1 BAHLMANN Co., MARKT 9, GOUDA. Telephoonnummer 310. Mantels, Japonstoffen, Tapyten. Behangerij, Stoffeerderij. Gymnasiasten-vereeniging „Utile Dulci” (Goudsche). Be schermheer Dr. A. van Ysendijk, Mej. M. G. de Pijper voorzitster, J. Schilt secretaris, M. A. J. Goedewaagen penningmeester. De vereeni ging stelt zich ten doel door het houden van litteraire en muzikale bijeenkomsten, uitstapjes enz. een hechten band te vormen tusschen de Goudsche gymnasiasten. BAIILMAO Co., MARKT 9, GOUDA. Telephoonnummer 210. Mantels, Japonstoffen, Tapyten. 104 io5 voor io I FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels. W. van der Hulst voorzitter, A. de Jong, secretaris, W. Bakker penning meester, F. Zandijk muziekcommissaris, J. Nieuwenhuizen commissaris. Heil des Volks” (Vereeniging,,Tot), afdeelingGouda. H. A. Toen voorzitter, G. Prince vice-voorzitter, B. Punselie secretaris, A. Revet vice-secretaris, B. Belonje penningmeester, G. J. Goedewaagen vice- penningmeester, J. J. Bik locaal-commissaris. Contributie f 2,50 per jaar. Pl.m. 20 leden. Gedurende de wintermaanden kindervoeding in het lokaal Wilhelminastraat van ’s avonds half 6 tot 7 uur. Hulpbetoon aan eerlijke en vlijtige armoede. Mevrouw A. Werninkvan Ravesteijn eere-presidente, Mevrouw J. P. van de Velde Smits presidente,vice-presidente, Mevrouw A. J. Hoogen- dijk van Cappellenvan Houweninge secretaresse, Mevrouw Molijn van Effen vice-secretaresse, Mevrouw L Prince—Schim van der Loeff penningmeesteresse, Mevrouw E. van IJsendijkPost vice-penning- meesteresse, Mevrouw M. Spruijtvan der Torren, Mevrouw van Haansbergenvan Effen, Mevrouw van Rijn van AlkemadeDijxhoorn, Mevrouw Lambrechtsen van RitthemVerschoor van Nisse, Mevrouw Bakker NiemeijerDupper en Mevrouw EyssenSnoeck. Het doel is om door het verschaffen van werk aan behoeftige huismoeders eenigen zedelijken invloed op de gezinnen te kunnen uitoefenen. Huizenfonds” („Het). Fonds tot onderlinge waarborg voor kosten van gerechtelijke vervolgingen tegen wanbetalers. Alleen voor woningen die bij de week verhuurd worden. C. Jonker voorzitter, J. van Galen secretaris-penningmeester. Israëlitisch Verbond (Algemeen). (Aliance Israëlieti Uni versal). J. A. van Dantzig voorzitter, A. Ketellapper secretaris, A. Trijbits penningmeester. Jongedochters-Vereeniging „Dorcas” (Christelijke). G. van Waarde voorzitster, M. de Jong secretaresse, A. Bik penningmeesteresse. Jongelings-Vereeniging „Daniël” (Chr.). Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 20 Oct. 1893, No. 21, Staatscourant No. 283 voorzitter, C. Bik secretaris. T. Dekker penningmeester, D. A. de Ruiter bibliothecaris. Vergadert eiken Zondagavond van 810 uur, op de bovenzaal van het lokaal „Tot Heil des Volks” Bibliotheek van 900 nummers, die gratis ter lezing gegeven worden. Jongenspatronaat „St. Aloysius” (R. K.), in de St. Theodorus- Stichting, Westhaven. J. A. Küpers, Deken en Pastoor en J. P. G. Tack, Pastoor, eere-voorzitters. P. A. H. Potten president directeur, A. J. J. Vos vice-president, Th. de Graaf penningmeester J. J. Bantzinger ie secretaris, J. D. van den Bergh 2e secretaris Afdeeling Onderwijs. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Het Groene Kruis (Zuid-Hollandsche Vereeniging), afdeeling Gouda. Mr. M. M. Schim van der Loeff voorzitter, H. J. de Voogt vice-voorzitter, P. J. Kolijn penningmeester, I. van Dantzig, P. Maree, B. G. J. Evers, C. J. M Kroon secretaris. Doel -. Samenwerking tot het bevorderen der ziekenverpleging en der algemeene gezondheidsleer. Gustaaf-Adolf-Vereeniging. Afdeeling Gouda. L. ten Bosch voorzitter, H. van Assendelft secretaris-penningmeester, P. W. Kamphuizen en Mr. D. N. Brouwer. Gymnastiek Vereeniging „Gouda”. J. de Mol voorzitter, K. Weil secretaris, Punt 1, D. den Hoed penningmeester, H. den Boer en M. Steensma Jr. bestuursleden. D. van Duuren Directeur. Oefeningsavonden Maandag en Woensdag van 8' uur tot 4 in het lokaal der R. H. B. S. Gymastiek Vereeniging „Hercules”. N. K J. van Waas voor zitter, C. Snoey secretaris, Snoystraat 25, C. G. de Jong penningmeester, commissaris M. Appel, directeur J. P. Boot. Gymnastiek Vereeniging „Krachtsport”. P. M. A. van der Paauw directeur, W. van Leest voorziter, M. de Wit Secretaris Bockenberg- straat 50, Th. Steenland vice-secretaris, Th. van Steijn Penningmeester, G. den Edel vice-penningmeester, F. Stolk en B. van Leeuwen com missarissen van orde, D. van den Broek commissaris van toezicht. Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius” (Nationale Bond van). (Goedgekeurd bij Kon. Besluit van Maart 1908, No. 45). Af deeling Gouda. M. Esser voorzitter, R. Triezenberg 2e voorzitter, W. Veerman, ie secretaris, G. H. Gorissen 2e secretaris, C. A. Wagenaar penningmeester, Corn. P. Heij en G. van Schenderen commissarissen. Contributie f 5,00 per jaar en f 0,50 verplichte bijdrage in het onder steuningsfonds Instellingen van den Bond: Ondersteuningsfonds, Werk- loozenfonds, Bureel tot Plaatsing, Bureau Arbeidsrecht. Instellingen der Afdeeling: Een Bibliotheek bevattende wetenschappelijke werken hoofd zakelijk op handelsgebied betrekking hebbende, Plaatselijke Onder steuningsfonds en Bureel tot Plaatsing. Correspondent A. Boogaerdt, Krugerlaan 45. Harmonie Vereeniging „Juliana” bestaande uit het personeel der „Koninklijke Stearine Kaarsenfabriek Gouda” J. Nobel directeur,

Adresboeken Gouda | 1911 | | pagina 54