BfiHLMfiNN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dameskleeding. BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dameskleeding. 9Ö 94 N. Brouwer onderwijzeressen H. Ouderkerk en D. van Duuren. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstofien, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerde rij. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47 Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels. Galen penningm.» en P.J. Kolijn en Mej. M. van Buuren. g. 1. o. van BIJZONDERE SCHOLEN. School voor Chr. Nat. Onderwas. (Lange Groenendaal 48). Commissie der schoolH. A. Toen voorzitter, K. Wessels secretaris, P. Blazer penningmeester, P. Ooms, J. M. Bakker Personeel der schoolP. M. Both hoofd der school, C. J. Hoogerwaard, W. Venema, M. Remijn, S. Koetsier, D. 1 der Want onderwijzers, J. F. Bennink onderwijzeres, C. E. Hoogendoorn vakonderwijzeressen. Vereeniging tot oprichting en instandhouding van Vrye Scholen op Ge reformeerden grondslag. P. D. Muylwijk voorzitter, G. Wientjes, P. A. Vingerling, G. Polet, P. A. Lafeber secretaris-penningmeester. Schoollokaal. (Keizerstraat 69). Personeel der school: Th. van Straalenhoofd der school, H. Heistek, L. van ’t Riet, D. van Wijk en A. C. Lafeber onderwijzers, E. B. van Beek onderwijzeres, H. van der Togt vrouwelijke handwerken. Vereeniging tot oprichting en instandhouding van Chr. Scholen voor M. U. L. O. te Gouda. R. U. Jongenburger voorzitter, J. van C Ds. J. G. Deur, B. A. Burger, J. Dercksen HMz., C. Jongenburger secretaris. Onderwijzers in het Teekenen. C. C. J. Bosch Huisvltftschool. H. C. German onderwijzer. Herhalings-School voor Jongens. J. Scheijgrond hoofd der school, M. G. Emeis, L. Verjaal en C. H. Breedijk, onderwijzers. Herhalings-School voor Meisjes. C. van Essen hoofd der school, G. van Groos en G. P. Lafeber onderwijzeressen, J. Kruijs onderwijzeres in het koken. Cursus voor Volwassenen. J. J. Hogendoorn ie onderwijzer, A. Willers ze onderwijzer. Bewaarscholen, a. Openbare voor on- en minvermogenden. Eerste. (Pater- steeg). J. F. de Jong hoofd der school, H. J. Kolster, L. A. Hoogendoorn en H. W. M. Hornis onderwijzeressen. Tweede. (Nieuwehaven 334). C. E. van de Putte hoofd der school, N. van der Veer, A. M. van Maaren enonderwijzeressen. b. Bijzondere. (Gouwe 72). G. B. Weurman Stedelijke opleidings-cursus voor Bewaarschool-houderessen. P. de Vos directeur, J. F. de Jong, C. E. van de Putte en M. van Buuren onderwijzeressen. Muziekschool. (Westhaven 13). Commissie van ToezichtI. H. Nort voorz., C. van Veen Az., A. J. IJsselstijn Az., W. G. Th. C. M. Gol, P. A. Schroot secretaris, LeerarenJ. H. B. Spaanderman directeur en leeraar in de afd. A (zang en theorie) en in afd. D (orgel), Mej. Cath. van Oudheusden leerares in afd. A (zjang en theorie), J. G. Arentz leeraar in afd. B (instrumentale muziek, uitgezonderd viool, piano en orgel), J. M. Schijvens leeraar in de afd. B (viool), Mej. J. C. Ouweneel leerares in afd. C (piano). J. van de Putte, M. A. J. D. Kasteleijn, A. Th. van van de Putte en L. A. OPENBARE SCHOLEN. School v. g. 1. o. No. 1. (Patersteeg). A. van