BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210 Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dameskleeding. BAHLMANN Co. - GOUDA .- TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dameskleeding. Ill 110 FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47 Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels. Afdeeling Provinciale Staten, Centrale R. K. Kiesvereeniging. Dr. A. C. A. Hoffman ie voorzitter, Th. Jansen te Haastrecht 2e voorzitter, A. C. van Berkel secretaris, C. B. van Baaren te Schoonhoven 2e secretaris, P. J. C. Ruijs penningmeester te Waddinxveen. Afdeeling Gemeenteraad. Plaatselijke R. K. Kiesvereeniging. J. A. Donker ie voorzitter, Dr. A. C. A. Hoffman 2e voorzitter, A. C. van Berkel ie secretaris, J. C. Rietveld 2e secretaris,penningmeester, J. P. Dessing, H. A. Leeflang, B. A. A. de Groot, H. J. van Niekerk en Kiesvereeniging „Kerkdijk Beheer”voorzitter, J. A. P. Montijn waarnemend voorzitter, W. Kromhout secretaris, A. van Reedt Dortland penningmeester, C. van Veen Az., A. Goedewaagen Sr., C. van Krimpen. Kiesvereeniging „De Hervormde Gemeente” (Kerkelyke). J. Amesz voor zitter, C. J. de Groot secretaris, F. J. J. Boon van Ostade penningmeester, I. Bik, K. de Jong. Kinderbewaarplaats. Mej. J. C. Ie Rütte presidente, Mevr. K. A. Braat— Hoogendijk secretaresse-penningmeesteresse, Mej. E. C. de Backer, Mevrouw M. Kroon—Kikkert, Mevr. M. van der Straaten—Spruijt, Mevr. A. Demmers—Straver en Mevr. W. van Reedt DortlandBrouwer. Kleermakers-Vereeniging „Onderl. Hulpbetoon”. Opgericht Februari 1859. J. Moerman voorzitter, G. Boot vice-voorzitter, J. de Mol secretaris, W. L. van der Steen penningmeester, K. Schuling, S. Prinsenberg, T. Lens en commissarissen. Het doel is onderlinge geldelijke bijstand in geval van ziektebovendien een geldelijke uitkeering bij overlijden. Korfbalclub „Swift”. C. H. Hagedorn voorzitter,vice-voorz. Mej. M. M. Duijm, Peperstraat 40 secretaresse, J. Geeverding penningmeester, J. L. Vermeij commissaris, H. Frissel aanvoerder, H. Roos terreincommissaris. Speelterrein, Sportterrein Graaf Florisweg. Kruisverbond „St. Bernardus”. R. K. Vereeniging tot bestrijding van het Alcoholisme. Opgericht 2 Sept. 1900. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van n Maart 1901, No. 10. kap. W. J. Slenders geestelijk adviseur, G. C.J. D. Kropman voorzitter, J. Stolwijk vice-voorzitter,ie secretaris, P. Krom, 2e secretaris, Th. Steenwinkel ie penningmeester, J. van der Wouden 2e penning meester, C. J. van Straaten commissaris. Kunstkring, H. van der Voort voorzitter, R. W. H. Pitlo secretaris, Dr. A. C. Geitel penningmeester, P. C. de Vooys en J. H. Schouten. Doel der Vereeniging Het laten circuleeren van geïllustreerde tijdschriften, boek- en plaatwerken, die uit een oogpunt van kunst belangrijk zijn. Contributie f 12,— Kunstnijverheid en Volkskunst (Zuid-Hollandsche Vereeniging tot bevor dering van). W. G. T. C. M. Gol voorzitter, Mevr. J. M. van ItersonGraafland secretaresse, Mej. N. Goedewaagen penningmeesteresse, Mevr. C. IJssel de Schepper de Ridder, Mevr. M. de Vooysde Lange, Mej. J. Breebaart, A. Goedewaagen Jr., Dr. J. Huges, P. C. de Vooys. Kaashandelaren (Nederlandsche Vereeniging