitatie van Volkssanatoria voor Borstlijders in Nederland. Bestuur. P. W. Mari te Moordrecht, voorzitter. Dr. P. J. A. Levedag, secretaris. J. A. P. Montijn, penningmeester T. de penningmeester. P. A. Quint. M. Mallon. Vereeniging tot bevordering der Homoeopathie in Nederland. Afdeeling Gouda. Bestuur 1902. J. L. de Raadt. A. Zwanenburg. Dr. A. C. A. Hoffman, Dr. H.IJssel de Schepper voorzitter. Mr. M. M. Schim v. d. Loeff, vice-voorzitter C. J. C. Hoogendijk, ie seer. H. E. v. d. Roer, 2e secret. De vereeniging stelt zich ten doel: a. Het aanbevelen voor het lidmaatschap van den Gemeenteraad van personen die door bun kunde, rechtschapenheid en zelfstandigheid geacht kunnen worden tot den bloei en de welvaart van de gemeente te zullen medewerken b. Het bespreken van Gemeente-belangen, (art. 3 statuten.) Voor het lidmaatschap kunnen zich bij het Bestuur aanmelden zoowel kie zers voor den Gemeenteraad als niet-kiezers boven de 23 jaar, mits zij de vrijzinnige beginselen toegedaan en niet lid zijn van eene andere Kiesver- eeniging voor den Gemeenteraad, (art. 4 statuten). Ieder lid is verplicht de statuten en het huishoudelijk reglement te teeke- nen, en de contributie te voldoen. Deze bedraagt minstens 10 cent per jaar en wordt vooruit betaald. Het staat den leden vrij, zich voorde betaling van eene hoogere contributie te verbinden, (art. t huishoudelijk reglement). Kiesvereeniging „Ons Belang”. Bestuur. Ed. van Dantzig, voorzitter. Joh. Mulder, 2e voorzitter. P. S. Dauvillier, ie secret. R. Triezenberg, 2<isecretaris. Ned Maatschappij der bevordering der Geneeskunde. Afdeeling Gouda en Omstreken, 23 leden. Bestuur. Dr. P. Scheltema, secretaris. H. J. de Voogt, penningm. Vrijzinnige Kiesvereeniging „Burgerplicht”. Voor de 2e Kamer der Staten-Generaal en voor de Provinciale Staten Bestuur. Mr. M. M. Schim v. d. Loeff, D. Ruyter. voorzitter. Dr. A. van I. IJssel de Schepper, secret. I C. M. de Jong. H. J. Nederhorst,penningm. E. Oostenrijk. Vrijzinnig Democratische Kiesvereeniging. Jan Zwart Pz., voorzitter. J. L. Belonje, secretaris. H. J. v. Weelden, penningm. I Vrijzinnige Kiesvereeniging „Gouda”. (Goedgekeurd bij Kon. Besluit 30 Juni 1897, No. 169). Bestuur I C. van Veen Azn.,penningm. O. A. van der Want. J. van Tellingen. E. Oostenrijk. J. Vergeer.

Adresboeken Gouda | 1903 | | pagina 84