'i BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dameskleeding. BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. 'Speciaal huls voor Geconfectionneerde Dameskleeding. 104 105 Filippo FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels. Damclub „Gouda”. J. Zielstra voorzitter, A. Muller secretaris, P. Broer pen ningmeester, P. Rond Pz. en L. Barreveld commissarissen. Speelavond Dinsdag 8 uur in café Vredebest. Bijbelgenootschap (Nederlandsch) afdeeling Gouda. J. W. Berkelbach van der Sprenkel voorzitter, S. van Doorn Sluipwijk secretaris, P. W. Kamphuizen thes., J. Punselie, W. van Vliet. Bloempottenfabrikanten (Bond van Nederlandsche), opgericht i April 1912 gevestigd te Gouda. C. Filippo te Hazerswoude voorzitter, A. Jonker Cz. secretaris, J. Renaud te Delft penningmeester. Bouwvereeniging „Het Volksbelang”. Chr. W. Souffré voorzitter, W. Roepers 2e voorz., H. Wiezer secretaris, J. L. Scheers 2e seer. D. Reijken, penningmeester, G. J. de Rotte 2e penn., P. Verbruggen. Commissarissen R. U. Jongenburger, H. J. Nederhorst, N. A. van der Ree, R. Triezenberg, P. J. Kolijn Az. „Calvijn” (Vereeniging), opgericht ter verbreiding der Gereformeerde begin selen onder de leden der Nederlandsche Hervormde Kerk te Gouda. J. G. Deur voorzitter, M. van de Rotte, secretaris, C. J. Revet penningmeester, J. P. Göbel en A. Mighout. Coöperatieve Bouwvereeniging „Ons Tehuis”. Bestuurders: M. J. Hageman voorzitter, A. Verbruggen 2e voorzitter, W. Roepers secretaris, H. Wiezer 2e secretaris, T. Vermeulen penningmeester, D. T. Schlosser 2e penningmeester, G. J. de Rotte, J. van Leeuwen, J. Lexmond commissarissen. Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „Ons Voordeel”. N. J. Montagne voorz., A. I. de Mink, 2e voorz., W. Roepers secretaris, H. Bosman 2e secretaris, D. L. Soer penningm., W. B. F. Grevenstuk 2e penn., A. Engelbregt, A. de Hoog, D. v. d. Vooren, A. Scharloo, W. M. Elshout. Com missie van Toezicht: Joh. Mulder, Ed. van Dantzig, A. Willers, J. van Duyn, J. Gouka. 2038 leden. Doel: Aan de leden brood en bij voldoende deelname ook andere levens behoeften van de beste qualiteit tegen de minst mogelijke prijzen te verschaffen. Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „Ons Belang” (R.K.) R. Terhorst voorzitter, J. F. Bredie, secretaris Ridder v. Catsweg 54, J. P. Lange- slag adm.-penningmeester. Coöperatieve Middenstands-Credietbank voor Gouda en Omstreken. Raad van toezicht: I. IJssel de Schepper, R. U. Jongenburger BestuurT. Crebas. A. D. van Vreumingen, B. D. Grootendorst. Plaatsvervangende Bestuursleden: L. van der Beek en Joh. Mulder. Boekhouder: A. van Reedt Dortland, Kantoor Westhaven 21. De bank verschaft haren leden crediet, neemt gelden a deposito en opent Rekening-courant. Cricket- en Football-Club „Olympia.” Opgericht 1 Juni 1886 en goedgekeurd bij Kon. Best van 22 Dec. 1906 No. 46. Terrein Graaf Florisweg. I. IJssel de Schepper, Beschermheer, W. H. Cremer voorzitter, F. H. G. van Iterson vice- voorzitter, B. Sibbes, Hoogstraat 7, secretaris, D. IJsselstijn, vice-secretaris, C. de Graaff, penningmeester, J. H. Bertels, commissaris