L I V v BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dameskleeding. BAMLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dameskleeding. 100 101 RECHTSWEZEN. 4 G. G. Heij, 's Gravenhage. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47 Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels. GemeentenGouda, Hekendorp, Langeruigeweide, Reeuwijk, Waddingsveen, Moordrecht, Gouderak, Moercapelle, Bleiswijk, Zevenhuizen en Nieuwerkerk a. d. IJsel. Bureau van Consultatie te 's Gravenhage in het Gebouw van den Hoogen Raad der Nederlanden, eiken Maandag om 2 uur n.m. Bureau van Consulatie te Rotterdam in het gerechtsgebouw aan den Noordsingel, eiken Woensdag n.m. 2 uur (in Juli en Augustus den len en gen Woensdag dier maanden). Kantonrechter: Mr. K. N. Henge veld. Plaatsvervangers: Mr. M. M. Schim van der Loeff, Mr. E. M. B. Kortenoever, Mr. J. van Heusde en Mr. W. J. L. van Es. Griffier: Mr. H. J. Kist. (De Griffie is in den regel dagelijks, Zondags en erkende Christelijke Feestdagen uitgezonderd, geopend van 912I/2 en il/g4 uur). Plaats vervanger: J. van de Linde, Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. Wijnveldt. Het parket van den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie wordt gehouden te Rotterdam in het Gerechtsgebouw aan den Noordsingel, van 's morgens 10 tot 's na middag 5 uur. Deurwaarders: B. H. van de Werve, bij de Arrondissements-Recht- bank en J. J. P. den Boer bij het Kantongerecht. Rijksveldwacht: Districts commandant tevens inspecteur der Rijksveldwacht 4e district te ’s Gravenhage, Brigade-Commandant C. van 't Hof, Brigad. Tit. A. Hoogzand te Gouda en J. Miedema te Reeuwijk. De zittingen van het Kantongerecht worden gehouden en de Griffie is ge vestigd in het gebouw Arti-Legi aan de Markt. De zittingen zijn bepaald als volgt Voor Strafzaken: Woensdag voormiddag te 11 uren: Voor Burgerlijke Zaken: Donderdag voormiddag te 11 uren; Voor Buitengerechtelijke Acten: Donderdag na afloop der zitting voor Burgerlijke Zaken. Geen zitting wordt gehouden op Nieuwjaarsdag, Hemelvaartsdag of een der Kerstdagen. Voogdijraad. (Rotterdam II). G. H. Hintzen Rotterdam voorzitter, Mr. A.J. van Schelven Wijnstraat 62 Rotterdam secretaris, Ds. J. van Walsem vertegen woordiger voor Gouda. Controleur van den Arbeid der 4e Inspectie. Gereformeerde Kerk. Dienaren des WoordsJoh. S. Langen en T. Sap. Ouderlingen: G. Polet, P. G. Kooyman, W. C. van Oei, P. Ooms, B. Rietveld, G. van Heiningen, J. Lafeber, L. van Wingerden, J. van Mensch; ééne vacature. Diakenen E. Estié, G. J. Grendel, J. Dercksen HMz., D. Hamerslag, S. Vin gerling, W. van Wijk, B. de Jong, J. de Raadt, G. Rietveld en H. Boerma. BeambtenB. Rietveld, W. C. van Oei voorlezers primi, J. van Mensch, G. Polet secundi, G. J. Grendel administrateur, P. J. van der Wolf organist Turf markt en C. J. van de Putte organist Kattensingel, Wiltenburg koster Turf markt en J. W. de Roon koster Kattensingel. KERKGENOOTSCHAPPEN. Nederlandsch Hervormde Kerk. Classicaal Bestuur van Gouda: Ds. P. van Willemswaard te Krimpen a/d IJssel praeses, Ds. F. G. Berghauser Pont te Meerkerk secundus, Ds. J. W. Berkelbach van der Sprenkel te Gouda, scriba en