BAIILMAO Co., MARKT 9, GOUDA. Telephoonnummer 210. Mantels, Japonstoffen, Tapijten. BAHLMAO Co., MARKT 9, GOUDA. Telephoonnummer 210 Mantels, Japonstoffen, Tapijten. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren Behangerij, Stoffeerderij. FIBMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels. 89 88 Tweede. (Nieuwehaven 334). E. P. SchulingSchotel hoofd der school, H. W. M. Hornis, H. J. Gravesteijn en A. Belonje onderwijzeressen. Muziekschool. Commissie van Toezicht; I. H. Nort voorzitter, C. van Veen Az., A. J. IJsselstijn Az., P. A. Schroot en Dr. J. Geest secretaris, Leeraren: J. H. B. Spaanderman directeur en leeraar in de afd. A (zang en theorie) en in afd. D (orgel), J. G. Arentz leeraar in afd. B (instrumentale muziek, uitgezonderd piano en orgel), Mej. J C Ouweneel leerares in afd. C (piano), Mej. Cath. van Oudheusden assistente in afd. A. b. Bijzondere. (Gouwe 72). G. B. Weurman. Stedelijke opleidings-cursus voor Bewaarschool-houde- ressen. P. de Vos directeur, E. P. Schotel, J. F. de Jong en M. van Buuren onderwijzeressen. en H. S. van Wijngaarden onderwijzeressen en in vrouwelijke hand werken, W. J. Blommendaal onderwijzeres in de vrouwelijke hand werken. Ie Burgerschool voor Jongens. (Groeneweg 27). J. Slop hoofd der school H. E. van der Roer, M. G. Emeis, C. J. de Ruwe, M. S. Both, J. M. Zuijdam, C. Roldanus en C. J. van Altena, onderwijzers. 2e Burgerschool voor Jongens. (Groenendaal 75). W. den Hoed hoofd der school, L. J. den Hartog, T. de Vries, H. J. Bitter, A. Klein, J. Hogendoorn en A. Kok onderwijzers. Ie Burgerschool voor Meisjes. (Nieuwe Haven 92). B. P. van Cittert hoofd der school, E. C. L. van Echten, G. van Groos, L. Brouwer, A. M. Grebe, H. M. C. van der Plas, G. C. Spruit en G. Bongenaar onderwijzeressen. 2e Burgerschool voor Meisjes. (Turfmarkt 105). M. L. J. Bender hoofd der school, C. C. W. van Ameron, C. A. Hombrink en J. T. de Gast onderwijzeressen. Het onderwijs op deze scholen omvat, behalve de vakken van bet gewoon lager onder wijs: op de 4 scholen v. g. 1. o. de gymnastiek, het teekenen en de nuttige handwerken voor meisjes: op de le Burgerschool voor meisjes dezelfde vakken en beginselen der Fransche taal en der algemeene geschiedenis; op de le Burgerschool voor jongens, dezelfde vakken als op de le Burgerschool voor meisjes, behalve nuttige handwerken, doch bovendien de beginselen der wlsknnde; op de 2e Burgerschool voor meisjes, dezelfde vakken als op de le Burgerschool voor meisjes, doch daarenboven de beginselen der Duitsche en der Engelscbe taal en der fraaie handwerken en op de 2e Burgerschool voor jongens, dezelfde vakken als op de le Burgerschool voor jongens en daarenboven de beginselen der Duitsche en der Engelsche taal. Onderwijzers in de Gymnastiek. H. Ouderkerk en D. van Duuren. Onderwijzers in het Teekenen. A. Scherpenhuijsen Jr. en Mej. M. van Buuren. Huisvlijtschool. H. C. German onderwijzer. Herhalings-School voor Jongens. J. Scheijgrond hoofd der school, M. G. Emeis, L. Verjaal en C. H. Breedijk onderwijzers. Herhalings-School voor Meisjes. C. van Essen hoofd der school, G. van Groos en G. P. Lafeber onderwijzeressen, E. C. Ulrich onder wijzeres in het koken. Cursus voor Volwassenen. J. J. Hogendoorn ie onderwijzer, A. Willers 2e onderwijzer. Bewaarscholen, a. Openbare voor on- en minvermogenden. Eerste. (Patersteeg). J. F. de Jong hoofd der school, H. J. Kolster, L. A. Hoogendoorn en C. E. van de Putte onderwijzeressen. BIJZONDERE SCHOLEN. School voor Chr. Nat. Onderwijs. (Lange Groenendaal 48). Commissie der school: H. A. Toen voorzitter, C. van Wingerden, P. Ooms, J. M. Bakker en P. Blazer secretaris-penningm. Personeel der school: J. van de Putte hoofd der school, P. M. Both, C. J. van de Putte, A. R. van de Putte, M. A. J. Hoogerwaard, W. Venema, M. Remijn en J. van de Rotte onderwijzers, J. FBennink onderwijzeres. Vereeniging tot oprichting en instandhouding van Vrij© Scholen op Gereformeerden grondslag. P. D. Muylwijk voorzitter, G. Wientjes penningmeester, A. A. C. van Asch, P. A. Vingerling, P. A. Lafeber secretaris. Schoollokaal (Keizerstraat 69). Personeel der school: Th. van Straalen hoofd der school, J. Volhand en H. Heistek onderwijzers. B. van Beek onderwijzeres, P. van de Rotte vrouwelijke handwerken. Vereeniging tot oprichting en instandhouding van Chr. Scholen voor M. U. L. O. te Gouda. H. M. Dercksen voorzitter, J. van Galen penningmeester, Ds. J. G. Deur, R. U. Jongenburger, P. J. Kolijn, C. Jongenburger, W. A. Piets secretaris. Schoollokaal (Gouwe 107). Personeel der school: D. Bijlsma hoofd der school, P. Wesseling, J. van der Ploeg en J. in't Veld onder wijzers, G. C. Maas en J. P. Petersen onderwijzeressen. R. K. Scholen. J A. Küpers, Deken voorzitter, J. P. G. Tack. pastoor vice-voorzitter, G. Bouters penningmeester, C. A. B. Bantzinger, P. van der Pol, L. A. H. J. M. Quant secretaris.

Adresboeken Gouda | 1911 | | pagina 46