van het materieel, C. Steensma commissaris. Armbestuur (Burgerlijk). J. A. P. Montijn voorzitter, H. J. de Voogt secretaris, G. Prince penningmeester, A. H. Spruijt en H. Eyssen, J. J. Heppener ama nuensis. Armbestuur (Israëlitisch), tevens Regenten van het Israëlitisch Oude Mannen en Vrouwenhuis. Ph. Cats voorzitter, A. Horneman Thesaurier, Jac. Mogendorff, N. S. Polak, J. Olman. Armbestuur (Roomsch-Katholiek) C. A. van Berkel voorzitter, C, A. B. Bant- zinger secretaris, Th. de Graaf penningmeester, H. Boumans, G. Bouters en Th. W. J. Peeters. Armenraad. Bestuur: W. G. T. C. M. Gol voorzitter, J. van Walsem secre taris, bureau Spieringstraat 113. „Armenzorg” (Vereeniging). Bestuur: J. W. Berkelbach van der Sprenkel voorzitter, J. van Walsem secretaris, W. G. T. C. M. Gol secretaris onderstands- commissie, R. Moerkerk penningmeester, C. Luger, G. J. Goedewaagen, J. G. C. Kamphuizen, H. van Assendelft, C. J. C. Hoogendijk,J. van Dantzig, L. A. H.J. M. Quant en J. van der Jagt. Bakkerspatroonsvereeniging „Eensgezindheid”. G. J. Goedewaagen voor zitter, Joh. Massaar secretaris, S. van Creveld Jr. penningmeester, C. Slegt, L. E. Beszelzen, G. P. Brouwers, D. van Dijk. Barbiers- en Kappersbond (Nederl.) afdeeling Gouda. B. A. de Jong ie voorzitter, W. K. Schuling 2e voorzitter, M. W. van Rossum ie secretaris, D. Furrer 2e secretaris, M. M. Heerkens penningmeester. Begraafplaats (Roomsch-Katholieke). Het bestuur bestaat uit de Zeer Eerw. Heeren Pastoors en Heeren Kerkmeesters der beide Parochiën. Dagelijksch Be stuur: J. A. Küpers deken en pastoor, L. A. H. J. M. Quant penningmeester, P. J. Huibers, secretaris. Directeur: L. A. A. van der Sanden. Aansprekers: G. H. Lakerveld, J. P. van Beuzekom, B. van Rooselaar en P. H. Jansen noodh.-aanspreker. Lijkdragers: P. H. Jansen, W. Boekraad, C. Verheul, G. H. Kroeders, C. Boer en L. J. Boegheim; S. van den Eng en W. L. J. van Kersbergen noodhulp-lijk- dragers, A. van der Neut grafmaker. Bertelmanfonds. Tot ondersteuning van behoeftige, veelbelovende leerlingen der Avondschool voor Ambachtslieden ter aanschaffing van benoodigdheden bij het vakteekenonderwijs. Commissie van Beheer: H. J. de Voogt lid van het Bur gerlijk Armbestuur. R. W. H. Pitlo lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. B. E. Spijker directeur der Avondschool voor Ambachtslieden. Bescherming van Dieren te ’s Gravenhage (Vereeniging tot), afdeeling Gouda en Omstreken. Beschermvrouwe H. M. de Koningin-Moeder. Dr. S. S. Hoogstra voorzitter. Mej. J. C. Calkoen Penningmeesteresse. B. P. van Cittert, F. W. J. v. d. Burcht v. Lichtenberg, Dr. P. Beijers, Mej. N.J. Schelling secretaresse. „Bethel” (Het Gesticht) te Zetten. Mej. N. J. Schelling correspondente. Het doel is om verwaarloosde meisjes boven de 16 jaren tot dienstbode te bekwamen of op eenige andere wijze in staat te stellen in eigen onderhoud te voorzien, tegen betaling van f 104,’sjaars en f 10,bij aankomst. Biljartclub „Ter Gouw”. H. Eyssen voorzitter, H. E. van der Roer, secretaris, H. H. van Heuveln penningmeester, J. Horneman en D. de Jong.

Adresboeken Gouda | 1915 | | pagina 55