BAHLMA.O Co., MARKT 9, GOUDA. TelephooiiBummer 210. Mantels, Japonstoffen, Tapijten. BAHLMANN Co., MARKT 9, GOUDA. Telephoonnummer 210. Mantels, Japonstoffen, Tapijten. 85 84 i FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels. Mr. D. N. Brouwer secretaris, Ds. L. ten Bosch, Ds. J. C. Geelhuysen» Mr. M. M. Schim van der Loeff. Leeraren: Dr. A. van IJsendijk rector, leeraar in de oude talen en romeinsche antiquiteiten, Dr. J. W. Ie Grom conrector, leeraar in de oude talen, Dr. R. A. M. Stavenisse de Brauw leeraar in de geschiedenis, Dr. R. K. Boekmeijer leeraar in de oude talen, Dr. A. Rutgers leeraar in de oude talen, A. Ketellapper, leeraar in het Hebreeuwsch, J. H. van den Bosch leeraar in de Ned. taal en letterkunde, K. J. Riemens leeraar in de Fransche taal, M. van Westrienen leeraar in de Hoogduitsche taal, J. H. van der Voort leeraar in de Engelsche taal, A F. Cremer leeraar in de aardrijkskunde, I. H. Nort leeraar in de wiskunde, Dr. J. Geest leeraar in de natuurkunde en de wis- en natuurkundige aardrijkskunde, Dr. F. W. Raabe leeraar in de scheikunde en de natuurlijke historie, Dr. G. J. de Groot leeraar natuurl. historie, J.Toen amanuensis, J. P. Delchambre concierge. Middelbaar Onderwijs. Dr. J. Campert te ’s Gravenhage inspecteur. Rijks Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus. Commissie van Toezicht: A. H. Teepe voorzitter, A. L. de Blauw, Dr. A. Montagne Iz. Mr. F. H. Kranenburg, W. F. van Beek, C. J. C. Hoogendijk, W. G Th. C. M. Gol secretaris. Leeraren: Dr. S. S. Hoogstra directeur, leeraar geschiedenis en Nederlandsche taal, K J. Riemens leeraar in de Fransche taal en letter kunde, leeraar in de plant- en dierkunde, A. F. Cremer leeraar in de aardrijkskunde, Dr. F. W. Raabe leeraar in de schei-, aard- en delfstofkunde, J. H. van der Voort leeraar in de Eng. taal en letterkunde, J. H. van den Bosch leeraar in de Nederlandsche taal en letterkunde, G. W. Brons Middel leeraar in het handteekenen, W. Zuijdam leeraar in de Nederlandsche taal en letterkunde, M. van Westrienen leeraar in de Hoogduitsche taal en letterkunde, Dr. J. Geest leeraar in de natuurkunde, D. van Duuren leeraar in de gymnastiek, S. van Heyningen tijdelijk leeraar in de Staatswetenschappen, K. Spoelstra leeraar in de wiskunde en boekhouden, J. A. W. Baart leeraar in de wis- en werktuigkunde en de cosmographie, F. Kramer leeraar in de Engelsche en Duitsche taal, Dr. J. Huges leeraar in de Nederlandsche taal en Geschiedenis, P J. C. E. Douwes Dekker leeraar in de Fransche taal en letterkunde, W. A. Piets leeraar in de wiskunde en rechtl. teekenen, M. S. Both leeraar in het schoonschrijven. W. C. Voorbrood en J. Toen amanuensis, J. Simonis concierge. „De Ambachtsschool” (Vereeniging) voor Gouda en Om streken, opgericht 9 November 1908, goedgekeurd bij Kon. Besluit van 5 Febr. 1909, No. 41. R. L. Martens voorzitter, P. D. Muylwijk vice-voorzitter, H. J. Nederhorst Jr. penningmeester, Dr. S. S. Hoogstra, W. G. T. C. M. Gol, L. Koole Wz, A. Goedewaagen Az., W. A. Hoyng, P. J. C. Dessing, P. Bokhoven Wz. en D. Bremmer te Waddingsveen, C. J. M. Kroon secretaris. P. A. Schroot directeur, P. den Breeje leeraar lijn- en vakteekenen, J. F. Goddijn leeraar handteekenen, F. J. Swanenburg leeraar timmeren, J. van Ham leeraar smeden, C. J. Zeeman leeraar verven, W. Schrage leeraar machine-bankwerk en metaaldraaien, P. D. C. Hertog leeraar Meubelmaken en A. P. de Jong leeraar potten draaier. Doel: Bevorderen van de oprichting en instandhouding eener practische Ambachtsschool. Avondschool voor Ambachtslieden. Leeraren: B. E.Spijker Az. directeur, J. F. Goddijn leeraar handteekenen, perspectief, stijl- en ornamentleer en boetseeren, A. Scherpenhuijsen Jr. leeraar handteekenen en boetseeren, W. Fetter leeraar hand- en lijnteeken, B. E. Spijker Az. leeraar bouwkundig- en vakteekenen, kennis van Bouwstoffen, maken van begroetingen, C. J. P. Spruit leeraar bouwkundig- en vakteekenen, J. Doets leeraar rechtlijnig en projectie-teekenen, J. A. W. Baart leeraar werktuig- en wiskunde, J. Slop, E. van Dantzig en G. D. Heij leeraren Nederl. taal en wiskunde, A. van Kersen leeraar Nederlandsche taal, rekenen en rondschrift, E. A. Zwaaneveld leeraar boekhouden, J. Lugthart assistent hand- en lijnteekenen, schilderen. Th. Jansen assistent hand en vakteekenen, T. J. Lugthart assistent voor het hand- en lijnteekenen, J. van der Velden, assistent bouwkundig- en vakteekenen. Beambten aan deze school: J. Toen amanuensis voor natuur- en werktuigkunde, H. Wortman concierge van het gebouw. Gemeentelijke Handelscursus. Dr. S. S. Hoogstra directeur, P. M. Both lee.aar in het Nederlandsch, M. S. Both leeraar in het rekenen en handelsaardrijkskunde, E. A. Zwaaneveld leeraar in het boekhouden, het handelsrekenen en -recht, de stenographic en het machineschrijven, L. J. den Hartog leeraar in het Fransch en de handels correspondente in die taal, Dr. S. S. Hoogstra leeraar in het Hoogduitsch en de handelscorrespondente in die taal, W. den Hoed leeraar in het Engelsch en de handelscorrespondente in die taal, C. J. de Ruwe leeraar in het Duitsch en Fransch. Lager Onderwijs. Tweede inspectie. De provinciën Zuid-Holland, Noord-Holland, Zeeland en Utrecht. J. C. Fabius te ’s Gravenhage (Koningin Emmastraat) inspecteur der 2de inspectie. District Gouda, de arrondissementen Gouda, Schoonhoven, Woerden en Alkemade. D. Boswijk te Utrecht (Oude Gracht w. z. Vollerbrug) Districts-School- opziener. Arrondissement Gouda. Gouda, Gouderak, Haastrecht, Heken dorp, Langeruigeweide, Moercapelle, Moordrecht, Oudewater, Papekop, Reeuwijk, Stolwijk, Vlist, Waddingsveen, Zegwaard, Zevenhuizen, Zoeter- meer. J. Postma schoolopziener in het arrondissement Gouda te ’s Gravenhage. Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. A. H. Teepe voorzitter, R. Moerkerk secretaris, Mej. P. J. Schelling, A. F.

Adresboeken Gouda | 1911 | | pagina 44