BAHLMANN Co., MARKT 9, GOUDA Telephoonnummer 210. Mantels, Japonstoffen, Tapijten. BAIILMAO Co., MARKT 9, GOUDA. Telephoonniimnier 210 Mantels, Japonstoffen, Tapijten. 98 99 lapper. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels. Kerkmeesters; A. Jaspers, M. Peeters, J. H. W. Naber en L. A. H. J. M. Quant. Beambten: B, Zegveid koster en W. Konincks organist. Oud Katholieke Kerk. H. Johannes den Dooper on de Gouwe. Pastoor: W. Gol. Bestuur: W. Gol, J. H. de Wilde en G. Smit. Beambte: G. Smit organist. Israëlietisch Kerkgenootschap. KerkeraadN. Mogendorff voor zitter, D. S. Leefsma vice-voorzitter, A. van Wijnbergen thesaurier, M. van Aalst, A. Horneman, M. A. Cats, S. M. Kats, M. A. Monasch, L. Frank secretaris. Kerkbestuur: N. Mogendorff voorzitter, D. Leefsma, vice-voorzitter, A. van Wijnbergen thesaurier. Schoolcommissie: D. Davidson voorzitter, A. I. Gazan, S. Olman secretaris-penningmeester. Rabbijn: A. Ketellapper. Voorzanger: L. Frank. Custos: A. Ketel- van den Eng en W. L. J. van Kersbergen noodhulp- der Neut grafmaker. Bertelmanfonds. Tot ondersteuning van behoeftige, veelbelovende leerlingen der Avondschool voor Ambachtslieden ter aanschaffing van benoodigdheden bij het vakteekenonderwijs. Commissie van Beheer H. J. de Voogt lid van het Burgerlijk Armbestuur. J. J. A. Montijn lid der commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, B. E. Spijker directeur der Avondschool voor Ambachtslieden. VEREENIGINGEN EN GENOOTSCHAPPEN. Aannemersbond (Nederlandsche), afdeeling Gouda. Bestuur: C. J. C. Hoogendijk voorzitter, H. J. Nederhorst Sr. vice-voorzitter, P. Bokhoven Wz. secretaris, J. H. de Wilde 2e secretaris, J. J. Duijm penningmeester. Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken (Nederlandsche Vereeniging tot). Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 4 April 1908. Afdeeling Gouda. Bestuur: J. van Duin voorzitter, D. de Jong, secretaris, Heerenstraat, P. van Zonneveld penningmeester. De Vereeniging als zoodanig heeft geen godsdienstige noch staalkundige richting. Lid der vereeniging kan zijn, ieder die minstens 18 jaar oud is, zich onthoudt van het drinken en hel aanbieden van alcoholhoudende dranken. Adspirant-lid kan zijn ieder die minstens 15 jaar oud is, en voldoet aan wat overigens bepaald is bij het vorige lid. Voorstanders (donateurs) betalen een contributie van minstens t 1 per jaar. Aan deze Vereeniging is tevens verbonden het Geheelonthouders kinderzangkoor „Neen nooit”. M. Mallon voorzitter, J. C. P. Scholten en P. van Weelde. „Arbeid Adelt”, afdeeling Gouda. Mevrouw van ItersonGraafland presidente, Mevrouw Knuttelvan Gelder vice-presidente, Mevrouw Van de VeldeSmits secretaresse, Mevrouw IJssel de Schepperde Ridder penningmeesteresse, Mevrouw Koeman de Winkel (Haastrecht), Mevrouw RoesDriessen, Mevrouw van der Garden Boèvy en Mevrouw KroonKikkert. Arbeidsrecht (Bureau voor). Kantoor Coöperatieve Broodbakkerij Raam. ZittingavondZaterdagavond 810 uur. Verstrekt advies en schriftelijke hulp op het gebied van verschillende rechtskwesties. Rechtskundige hulp en medewerking wordt welwillend verleend door Mr. A. van der Spek, advocaat en procureur te Rotterdam. Armbestuur (Burgerlijk). J. A. P. Montijn voorzitter, H. J. de Voogt secretaris, G. Prince penningmeester, A. H. Spruijt en C. van Veen, J. Schumer amanuensis. Armbestuur (Israëlitisch) tevens Regenten van het Israëlitisch Oude Mannen- en Vrouwenhuis. Ph. Cats voorzitter, M. A Cats, A. Horne man, M. A. Monasch, S. Olman, Jac. Mogendorff. Armbestuur (Roomsch-Katholiek). C. A. van Berkel voorzitter, C. A. B. Bantzinger secretaris, Th. de Graaf penningmeester, H. Bou- mans, G. Bouters en Th. W. J. Peeters. „Armenzorg” (Vereeniging). Best: ur: J. W. Berkelbach van der Sprenkel voorzitter, J. van Walsem secretaris, W. G. T. C. M. Gol secre taris onderstandscommissie, R. Moerkerk penningmeester, C. Luger, G. J. Goedewaagen, P. W. Kamphuizen, H. van Assendelft, C. J. C. Hoogendijk, J. van Dantzig, L. A. H. J. M. Quant en J. van der Jagt. Banketbakkersvereeniging jNederlandsche), afdeeling Gouda en Omstreken. Bestuur: P. W. Kamphuizen voorzitter, J. A. Verhoeff secretaris, L. van Beekum penningmeester. 14 leden. Barbiers- en Kappersbond (Nederl.) afdeeling Gouda. J. M. de Weger voorzitter, M. W. van Rossum secretaris, Th. Furrer 2e secretaris, M. M. Heerkens penningmeester, A. J. Zoet. Begraafplaats (Roomsch-Katholieke). Het bestuur bestaat uit de Zeer Eerw. Heeren Pastoors en Heeren Kerkmeesters der beide Parochiën. Dagelijksch Bestuur: J. A. Küpers deken en pastoor, L. A. H J. M. Quant penningmeester, P. J. Huibers secretaris. Directeur: A. J. van der Sanden. Aansprekers: G. H. Lakerveld, J. P. van Beuzekom, B. van Rooselaar en P. H. Jansen noodh.-aanspreker. Lijkdragers: P. H. Jansen, W. Boekraad, C. Verheul, G. H. Kroeders, C. Boer en L. J. Boegheim; S. lijkdragers, A. van

Adresboeken Gouda | 1911 | | pagina 51