van). J. F. W. S. Middelbeek voorzitter, Joh. G. Heil vice-voorzitter, A. J. Schilt, L. Schwerzel, B. Batelaan. W. Laming, J. L. van Eijk, W. G. van Zwet, A. Hennemans, T. G. G. Valettete 's Gravenhage, Beeklaan 294, secretaris. Kegelclub (De Goudsche), (in de kegelbaan der Sociëteit „de Réunie”) H. J. L. Kamsteeg voorzitter, J. H. Oostingh secretaris, P. Weijer penningmeester. Kennis en Geloof (R. K. Apologetische vereeniging). Pater C. Notmeijer, Moderator, Pastoor J. P. G. Tack president, G. C. J. D. Kropman secretaris, G. Bouters penningmeester, J. Kasbergen, G. van Gent, P. Dessing en B. Natzijl. Kiesvereeniging „Burgerplicht” (Vryzinnige). Voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal en voor de Provinciale Staten. Mr. M. M. Schim van der Loeff voorzitter, F. Tieter secretaris, H. J. Nederhorst penningmeester, Dr. A. van IJsendijk, J. Vergeer, P. Bokhoven Wz. en I. IJssel de Schepper Kiesvereeniging „Gouda” (Vrijzinnige). Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 30 Juni 1897, No. 169. Voor den Gemeentenraad. H. Knuttel voorzitter, Mr. E. M. B. Kortenoever vice-voorzitter. I. van der Want secretaris, C. van Veen Azn. penningmeester, C. J, C. Hoogendijk, J. L. van Eijk. De vereeniging stelt zich ten doel: a. Het aanbevelen voor het lidmaatschap van den Gemeenteraad van personen die door hunne kunde, rechtschapenheid en zelfstandigheid geacht kunnen worden tot den bloei en de welvaart van de gemeente te zullen medewerken-, Het bespreken van Gemeente-belangen (art. 3 statuten). Voor het lidmaatschap kunnen zich bij het Bestuur aanmelden zoowel kiezers voor den Gemeenteraad als niet-kiezers boven 23 jaar, mits zij de vrijzinnige beginselen toegedaan en niet lid zijn van een andere Kiesvereeniging voor den Gemeenteraad (art. 4 statuten.) Ieder lid is verplicht de statuten en het huishoudelijk reglement te teekenen, en de contributie te voldoen. Deze bedraagt minstens 10 cent per jaar en wordt vooruit betaald. Het staat den leden vrij, zich voor de betaling van eene hoogere contributie te verbinden, (art. 1 huishoudelijk reglement). Kiesvereeniging „Nederland en Oranje” (Centrale Anti-Revolutionnaire). (Voor het Hoofdkiesdistrict Gouda ven de Tweede Kamer der Staten-Generaal) R. U. Jongenburger voorzitter, J. Dercksen HMz. secretaris, P. A. Vingerling penningmeester, P. D. Muylwijk, A. Rolloos te Lekkerkerk, A. van der Spek Az. te Moercapelle, G. Hogeweg te Nieuwerkerk a/d IJsel, D. Bremmer Jz. te Wad dinxveen, G. de Bakker te Capelle a/d IJsel, D. Tom te Gouderak, J. W. R. Termorshuizen te Moordrecht, A. Hoogendijk Cz. te Ouderkerk a/d IJsel, E. Guldemond te Boskoop, J. Vermeulen Cz. te Krimpen a/d IJsel, E. van Pijkeren te Krimpen a/d Lek. Kiesvereeniging „Vreest God, eert den Koning” (Plaatselyke Anti-Revo lutionnaire). P. D. Muylwijk voorzitter, Th. van Straalen secretaris, J. Lafeber penningmeester, P. A. Vingerling, R. U. Jongenburger, Joh. Massaar, T. Kroon, J. Dercksen en P. J. Wesseling. Kiesvereenigingen (R. KAfdeeling Tweede Kamer, Centrale R. K. Kies vereeniging. EerelidH. H. Weck, Dr. A. C. A. Hoffman voorzitter, A’ C. van Berkel secretaris, C. B, Lünneman te Boskoop penningmeester.

Adresboeken Gouda | 1915 | | pagina 58