BAHLMANN Co. - GOUDft - TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dameskleeding. BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dameskleeding. 99 98 i FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstofien, Behangselpapieren. Behangerij, Stoöeerderij. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47 Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels. LANDWEER. XXIXe Landweerdistrict. J. Stam Majoor-Commandant (woont te ’s Graven hage). J. Hattinga Raven ie luitenant-kwartiermeester (woont te Rotterdam), B. V. Bekker adjudant-onderofficier, ie Compagnie van het 29e Bataljon. Gouda met de Gemeenten Haastrecht, Schoonhoven, Stolwijk en Vlist. K. Spoelstra, Kapitein Commandant, sergeant majoor J. J. Heppener. 28 Compagnie Landweer Vesting Artillerie. Gouda met omliggende gemeenten. commandant, J. F. S. Borrie ie luitenant, A. Pieterse sergeant majoor (woont te Schoonhoven). CENTRALE GEZONDHEIDSRAAD gevestigd te Utrecht. Dr. J. W. Jenny Weijerman te Utrecht secretaris, Hoofd inspecteur Dr. Th. G. den Houter te ’s Gravenhage. Inspecteurs W. van Boven en Jhr. G. de Graeff (afdeeling Volkshuisvesting), M. L. Q. van Ledden Hulsebosch (afdeeling Artsenijbereidkunst en Levensmiddelen), G. Oosterbaan (afdeeling Be smettelijke ziekten en Hygiëne). Allen te ’s Gravenhage. Gezondheidscommissie. Dr. P. J. A. Levedag voorzitter, A. H. Teepe, J. de Bruijne, C. J. C. Hoogendijk en Mr. F. H. Kranenburg lid en secretaris. van Ritthem ontvanger Gouda (buitengemeenten), C. J. Visser geagr. klerk. Ambte naren van den actieven dienstG. de Groot Assistent dienstgeleid. R. (Deurwaarder kantoor Gouda), H. Mulder kommies (ie klasse R. Deurwaarder kantoor Gouda, buitengemeenten). A. J. Vermeulen kommies ie klasse scheepsmeter R., H. H. Prummel kommies 2e klasse assistent scheepsmeter R., F. van Eekelen kommies 2e klasse R., Deurwaarder Gouda B. G. en W. C. van Hooff kommies 2e kl. R., Deurwaarder Gouda B. G. en W. Visser 2e klasse R. (R. Roeier der Dranken). Registratie en Domeinen, Vermogensbelasting en Zegel. (Directeur Zegel, Successie en Vermogensbelasting te ’s-Gravenhage). Kantoor Zeugstraat 40. J. C. Bemer, inspecteur 3e klasse. R. Wessels Boer ontvanger, F. Tuinstra rijksklerk ie klasse, J. Olman rijksklerk 2e klasse, G. N. Verdoold rijksklerk 3e klasse. (Hypotheek en Kadaster te Rotterdam). Collecteur der Nederlandsche Staatsloterij. A. C. Cosijn. NATIONALE MILITIE. 3e District, Hoofdplaats Leiden. W. Pera te Leiden lid van de Provinciale Staten voorzitter, W. F. van Wijk T.Hzn te Leiden, J. P. J. Driessen te Leiden lid van den Gemeenteraad en J. van der Scheer, te Leiden, Majoor 4e Reg. Inf. leden, Mr. P. E. Briët Lid van den Gemeenteraad en J. Trompe, te Leiden Majoor 4e Reg. Inf. plaatsvervangend lid, H. K. Reimers te Leiden secretaris van den Militieraad, Mr. A. L. Hermans te Leiden plaatsvervangend secretaris, J. H. van Waveren te Leiden Militie-Commissaris. De militieraad vergadert in deze gemeente voor: Gouda, Barwoutswaarder, Bode graven, Boskoop, Capelle a/d IJsel, Hekendorp, Langeruigeweide, Moercapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk a/d IJsel, Oudewater, Papekop, Reeuwijk, Rietveld, Waarder, Waddingsveen, Woerden, Zevenhuizen en Zwammerdam. GARNIZOEN. 