BAIILMAO Co., MARKT 9, GOUDA. Telephoonnumnier 310. Mantels, Japonstoffen, Tapijten. BAHLMAAA Co., MARKT 9, GOUDA. Telepboonnummer 310. Mantels, Japonstoffen, Tapijten. 94 95 van FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. Voogdijraad. (Rotterdam II). Mr. G. H. Hintzen Rotterdam voorzitter, Mr. A. J. van Schelven Goudsche Singel 197 Rotterdam secretaris. Ds. J. van Walsem agent voor Gouda. Inspecteur van den Arbeid der 3e Inspectie ’s Gravenhage. RECHTSWEZEN. Gemeenten Gouda, Hekendorp, Langeruigeweide, Reeuwijk, Wad- dingsveen, Moordrecht, Gouderak, Moercapelle, Bleiswijk, Zevenhuizen en Nieuwerkerk ad IJsel. Bureau van Consultatie te ’s Gravenhage in het Gebouw van den Hoogen Raad der Nederlanden, eiken Maandag om 2 uur n.m. Bureau van Consultatie te Rotterdam in het Gerechts gebouw aan den Noordsingel, eiken Woensdag n.m. 2 uur (in Juli en Augustus den ten en 3en Woensdag dier maanden). KantonrechterMr. K. N. Hengeveld. PlaatsvervangersMr. M. M. Schim van der Loeff en J. Zeper. GriffierMr. E. M. Driebeek. (De Griffie is in den regel dagelijks, Zondags en erkende Christelijke Feest dagen uitgezonderd, geopend van 912I/2 en ii/24 uur). Plaatsver vanger J. van de Linde. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. Kneepkens. Het parket van den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie wordt gehouden te Rotterdam in het Gerechtsgebouw aan den Noord singel, van ’s morgens 10 tot ’s namiddags 5 uur. DeurwaarderB. H. van de Werve, bij de Arrondissements-Rechtbank en bij het Kanton gerecht. RijksveldwachtDistricts-Commandant tevens Inspecteur der Rijksveldwacht 4e district te ’s Gravenhage, Brigade-Commandant C. van 't Hof, Brigadiers Titulair L. Korpel te Gouda en J. Miedema te Reeuwijk. De zittingen van het Kantongerecht worden gehouden en de Griffie is gevestigd in het gebouw Arti-Legi aan de Markt. De zittingen zijn bepaald als volgt: Voor Strafzaken: Woensdag voormiddag te 1 turen; Voor Burgerlijke Zaken: Donderdag voormiddag te 11 uren; Voor Buitengerechtelijke Acten; Donderdag na afloop der zitting voor Bur gerlijke Zaken. Geen zitting wordt gehouden op Nieuwjaarsdag, Hemel vaartsdag of een der Kerstdagen. gadert gewoonlijk des Donderdagsavonds van 8—10 uur om de 14 dagen in het Gebouw voor Bouw- en Woningtoezicht, Spieringstraat, Gouda. De Commissie heeft vooral tot taak de belangen der getroffenen te behartigen (renten, uitkeeringen, schadeloosstellingen, enz.). Haar bevoegdheid is b(j de Wet en Kon. Besluit omschreven. De Commissie kan, zoo noodig, voor de verzekerden, die zich benadeeld achten in hooger beroep gaan b(j den Raad van Beroep te Dordrecht en bij den Centralen Raad van Beroep te Utrecht. Centrale Commissie van advies aan de Regeering over de practijk der Ongevallenwet. Secretariaat te Gouda, Bleekerssingel 59Jhr. Mr. W. Ph. Gevers Deynoot, voorzitter plaatselijke commissie’s Gravenhage, voorzitter, Dr. A. C. A. Hoffman, voorzitter plaatselijke commissie Gouda en omstreken, secretaris. Mr. C. van Dorp, voorzitter plaatselijke commissie Rotterdam 11e district. Tegen sommige beslissingen van het Bestuur der R. V. Bank bestaat gelegenheid van beroep waarvoor ingesteld zijn Raden van beroep en wel voor Gouda Raad van Beroep te Dordrecht, (Rechtsgebouw Steegoversloot): Mr. A. Sigmond voorzitter, Mr. J. van Drooge griffier. Centrale Raad van Beroep te Utrecht: Mr. Fokker voorzitter, Mr. W. H. M Werker griffier. KERKGENOOTSCHAPPEN. Nederlandsch Hervormde Kerk. Classicaal Bestuur van Gouda: Ds. L. ten Bosch te Gouda praeses, Ds. C. Verhagen te Gouderak, Ds. J. W. Berkelbach van der Sprenkel te Gouda scriba, secundus Ds. L. ten Bosch te Gouda, Ds. P. van Willenswaard, Krimpen a/d IJsel assessor, secundus Ds. J. Hoek te Oudewater, Ds. J. Magendans te Lexmond, secundus Ds. E. D. G, van der Horst te Nieuwpoort, Ds. F. G. Berghauser Pont te Meerkerk, Ds. L. T. Wachter te Vianen, Ds. J. van der Spek te Schoonhoven, G. de Vor ouderling te Vianen, secundus J. de Jong ouderling te Gouda, H. A. Montijn ouderling te Oudewater, secundus H. J. Post ouderling te Heukelum, W. van Riet ouderling te Vianen, Ds. J W. Berkelbach van der Sprenkel te Gouda quaestor. De Ring Gouda. Ds. J. W. Berkelbach van der Sprenkel praetor, Ds. H. O. Roskam Abbing te Nieuwerkerk aan den IJsel scriba, Ds. S. van Doorn te Sluipwijk quaestor, Ds. L. ten Bosch bibliothecaris. De Nederlandsche Hervormde Gemeente te Gouda. Kerkvoogden: Aftreding 1913. A. Dortland, J. A- P. Montijn. 1915. P. W. Kamphuizen, H. J. Nederborst Sr., N. F. Cambier van Nooten. 1917. R. L. Martens, Dr. A. Montagne. Notabelen: Aftreding 1913. J. G. C. Kamphuizen, D. Hoogendijk, G. N. Kruisheer, C. G. Langeraar, H. J. de Voogt. 1915. W. Kromhout, C. van Veen Az., H. J. Nederhorst Jr., J. L. vanEijk, Dr. S. S. Hoogstra. 1917. Dr. A. van IJsendijk, J. de Ven, A. van Reedt Dortland, W. de Mol, H. Knuttel. Commissie van Oppertoezicht: Aftreding 1913. Mr. D. N. Brouwer, H. C. Edauw, G. D. Heij, H. van Vlaardingen, S. D. Boon. 1915. C. van Krimpen, Dr. F. H. G. van Iterson, J. de Jong Hz., G. Prince, A. Goedewaagen. 1917. J. van Reedt Dortland, P. Hooftman, J. van der Meer, H. Braat, Ds. J. van Walsem. Predikanten: L. ten Bosch, J. W. Berkelbach van der Sprenkel, J. G. Deur, Joh. E. Bijl. Ouderlingen: P. Blazer, M. van der Burg, T. Binnendijk, R. U. Jon genburger, L. Koole, Diakenen: G. Krook voorzitter, Joh. Vos secretaris, G. Haagsman, F. C. Bik, J. C. Sibbes, J. Amesz, M. A. Vermeij, W. Blommendaal. BeambtenS. F. Teeling penningmeester, J. H. B. Spaanderman organist, H. Kleijweg koster, J. Visser voorlezer en godsdienstonderwijzer, T. Lens glazenuitlegger.

Adresboeken Gouda | 1911 | | pagina 49