BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Daueskleeding. BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Darreskleeding. 117 116 FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47 Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels. FIBMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. M. Lakerveld secretaris, Bovenzaal Café Postduiven-Vereeniging „de Postduif”. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 27 Februari 1905, Stsbl. No. 76. C. Steensma voorzitter, C. A. M. Spruijt secretaris-penningmeester, L. W. Veen commissaris. Postduivententoonstellingsclub „de Vereenigde Goudsche Postduivenlief hebbers”. Opgericht 26 Januari 1908. P. M. van Waas voorzitter, A. J. van Werkhooven vice-voorzitter, P. M. van Leeuwen secretaris, H. Dernee, 2e secretaris, C. A. M. Spruijt penningmeester, C. Holthuizen 2e penningmeester en bode, J. G. Jongeneel commissaris. Pottenbakkers-Vereeniging. A. Goedewaagen Sr. voorzitter, A. Jonker Cz. secretaris, A. Goedewaagen Jr. penningmeester. Propaganda- en Studieclub. (Zie Studieclub). Propagandaclub (Alg. R. K.) J. C. Rietveld voorzitter, C. Houdijk 2e voor zitter, A. C. van Berkel Groeneweg 6 secretaris, P. P. van Leeuwen 2e secretaris, C. Schenk Jr. penningmeester, A. van Velzen 2e penningmeester, A. Kraan Jr. commissaris. Restauratie-Commissie der St. Janskerk. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 20 Februari 1903, No. 56. R. L. Martens voorzitter, A. Dortland penningmeester, P. W. Kamphuizen, Jhr. B. W. F. van Riemsdijk Amsterdam, Jhr. Mr V. E. L. de Stuers Olst, Dr. A. van IJsendijk, Dr. A. Montagne, N. F. Cambier van Nooten, G. Prince, Ds. J. W. Berkelbach van der Sprenkel, L. Koole Wz. gemeente bouwmeester, J. A. P. Montijn secretaris, Jos. T. J. Cuypers Amsterdam en W. Kromhout Cz. te Rotterdam Architecten. Politiehonden Dresseerclub (Goudsche). H. J. Nederhorst eerelid, C. P. J. Boer voorzitter, J. van der Straaten secretaris, C. van Dijk penningmeester, H. Akkerman, T. Woudenberg. Protestantenbond (Nederlandsche). Afdeeling Gouda en Omtreken. H. van Assendelft voorzitter, T. Crebas secretaris, D. Hoogendijk penningmeester, P. G. Overeijnder en C. J. C. Hoogendijk. „Providentia” (Vereeniging). Goedgekebrd bij Kon. Besluit van 20 Maart 1893, Stct. No. 127. H. v. d. Graaff voorzitter, J. J. Hornis vice-voorzitter, E.J. Nijkamp secretaris-boekhouder, M. van Heijningen 2e secretaris, W. Roepers penningm., A. Engelbrecht 2e penningmeester, A. Verbruggen bestuurder, H. Bosman, D. van der Tooren, J. van der Laan, J. H. Wiezer en Joh. de Groot commissarissen van toezicht, H. F. C. Gerritsen bode. Donateurs-CommissieN. A. van der Ree en A. van Reedt Dortland. Contributie voor gehuwden 13 cents en voor ongehuwden 11 cents per week. Uitkeering bij ziekte, 16 weken per jaar, f 5 per week; bij overlijden van een gehuwd lid 150,—. Gehuwden genieten bij de bevalling hunner vrouw eene uitkeering in eens van 15,—. 35 donateurs en 478 leden. Aan zieken die langer dan 16 weken ziek zijn, wordt uit de reservekas nog 16 weken ondersteuning verstrekt en wel ten hoogste 12,50 per week. Pypeneering binnen Gouda, (Vereeniging). Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 7 Oct. 1911, No. 251. O. A. van der Want voorzitter, I. van der Want secretaris, A. Goedewaagen Sr. penningmeester. Rechtsbureau voor Arbeiders (R K.) Instelling van het plaatsel. comité van de Kath. Soc. Actie. Houdt zitting alle Vrijdagavonden van 8V29V2 uur iu bet Bondsgebouw, Westhaven 47. Redding van Drenkelingen (Maatschappij tot). Opgericht in 1867 te Am sterdam. Afdeeling Gouda. B. G. J. Evers correspondent. Roei- en Zeilvereeniging „Gouda”. J. Reijers voorzitter, J. Olman secretaris, M. H. Bouters penningmeester, Mr. F. H. Kranenburg commissaris afd. zeilen, W. Zuijdam, commissaris afd. roeien, G. F. W. van de Velde en J. Versfeit commissarissen. Clubgebouw en vaartuigenloods nabij de Reeuwijksche Brug. Roode Kruis (Het). Afdeeling Gouda. M. J. ten BoschScholtens voorzitster, N. J. Schelling secr.-penningmeesteresse, J. M. Saltzer, E. C. de Backer, P. W. van Amerom, M. van der StraatenSpruijt, J. van ItersonGraafland en C. van Reedt Dortland. Schaakclub „Messemaker”. A. J. Schilt voorzitter, B. A. de Jong penningmeester. Clubavond Dinsdag 812 uur. „Harmonie". Schildersgezellenbond. Afdeeling Gouda. Andr. de Weger president, G. Versteeg, Erasmusstraat 7 secretaris, F. J. Piket 2e secretaris, C. Perdijk penning meester, D. Lorius 2e penningmeester, F. Snaterse bestuurslid. Schoenmakers-Vereeniging „In tyds gezorgd”. J. H. v. d. Vegt voorzitter, J. H. Verkerk 2e voorzitter, J. A. Roepers ie secretaris, E. Bout 2e secretaris, B. v. Tongerloo ie penningmeester, A. Groenendijk 2e penningmeester, L. Me!kert, J. Belonje en A. Perdijk. Sociaal Democratische Arbeiderspartij in Nederland. Afdeeling Gouda. Ed. van Dantzig Az. voorzitter, A. W. Quint, Erasmusstraat 2 secretaris, B. Sterk penningmeester, F. L. J. Lafeber, J. van der Spelt, P. M. A. van der Paauw en J. van Oudshoorn. Sociale Actie (Plaatselijk Comité der Katholieke). Opgericht 30 Nov. 1905, Koninklijk Goedgekeurd 6 Oct. 1913, No. 15. H. S. H. van Pelt voorzitter, C. van Kooten secretaris, J. C. Rietveld penningmeester, H. C. Werning, B. Natzijl commissarissen, J. A. Kupers geestelijk adviseur. Sociëteit „Ons Genoegen” in de Boelekade. H. Knuttel voorzitter, Mr. F. H. Kranenburg onder-voorzitter, J. van Kranenburg secretaris, C. van Veen Az. 2e secretaris, J. L. van Eijk penningmeester, JE. Steensma 2e penningmeester, P. de Boer, C. J. M. Kroon en A. J. IJsselstijn Az. Contributie f 12.50. Sociëteit „De Réunie” op de Oosthaven. Dr. P. J. A. Levedag voorzitter, F. P. Wethmar secretaris, N. F. Cambier van Nooten penningmeester, A. H. Spruijt en H. J. L. Kamsteeg. Contributie f 20,Entrée f 10, Sociëteit „Vredebest” op de Markt. J. Breebaart Lz. voorzitter, H. H. van Heuveln secretaris, C. C. Krom penningmeester, H. J. Nederhorst, B. H. van de Werve, K. J. Klijweg eere-lid. Contributie f 1,

Adresboeken Gouda | 1915 | | pagina 61