15e Reg. Infanterie, 2e Bataljon. J. Dorre Majoor, P. R. Kuipers ie Luite- nant-Adjudant, S. Kuiper ie Luitenant-Kwartiermeester. Kapiteins: J. Reijers, S. J. B. Maier, F. H. W. de Quartel en H. J. Offerhaus. ie Luitenant: C. Ie Roij. 2e Luitenants: A. J. van der Blom en W. L. van der Burg. Reserve ie Luitenants: J. Smit, H. Haspers en H. Hillemus. Reserve 2e Luitenants: J. J. Valkenburg, J. H. Sanders, C. Blanken, C. Krijn, A. A. Holst, W. de Zeeuw, A. C. M. van Dolder, A. P. Dekker, H. Blom en C. Steensma. Militie ie Lui tenant: H. Jansen Hutteman. Adjudant-Onderofficier: W. F. H. Guijken. Genie: W. Vrancken militaire wachter. Militaire Ziekeninrichting Dr. J. C. Diehl, Officier van Gezondheid ie klasse. Garnizoens-Nachtleger en Kleeding-MagazijnA. M. Kools, administrateur. ONGEVALLENWET 1901 is de wettelijke verzekering van werklieden tegen geldelijke gevolgen van onge vallen in bepaalde bedrijven. Ter uitvoering daarvan is te Amsterdam een rijks- instelling gevestigd, welke den naam draagt van Rijksverzekeringsbank. Bestuur der Rijksverzekeringsbank: Mr. R. Macalester Loup, Mr. H. P, Berdenis van Berlekom, Mr. H. L. van Duijl. De bureaux zjjn gevestigd Pieter de Hoogstraat, terrein voormalige waskaarsenfabriek Telef. No. 4433. Met bet toezicht op de naleving der Ongevallenwet 1901 z(jn belast de Agenten der R. V. B. waartoe b(j Kon. Besluit van 17 Oct. 1908 Staatsblad 321 het rjjk verdeeld is in 9 Agentschappen. In het agentschap ’s Gravenhage is de gemeente Gouda als standplaats aangewezen voor den agent der R. V. B.: B. A. Burger Jr. Als deskundigen die zich hebben bereid verklaard genees- of heelkundige hulp te ver- leenen z’un ingeschreven voor Gouda de Geneeskundigen: P. Beijers, P. de Boer, B. G. J. Evers, Dr. A. C. A. Hoffman, Dr. P. J. A. Levedag, Dr. A. Montagne Iz., Dr. J.H. Bakker Niemeüer, Dr. J. G. Rups, M. Sprujjt, H. J. de Voogt en Dr. B. J. Broekhuizen. Plaatselijke Commissie als bedoeld in art. 86 der Ongevallenwet 1901Dr. A. C. A. Hoffman voorzitter, Dr. F. J. Hakkenberg te Haastrecht, plaatsvervangend voorzitter, P. J. C. Dessing. W. J. Dercksen H.Mz., H. de Goeij, J. Bojawal secretaris. De werkzaamheid der Commissie strekt zich uit over de gemeenten Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Reeuwyk, Zevenhuizen, Gouderak, Moordrecht, Ouderkerk a/d IJsel, Nieuwerkerk a/d IJsel, Capelle a/d IJsel en Haastrecht. De Voorzitter is gewoonlyk te spreken Zater dagsavonds na 7 uur aan zijne woning, Bleekerssingel 59 te Gouda. De Commissie ver gadert gewoonljjk des Donderdagsavonds van 8—10 uur om de 14 dagen in het Gebouw voor Bouw- en Woningtoezicht, Spieringstraat, Gouda. De Commissie heeft vooral tot taak de belangen der getroffenen te behartigen (renten, uitkeeringen, schadeloosstellingen, enz.). Haar bevoegdheid is bij de Wel en Kon. Besluit omschreven. De Commissie kan, zoo noodig, voor de verzekerden, die zich benadeeld achten in booger beroep gaan b(j den Raad van Beroep te Dordrecht en bij den Centralen Raad van Beroep te Utrecht. Centrale Commissie van advies aan de Regeering over de practijk der Onge vallenwet, Secretariaat te Gouda, Bleekerssingel 59: Jhr. Mr. W. Ph. Gevers Dey- noot, voorzitter plaatselijke commissie 's Gravenhage, voorzitter, Dr. A. C. A. Hoffman, voorzitter plaatselijke commissie Gouda en omstreken, secretaris, Mr. C. van Dorp, voorzitter plaatselijke commissie Rotterdam ne district. Tegen sommige beslissingen van het Bestuur der R. V. Bank bestaat gelegenheid van beroep waarvoor ingesteld zijn Raden van Beroep en wel voor Gouda Raad van Beroep te Dordrecht (Rechtsgebouw Steegoversloot)Mr. A. Sigmond voorzitter, Mr. J. van Drooge griffier. Centrale Raad van Beroep te Utrecht: Mr. E. Fokker voor zitter, Mr. W. H. M. Werker griffier.

Adresboeken Gouda | 1915 | | pagina 52