nJ BAULMANX Co., MARKT 9, GOUDA. Telephoonnüminer 210 Mantels, Japonstoffen, Tapijten. BAHLMANN Co., MARKT 9, GOUDA. Telephoonnnmmer 210. Mantels, Japonstoffen, Tapijten. 114 FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels. Pijpenfabrieken en den Pijpenhandel (Commissarissen gesteld over de). O A. van der Want voorzitter, I. van der Want secretaris, A. Goedewaagen penningmeester, G. F. van der Want pandmeester, A. J. van Velzen, M. N. van Duijn en A. Wagenaar commissarissen. Redding van Drenkelingen (Maatschappij tot), Opgericht in 1867 te Amsterdam. Afdeeling Gouda. H. J. de Voogt correspondent. Restauratie-Commissie der St. Janskerk. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 20 Februari 1903, No. 56. R. L. Martens voorzitter, A. Dort- land, J. H. van Eeghen Amsterdam, P. W. Kamphuizen, Jhr. B. W. F. van Riemsdijk Amsterdam, Jhr. Mr. V. E. L. de Stuers ’s-Gravenhage, Ds. A. Wartena, Dr. A. van IJsendijk, Dr. A. Montagne, H. J. Neder- horst Sr. penningmeester, N. F. Cambier van Nooten, L. Koole Wz. gem. bouwmeester, J. A. P. Montijn secretaris, Jos. T. J. Cuypers Amsterdam en W. Kromhout Czn. te Rotterdam architecten. Roei- en Zeilvereeniging „Gouda J. Reijers voorzitter, J. Olman secretaris, M. H. Bouters penningmeester, T. B. Grampré Molière com missaris van het matrieel, D. W. Westerbaan van Haansbergen, H. P. van Reedt Dortland en C. van Eijk commissarissen. Clubgebouw en vaartuigenloods nabij de Reewijkscbe Brug. Roode Kruis (Het). Afdeeling Gouda M. J. ten Bosch—Scholtens voorzitster, C. Saltzer secretaresse, N. J. Schelling penningmeesteresse, J. M. Saltzer, E. C. de Backer, P. W. van Amerom en M. van der Straaten—Spruijt. Schaakgezelschap „Messemaker”. A. J. Schilt voorzitter, M. Lakerveld secretaris, A. Rabouw Jr. penningmeester. Clubavond Dinsdag 812 uur Bovenzaal Café „Harmonie”. Schildersgezellenbond. Afdeeling Gouda. J. F. Potharst president, F. J. Piket secretaris Corn. Ketelstraat 18, G. Dazler penningmeester, C, Uithol en B. C. Verstoep commissarissen F. Snaterse bode. Schoenmakers-Vereeniging „In tijds gezorgd”. J. H. v. d. Vegt voorzitter, J. H. Verkerk 2e voorzitter, J. A. Roepers ie secretaris, E. Bout 2e secretaris, B. v. Tongerloo ie penningmeester, A. Groenendijk 2e penningmeester. L. Melkert, D. Steenwinkel en L. Kalmeijer. Sociaal Democratische Arbeiderspartij in Nederland. Afdee ling Gouda. Ed. van Dantzig voorzitter, Ed. van Dantzig Az. secretaris, B. Sterk penningmeester, F. Lafeber. Sociale Actie (Plaatselijk Comité der Katholieke). District Gouda (omvattende bijna alle Katholieke Vereenigingen behalve de Kiesv. in en rondom Gouda). H. S. H. van Pelt voorzitter, C. M. de voorzitter, P. Kersbergen vice-voorzitter. P. J. Bellaart Jr. secretaris, A. van der Kroef en C. A. M. Spruijt commissarissen. Postduiven-Societeit „de Luchtbode”. P. M. van Waas voor zitter, J. G. Jongeneel vice-voorzitter, J. Roelofs secretaris, L. Turken- burg vice-secretaris, L. W. Veen penningmeester, J Blok vice-penningm. Deze vereeniging richt elk jaar minstens 300 Postduiven af en maakt prijsvluchten van 100 tot 500 Kilometers. Ieder lid verbindt zich om ten allen tijde wanneer zulks noodig is zijne Postduiven beschikbaar te stellen voor het Ministerie van Oorlog. Postduiven-Vereeniging „de Postduif”. Goedgekeurd bij Kon. Besl, van 27 Febr. 1905, Stsbl. No. 76. C. Steensma voorzitter, C. A. M. Spruij t secretaris-penningmeester. Postduivententoonstellingsclub „de Vereenigde Goudsche Postduivenliefhebbers’Opgericht 26 Januari 1908. C. P. J. Boer voorzitter, A. J. van Werkhooven vice-voorzitter, P. M. van Waas secretaris, P. M. van Leeuwen vice-secretaris, C. A. M. Spruijt penning meester, A. Jansen vice-penningmeester, C. W. Blok en J. G. Jongeneel. Pottenbakkers-Vereeniging. A. Goedewaagen voorzitter, secretaris-penningmeester. Propaganda-Vereeniging „Vooruitgang” (Vrijzinnige). F. Egeter voorzitter, K. Slop vice-voorzitter, A. Mogendorff secretaris, J. F. Kahle penningmeester. Werkende leden kunnen zijn alle jongelieden van 18—23 jaar, de vrijzinnige beginselen toegedaan en woonachtig in hei kiesdistrict Gouda. Zij die voor hun 25e jaar lid zijn geworden, kunnen dit blijven, mits zij zich als lid van één der Vrijzinnige Klesvereenigingen hebben doen inschrijven. Donateur kunnen z(jn alle personen, onverschillig waar woonachtig tegen een bijdrage van minstens f 1,— per Jaar. Protestantenbond (Nederlandsche). Afdeeling Gouda en Om streken. H. van Assendelft voorzitter, T. Crebas secretaris, D. Hoogen- dijk penningmeester, P. G. Overeijnder en C. J. C. Hoogendijk. „Providentia'(Vereeniging). Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 20 Maart 1893, Stct. No. 127. W. B. F. Grevenstuk voorzitter, H. v. d. Graaff 2e voorzitter, E. J, Nijkamp secretaris-boekhouder, M. van Heijningen, 2e secretaris. W. Roepers penningmeester, A. Engelbregt 2e penningmeester, A. Verbruggen bestuurder, C. Sanders, H. Bosman, J. Glasbeek, P, J. Jansen en J. van der Laan commissarissen van toezicht H. F. C. Gerritsen bode. Donateurs-Commissie W. de Mol, N. A. van der Ree. Contributie voor gehuwden 14 cents en voor ongehuwden 12 cents per week. (Jitkeering bij ziekte, 16 weken per jaar, 15,— per week; bij overlijden van een gehuwd lid 130,— Gehuwden genieten bij de bevalling hunner vrouw eene uitkeering in eens van 14,— 42 donateurs en 423 leden. Aan zieken die langer dan 16 weken ziek zijn, wordt uit de reservekas nog 16 weken ondersteuning verstrekt en wel ten hoogste 12,50 per week.

Adresboeken Gouda | 1911 | | pagina 59