BAHLMAW Co., MARKT A 56—57, GOUDA. Mantels, Japonstoffen, Tapijten. BAHLMANN Co, MARKT A 56—57, GOUDA. Mantels, Japonstoffen, Tapijten. Postduiven-Vereeniging „de Postduif.” Goedgekeurd lifj Kon. Best van 27 Febr. 1903, Stsbl. No. 76. Gymnastiekver eeniging „Excelsior’ Gymnastiek- en Schermvereeniging „Gouda”. 156 >57 1 P. van Leeuwen, penningm. A. P. Vermey, se retaris. waarn. secretaris. N. Muller, penningm. I D. van Duuren, directeur. L. P. Hoogendijk Dz., Mej. L. C. S. W. Torren, vice-voorz. Goudsche Fietsclub „Momus Opgericht 1 Februari 1901. Bestuur. voorz. van der Postduiven-Vereeniging „de Vriendschap. Bestuur. N. J. Montagne, voorzitter, R. Kersbergen, penningm. waarn. secretaris. Abr. van Dijk. I G. van der Stok, penn. j W. F. van Beek Jr., vice-pen- j ningmeester. B. Sibbes, commissaris van het materieel. ningmeester. Aantal werkende leden 20, contribueerende 30. Om als werkend lid te worden aangenomen, moet men een contributie be talen van f 1,30 en een entree van f 0,23. Donateurs als minimum jaarlijksche contributie f 1.— Ieder, die lid der vereeniglng wenscht te worden, moet zijn voornaam, naam en woonplaats door een lid schriftelijk aan den Secretaris doen opge ven. terwijl het bestuur over de aanneming der candidaten, als lid, beslist. A. Slingerland, commissaris P. C. de Vooijs, Bestuur. Dr. J. H. Bakker Niemeijer, P. J. Rijnaarts, secretaris, voorzitter. C. A. M-. Spruijt, penningm. Deze Vereeniging houdt zijne prijsvluchten speciaal van uit België, Frankrijk en Duitscbland en laat hare duiven van 300 lot 300 KM. vliegen. Opgericht 31 Mei 1880. Goedgekeurd bij Kon. Besl. van 3 Sept. 1883, n°. 27. H. Ouderkerk, directeur. D. C. W. v. d. \^.zx,eere-voorz. M. F. de Raadt, penningm. P. Weijer, president. J. J. Cornelissen, secretaris, I Turfsingel. 23 werkende leden. Contributie ƒ7,20 ’sjaars en ƒ0,30 entrée. 40 Kunst lievende Leden contrib. ƒ2,— ’sjaars. Oefeningsvergadering: ’s Maandagsavonds van 8—10 en Donderdagavond van 9—10 uur in het Gymnastieklokaal beboerende bij de le kostelooze school. Aan de vereeniging zijn verbonden: I". Een opleidinssklasse voor jongens van 13—16 jaar. Opgericht 1 Februari 1882. 16 Leden. Contributie ƒ3,—’sjaars. OefeningsavondMaandag van 7—8 uur. 2”. Een opleidingsklasse voor jongens van 10—13 jaar, opgericht 1 Oct. 1894. 36 leden. Contributie ƒ3,— ’sjaars. Oefeningsavond: Woensdag van 7—8uur. 3°. Een meisjesafdeeling. Leeftijd 10 13 jaar. Opgericht 1 December 1899, 12 leden. Contributie ƒ3,— ’sjaars. Oefeningsavond: Woensdag 4—3 uur. Bovendien geeft de Vereeniging aan jongelieden uit den werkenden stand boven 12 jaar, gelegenheid kosteloos gymnastiekles te ontvangen op Woensdag avond van 8j— uur en Vrijdagavond van 9—10 uur. Beide afdeelingen 70 leden. Beschermheer Dr. J. H. Bakker Niemeijer. Aantal leden 20. Bestuur. H. J. Bitter, waarn. voorz. F. N. van Vliet, secretaris. Goudsche Zwemclub. Goudsche Cricket- en Football-Club „Olympia”. (Opgericht 1 Juni 1886). L. P. Hoogendijk Dzn., voorz D. H. Greup, vice-voorzitter. WH. Cremer, Crabethstraat j 263, secretaris. J. Koeman, vice-secretaris. I. Kortenoever, voorzitter. I J. Samsom, vice-secretaris. M. J. v. Westrienen,z/?«-w«o;'.3'. P. C. J. Goedewaagen, pen- A. P. Vermev. se retaris. ninom.ee.ster. I D. H. Greup, secretaris. I Mej. J. J. Geitel, penningm. J. A. van der Stok, captain. Postduiven-Societeit „de Luchtbode Bestuur. P. M. van Waas, voorzitter, i J. Roelofs, vice-secretaris J. G. Jongeneel, vice-voorz. P van Leeuwen, penningm. P. J. Happel, secretaris. G. Turkenburg, vice- Deze vereeniging richt elk jaar minstens 300 Postduiven af en maakt prijs vluchten van 100 tot 500 kilometers. leder lid verbindt zich om ten allen tijde wanneer zulks noodig is zijne Postduiven beschikbaar lestellen voor het Ministerie van Oorlog.

Adresboeken Gouda | 1908 | | pagina 80