BAHLMAO Co., MARKT 9, GOUDA. Telephoonnnmmer 210. Mantels, Japonstoffen, Tapijten. BAHLMANN Co., MARKT 9, GOUDA Telephoonnnmmer 210. Mantels, Japonstoffen, Tapijten. 120 121 I f I FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47, Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels. van Rooyen voor- Volksbond (Ned. Roomsch Katholieke). Bondsgebouw West- haven 67. Opgericht 22 Maart 1893. Kon. goedgekeurd 25 Juli 1904, No. 43. Afdeeling Gouda. De met een geteekende vereenigingen zijn onderafdeelingen. J. A. Kupers deken en pastoor, beschermheer. EereledenMgr. H. Konings pastoor te Amsterdam, D. F. G. Pichot pastoor te Hellevoetsluis, J. P. G. Tack pastoor St. Jozef Parochie, N. van Hassel kap. o. p. te Nijmegen, H. Ermann, Wijnhaven te Rotter dam, A. J. J. te Winkel, r. k. p. te Brussel, H. M. Reuzer kapelaan te Amsterdam, J. G. Kropman, hoofd der R. K. Bijzondere School te Gouda. Leden van verdienste: H. D. Brink te Amsterdam, A J. van Vliet te ’s Gravenhage, J. van Blokland te Vlaardingen, Dr. A. C. A. Hoffman te Gouda, D. L. Brouwer te Hilversum. Bestuur: C. van Kooten ie voorzitter, G. J. Agten 2e voorzitter, J. Smits ie secretaris, A. Heerkens 2e secretaris, G. Th. Steenland ie penningmeester, M. Kastelein 2e penningmeester, C. H. Koemans, M. Boere en J. Lorjé commissarissen, B. P. M. de Jong geestelijk adviseur. Leden van den Centralen Raad: J. Th. Itnholz, H. Spruijt en B. J. van Raaij. •Comité „Hulp in Nood"voorzitter, A. van Setten secretaris, L. B. Nieuwenhuizen penningmeester, G. van Dam rapporteur. Doel: Ondersteuning bij werkeloosheid en ziekte. ♦Commissie van Onderzoek. S. C. van Hooff voorzitter, A. Willers secretars, F. K. J. Kagie, B. van Rooselaar, C. Verhart. *Kalk en Steenbewerkersvereeniging. J. Nieuwenhuizen voor zitter, M. van Leeuwen secretaris. *Winterprovisie. B. J. van Raay voorzitter, L. J. Boegheim secretaris, M. J. de Jong penningmeester. *Spaarkas St. Antonius van Padua. H. J. A. zitter, H. Spruijt secretaris-boekhouder. *Tabaksbewerkers-Afdeeling „Franciseus Xaverius”. R. ter Horst voorzitter, A. Heerkens secretaris ♦Vaandelwacht. G. van Putten voorzitter, H. Wijnhof, J. van der Post, C. Hensbroek, J. Klercks. ♦Apologetische cursus. A. de Mol voorzitter, A. Mul secretaris. *Propaganda-Club „Mgr. Schaepman”. H. Houdijk voorzitter, C. van der Kleij secretaris, J. Rietveld penningmeester. ♦Commissie „Eerbied in Gods huis”. B. J. van Raay voorzitter, W. L. J. van Kersbergen secretaris, H. van Setten penningmeester. *Tooneelafdeeling „Joost van den Vondel”. A. Mul voorzitter. ♦Timmerlieden en Houtbewerkersvereeniging „St. Joseph”. Nic. de Korte voorzitter, A. Ruijgrok secretaris, C. de Korte penning meester. ♦Metaalbewerkers „St. Eloy”. G. J. Agten,Bothstraat, correspondent. ♦„Moderato”. J. Daudt voorzitter, A. van Berkel secretaris. Volks- en Schoolbladen (Goudsche Vereeniging voor). Eere- Voorzitter R. L. Martens, Dr P. J. A. Levedag voorzitter, Mr. F. H. Kranenburg secretaris, C. J M. Kroon penningmeester, Mej. M. B. Burgersdijk, G. N. Kruisheer, J. L. Belonje, P. J. Kolijn, L. Koole Wzn. B. G. J. Evers, I. van Dantzig en Volkssanatoria. Subcommissie voor „Gouda en Omsteken”, van de Vereeniging tot oprichting en exploitatie van Volkssanatoria voor Borstlijders in Nederland. P. W. Mari te Moordrecht voorzitter, Dr. P. J. A. Levedag secretaris, J. A. P. Montijn penningmeester. Volksweerbaarheid. Afdeeling Gouda 200 leden voorzitter, J. B. van der Maden vice-voorzitter, J. Olman secretaris, H. A. C. Brinkman, J. L. Hulleman, N. Uitendaal, N. D. Gravesteijn, J. Koppendraaier, J. Smit, W. Gijzenij, J. Rem en J. van der Jagt. Aangesloten vereenigingen. I. Schietvereeniging „Volksweerbaarheid Gouda”, goedgekeurd bij Kon. Besluit van 17 December 1900, No. 24. Commissaris van wapenen en munitie J. B. van der Maden. II. Marsch- en Velddienstafdeeling. J. L. Hulleman commandant A. J. Vermeulen voorzitter, N. Uitendaal secretaris, A. Brinkman vice- secretaris, W. Bouwer penningmeester, N. van Asch commissaris, N. van As, bode. Vrouwenkiesrecht (Nederl. Bond voor). Afdeeling Gouda en omstreken. Mevr. L. Prince—Schim van der Loeff voorzitster, Dr. P. J A. Levedag 2e voorzitter, Mej. N. Brouwer secretaresse, J. L. Belonje 2e secretaris, A. van Dantzig penningmeester, Mevr. C. IJssel de Schepper— de Ridder 2e penningmeesteres, Mej. C. van Reedt Dortland. Vrije Universiteit (De). A. Vingerling correspondent. 30 leden en begunstigers. Weduwenzorg, Vereeniging van gepensionneerde Militairen vóór de wet van 1909. Goedgek. bij Kon. Besl. van 17 Mei 1909 No 55. Bescherm heer Jhr. Mr. W. Th. C. van Doorn, Lid van de 2e Kamer, J. B. van der Maden, voorzitter, C. J. van Iperen secretaris, A. Bongaards pen ningmeester. Weerbaar heids-Vereeniging „Burgerplicht”. Opgericht 10 Mei 1867. Erkend bij Z. M. besluit van 28 Juli 1867 No. 12. Staatscourant No. 180. J. J. P. den Boer voorzitter, H. Gijzenij secretaris, J. de Jong penningmeester, J. van Eijk, J P. Mul, J. M. de Weger en A. den Boer. De Leden betalen eene jaarlijksche contributie van drie gulden, des- verkiezende te voldoen in maandelijksche termijnen van 25 cent, doch steeds bij vooruitbetaling. Zij, die zonder lid der vereeniging te zijn minstens drie gulden per jaar contribueeren, worden aangemerkt als donateur.

Adresboeken Gouda | 1911 | | pagina 62