NAAMLIJST DER INGEZETENEN. Brandwaarborg Maat- GOUDA. BAIILMANN Co., MARKT A 56—57, GOUDA. Mantels, Japonstoffen, Tapijten. BAHLMAO Co., MARKT A 56—57, Mantels, Japonstoffen, Tapijten. Agentschap Rotterdamsche schappij, Gouwe C 26 186 Voornaamste bepalingen met betrekking tot het telegraphisch verkeer binnen Nederland. jjlyemeene Bepalingen. De telegrammen moeten duidelijk onleesbaar ge schreven worden; doorhalingen, bij- en tusschenvoegingen mogen daarin niet voorkomen, tenzij behoorlijk gewaarmerkt. Bij het samenstellen moet deze volgorde worden in acht genomen: 1. De aanwijzing voor voorrang, betaald antwoord, collationneerlng, kennisgeving van ontvangst, naseining, bezorging buiten de lijn enz.; 2. het adres; 3. de inhoud4. de onderteekening. Tele grammen die niet aan de vereischten voldoen, worden ter verbetering terug gegeven. B(j de berekening der woorden wordt het adres medegerekend. Vijf cijfers en 13 letters worden voor één woord gerekend. Zinteekens welke tusschen cijfers staan, tellen voor één cijfer, 'fusschen haakjes telt voor één woord en aanhalingsteekens ook voor één woord, ook onderstreeping l van een woord. 7ariefs-Bepalingen. 7.ie tarief. Antwoorden kunnen voor een willekeurig aantal, woorden, vooruit betaald worden; wordt b v. verlangd een antwoord van 10 woorden vooruit te betalen, dan is de aanwijzing „antwoord betaald 10" (verkort Rp. 10) en bij vooruitbetaling van meer of minder woorden voor het antwoord, moet dit aantal woorden eveneens achter de aanwijzing ..ant woord betaald” of Rp. vermeld worden. De bezorging per post geschiedt kosteloos.' Bij betaling der bodekosten door den afzender is f 0,30 ver schuldigd; moeten die kosten van den geadresseerde geheven worden, dan betaalt deze die werkelijke kosten. Voor bezorging per estafette, (bestelling te paard) moet borg gesteld worden. Elk afschrift van een telegram kost f 0,13 per 100 woorden. Dringende telegrammen hebben voorrang en kosten I het dubbele van het telegram binnenland, buitenland driemaal den prjjs van hetzelfde aantal woorden. Telephoon. Aalders (H. Gambt. S. S. Karnemelksloot 333a. Aaldjjk (M.) wisse /wachter S. S Ridder van Catsweg 204. Aalst (wed. van) geb de Vries, Wjjdstraat 169. Aalst (M van) koopman Wjjdstraat 169 Abbema (A.) smid Zeugstraat 93. Abbema (J.) fabriekswerken Wachtelstraat 183. Abbema (P.) schoenmaker Achter de Vischmarkt 141. Ackerman (P. J sergt.maj inf. Steijnkade 70. Ackoojj (E. van) kantoorbediende Gouwe 103a. Adams (wed.) geb. Goorissen Gouwe 222 Adrlchem (J.) touwslager Wilhelminastraat 114. Aelst (A. C. van) kruidenier Markt 133. Agten (C H. van) Lange Groenendaal 36. Agten (H.) sigarenmaker Heerenstraat 603. Agten (H.) bleekersknecht Bogen 126 Agten (J. E touwsptnner Heerenstraat 331. Agten (J. E. A.) smid Turfsingel 87. Agten (K. Ctouwspinner Vrouwensteeg 201 Akker (G. v. d bakkersknecht Prins Hendrikstraat 303. Akker (P. v. d.) bakkersknecht Heerenstraat 489. Akkerman (H.) agent van politie Boelekade 232. Akkerman (K.) agent van politie Jan van der Heijdenstraat 30. Akkerman (R.) boekdrukker Ridder van Catsweg 177. Alberts (I. A.) winkelier Korte Tiendeweg 10. Alblas (J. C.) fabriekswerker Heerenstraat 632. Alblas (NCrabethstraat 232a, Aldenhuysen (A. J.) melksalon Markt 83. Aldenhuysen (.1. H.) Markt 83a. Alfenaar (A.) IJssellaan 747.

Adresboeken Gouda | 1908 | | pagina 95