Kersen hoofd der school, L. C. J. de Groot, E. van Dantzig, H. C. German, P. de Vos, G. van Spengen, C. W. Zanen en G. M. de Herder onderwijzers, C. M. van ’t Hof, C. A. Brinkman en A. H. I. Niermans onderwijzeressen en in vrouwelijke handwerken, H. W. Veenenbos en G. Boer onderwijzeressen. School v. g. 1. o. No. 2. (Nieuwehaven 332). G. D. Heij hoofd der school, M. den Oudsten onderwijzer en in het teekenen, A. Willers, A. M. Emeis, J. Scheij grond, P. S. Dauvellier, P. W. Bos, J. Doeters van Leeuwen en J. F. Janse on derwijzers, J. C. Hoogendijk, M. C. van der Kleijn, T. W. de Bock en G. N. N. Kruisheer onderwijzeressen en in vrouwelijke handwerken, M. W. Kruisheer en N. A. Both onderwijzeressen in de vrouwelijke handwerken. School v. g. 1. o. No. 3. (Keizerstraat 41). J. J. Hogendoorn hoofd der school, W. de Ven, E. R. C. Peletier, C. H. Breedijk. J. A. Broere, H. C. van Westen- brugge, A. Kool, A. van Es enonderwijzers, M. B. Burgersdijk, H. Vetter, G. P. Lafeber en N. Brouwer onderwijzeressen en in vrouwelijke handwerken, M. W. Kruisheer onderwijzeres in de vrouwelijke handwerken. School v. g. 1. o. No. 4. (Prins Hendrikstraat 133). G. N. Kruisheer hoofd der school, C. van Essen, C. M. Koopal, J. P. van den Bosch, P. van Eijk, E. Bloemendaal, J. F. Schultink H. W. van Markesteijn en onderwijzers, C. W. Schriek, J. G. de Mol, G. Blommendaal en H. S. van Wijn gaarden onderwijzeressen en in vrouwelijke handwerken, W. J. Blommendaal onderwijzeres in de vrouwelijke handwerken. Ie Burgerschool voor Jongens (Groeneweg 27). J. Slop hoofd der school, H. E. van der Roer, M. G. Emeis, C. J. de Ruwe, M. S. Both, C. J. van Altena en J. G. van Zanten onderwijzers en M. J. Koenraad onderwijzeres. 2e Burgerschool voor Jongens (Groenendaal 75). W. den Hoed hoofd der school, L. J. den Hartog, T. de Vries, H. J. Bitter, J. Hoogendoorn en L. Verjaal onderwijzers en M. J. van den Berg, onderwijzeres. Ie Burgerschool voor Meisjes (Nieuwe Haven 92). B. P. van Cittert hoofd der school, G. van Groos, L. Brouwer, A. M. Grebe, H. M. C. van der Plas, G. C. Spruit, G. Bongenaar en H. J. Heij onderwijzeressen. 2e Burgerschool voor Meisjes (Turfmarkt 105)hoofd der school, C. C. W. van Amerom, C. A. Hombrink en J. T. de Gast onderwijzeressen. Het onderwijs op deze scholen, omvat, behalve de vakken van het gewoon lager onder wijs: op de 4 scholen v. g. 1. o. de gymnastiek, het teekenen en de nuttige handwerken voor meisjes; op de le Burgerschool voor meisjes dezelfde vakken en beginselen der Fransche taal en der algemeene geschiedenis; op de le Burgerschoo. voor jongens, dezelfde vakken als op de le burgerschool voor meisjes, behalve nuttige handwerken, doch bovendien de beginselen der wiskunde; op de 2e Burgerschool voor meisjes, dezelfde vakken als op t 1 burgerschool voor meisjes, doch daarenboven de beginselen der Duitsche en der Engelsche taal en der fraaie handwerken en op de 2e Burgerschool voor jongens, dezelfde vakken als op de le Burgerschool voor jongens en daarenboven de beginselen der Duitsche en der Engelsche taal. Onderwijzers in de Gymnastiek.

Adresboeken Gouda | 1915 | | pagina 50