quaestor, Ds. J. Magendans te Lexmond secundus, Ds. J. van der Spek te Schoonhoven secundus en assessor, Ds. Tj. J. Tak te Zijderveld secundus, Ds. J. Hoek te Oudewater, Ds. B. Batelaan te Ouderkerkerk a/d IJssel secundus, Ds. J. Magen dans te Lexmond, Ds. J. H. Gunning te Schoonderwoerd secundus, Ds. Joh, E. Bijl te Gouda, Ds. L. J. van Leeuwen Asperen, secundus, Ds. J. F. Wachter te Vianen vac. secundus, H. A. Montijn oud-ouderling te Oudewater, H. J. Post ouderling te Heukelum secundus, G. de Vor ouderling te Vianen, J. de Jong oud-ouderling te Gouda secundus, W. van Riet ouderling te Vianen, R. U. Jongen burger oud-ouderling te Gouda secundus. Ring Gouda, Ds. J. W. Berkelbach - van der Sprenkel te Gouda praetor, Ds. P. van der Kooij te Reeuwijk scriba, Ds. S. van Doorn te Sluipwijk quaestor, Ds. Joh. E. Bijl te Gouda bibliothecaris. Remonstrantsche Gemeente. PredikantH. van Assendelft. BestuurH. van Assendelft voorzitter, T. Crebas boekhouder, C. J. C. Hoogen- dijk, A. H. Teepe, A. D. van Vreumingen, P. G. Overeijnder, P. Bokhoven Wz., B. D. Grootendorst en Mr. E. M. B. Kortenoever. Armenverzorging: C. J. C. Hoogendijk administrateur, A. H. Teepe, A. D. van Vreumingen en T. Crebas. BeambtenG. Boot koster en J. G. Arentz organist. KleedingfondsMevr. J. van AssendelftHoos en Mevr. M. v. d. StraatenSpruijt. Remonstrantsche Arbeidersvereeniging „de Broederschap”. P. J. B. van Hensen van Uningen voorzitter, J. Koppendraaier Pzn. secretaris, A. Punt penningmeester, A. Nonner en A. de Mooij commissarissen. Evangelisch-Luthersche Gemeente. PredikantTh. Scharten. Ouderlingen, tevens Kerkrentmeesters J. Punselie en G. J. Goedewaagen. Diakenen R. J. Montijn en C. Bik. BeambtenD. Schouten koster en J. T. Kerper organist. De Nederlandsche Hervormde Gemeente Kerkvoogden: Aftreding 1915. P. W. Kamphuizen N. F. Cambier van Nooten. 1917. R. L. Martens, Dr. A. Montagne. 1919. A. Dort- land, J. A. P. Montijn. Notabelen: Aftreding 1915. W. Kromhout, C. van Veen Az., H. J. Nederhorst, J. L. van Eijk, Dr. S. S. Hoogstra. 1917. Dr. A. van IJsendijk, J. de Ven, A. van Reedt Dortland, W. de Mol, H. Knuttel. 1919. J. G. C. Kamphuizen, D. Hoogendijk, G. N. Kruisheer, H. J. de Voogt, C. van Krimpen. Commissie van Oppertoezicht: Aftreding 1915 C. van Krimpen, J. de Jong Hzn., G. Prince, A. Goedewaagen,1917- J. van Reedt Dortland, J. van der Meer, H. Braat, Ds. J. van Walsem. J, Dogterom. 1919. Mr. D. N. Brouwer, H. C. Edauw, G. D. Heij, H. van Vlaardingen, S. D. Boon. PredikantenJ. W. Berkelbach van der Sprenkel, J. G. Deur, Joh. E. Bijl, H. Cannegieter Dz. OuderlingenM. van der Burg, G. J. Garretsen, C. J. de Groot, W. B. Blom- mendaal, G. W. van Driesten, B. C. Tom, H. van Triet, G. van Schenderen. Diakenen J. Amesz voorzitter, Joh. Vos secretaris, F. C. Bik, J. C. Sibbes, M. A. Vermeij, K. de Jong Jz., G. G. Bik, F. J. J. Boon van Ostade. Beambten: S. F. Teeling penningmeester, J. H. B. Spaanderman organist, H. Kleijweg koster, J. Visser voorlezer en godsdienstonderwijzer, T. Lens glazenuitlegger. Kleine Kerk. J. C. de Koster voorlezer, L. Melkert koster, D. Hoogenboom en Mej. A. Scheltema organisten.

Adresboeken Gouda | 1915 | | pagina 53