138 >39 BAI1LMAO Co., MARKT A 50—57, GOUDA. Mantels, Japonstoffen, Tapijten. Maatschappij tot redding van Drenkelingen. Ned. Maatschappij tot bevordering der Geneeskunde. nfdeelinij Gouda en Omstreken, 20 leden. Vrijzinnige Kiesvereeniging „Burgerplicht” BAIILMAO Co, MARKT A 56—57, GOUDA. Mantels, Japonstoffen, Tapijten. Opgericht in 1867 te Amsterdam. Afdeeling Gouda. M. Spruijt, correspondent. Bestuur. Dr. A. Montagne Iz penn. Dr. C. Beekenkamp, te Gou- derak, vice-secret, en penn. Mevr. Wed. Dr. H. C. Berends- de Ridder. Mej. S. de Vooijs. C. A. van Berkel. I. van Dantzig. R. U. Tongenburger. J. H. B Spaanderman. R. Triezenberg. P. J. Kolijn. L. Koole Wz. C. van Veen Azn., penningm. O. A. van der Want. J. van der Jagt. H. A C. Brinkman. H. Knuttel. Dr. A. van IJsendijk. C. Witte van de Velde. J. Vergeer. C. G. Spit. G. N. Kruisheer. J. L. Belonje. W. M. Elshout. Vereeniging tot bevordering der Homoepathie in Nederland. Afdeeling Gouda. Bestuur. H. M. Dercksen, voorzitter. S. D. Boon, secretaris. R. U. Jongenburger, penn. Voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal en voor de Provinciale Staten. Bestuur. Mr. M. M. Schim v. d. Loeff, voorzitter. I. IJssel de Schepper, secret. H. J. Nederhorst, penningm. Vrijzinnig Democratische Kiesvereenigng. Bestuur. v. Weelden, penningm. J. L. Belonje, voorzitterH. J J. Bojawal, secretaris. W. B. F. Grevenstuk. Vrijzinnige Kiesvereeniging „Gouda” Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 30 Juni 1897, No. 169. Voor den Gemeenteraad. Bestuur. Mr. M. M. Schim v. d. Loeff, voorzitter. F. Herman Fz., vice-voorz. C. J. C. Hoogendijk, ie secr. H. E. v. d. Roer, 2e secr. De vereeniging stelt zich ten doel a. Het aanbevelen voor liet lidmaatschap van den Gemeenteraad van personen die door hun kunde, rechtschapenheid en zelfstandigheid geacht kunnen worden tot den bloei en de welvaart van de gemeente te zullen medewerken b. Het bespreken van Gemeente-belangen (art. 3 statuten). Voor bet lidmaatschap kunnen zicli bij het Bestuur aanmelden zoowel kie zers voor den Gemeenteraad als niet-kiezers boven de 23 jaar. rails zij de vrijzinnige beginselen toegedaan en niet lid zijn van eene andere Kiesver eeniging voor den Gemeenteraad (art. i statuten). H. J de Voogt, voorzitter. P. W. Mari, te Moordrecht, vice-voorzitter. B. G. J. Evers, secret. V olkssanatoria Subcommissie voor „Gouda en Omstreken," van de Vereeniging tot oprichting én exploitatie van Volkssanatoria voor Borstlljders in Nederland. Bestuur. P. W. Mari, te Moordrecht, voorzitter. Dr. P. J. A Levedag, secretaris. J. A. P. Montijn, penningmeester. Goudsche Vereeniging voor Gezondheids-Koloniën. Eere-Voorziiter R. L. Martens. Besiuu r. I. IJssel de.Schepper, ie voorz. Mevr. J. P. van de Velde Smits, 2e voorz. Dr. A. Montagne Iz., ie secr. Mej M. B. Burgersdijk, 2e secr. J. H. Schouten, ie penn Mevr. J, T. A. Halewijn Westeneng, 2e penningm Mevr. L. E. H. PrinceSchim van der Loeff. Goudsche Vereeniging voor Volks- en Schoolbaden. Eere-Voorzitter R. L. Martens. Bestuur. Dr. P. J. A. Levedag, voorz. C. J. M. Kroon, penningm. Mr. F. H. Kranenburg, secret. Mej. M. B. Burgersdijk. A. Zwanenburg. Dr. A. C. A Hoffman, Ge neesheer.

Adresboeken Gouda | 1908 | | pagina 71