J* BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. 'Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dameskleeding. BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dameskleeding. tï» 181 I f FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47 Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels. van Rooyen voorzitter, H. Spruijt secretaris-boekhouder. ^■Tabaksbewerkers-Afdeeling A. Geul secretaris. ♦Vaandelwacht. G. van Putten voorzitter, H. Wijnhof, A. A. van Setten. ^Apologetische cursus. A. de Mol voorzitter, A. C. van Berkel secretaris. Voetbalclub T. O. P. Opgericht 9 April 1908. H, J. Nederhorst beschermheer, J. N. B. Simonis voorzitter, A. P. van der Sanden 2e voorzitter, M. de Mol se cretaris, F. Kraneveld 2e secretaris, Joh. Overeijnder penningmeester, G. Goede- waagen commissaris van het materieel, A. Schuling aanvoerder van het ie elftal. Voetbalvereeniging „Volksweerbaarheid Gouda”. A. J. Vermeulen voor zitter, J. A. Kuster secretaris, D. Koedam penningmeester, N. Faay commissaris van het materieel, J. Massar en A. Nieuwenhuizen bestuursleden. Volksbibliotheek der Maatschappij tot Nut van ’t Algemeen. Departement Gouda. (In ’t gebouw der Spaarbank). De Bibliotheek is geopend in de winter maanden des Vrijdagsavonds van 8—10 uur. Leesgeld per boek en per week 2 cents. Kosten van inschrijving 5 cents. Commissarissen B. P. van Cittert voorzitter, H. A. C. Brinkman secretaris-penningmeester, W. de Ven, N. A. van der Ree, J. P. van den Bosch, J. van der Jagt, J. L. Belonje, A. W. v. d. Kleyn en B. D. Grootendorst. Volksbond tegen Drankmisbruik (Afdeeling Gouda van den). W. Gol voor zitter, H. C. German secretaris, T. Crebas penningmeester, W. M. Elshout, C. J. C. Hoogendijk en J. C. L. Blotkamp. Volksbond (Ned. Roomsch Katholieke). Bondsgebouw Westhaven 67. Opge richt 22 Maart 1893. Kon. goedgekeurd 25 Juli 1904, No. 43. Afdeeling Gouda. De met een geteekende vereenigingen zijn onderafdeelingen. J. A. Küpers deken en pastoor, beschermheer. Eereleden: D. F. G. Pichot pastoor te Hellevoetsluis, J. P. G. Tack pastoor St. Jozef Parochie, N. van Hassel kap. o. p. te Nijmegen, H. Ermann Wijnhaven te Rotterdam, H. M. Reuzer, kapelaan te Amsterdam, J. G. Kropman hoofd der R. K. Bijzonkere School te Gouda. Leden van verdienste: H. D. Brink te Amsterdam, A. J. van Vliet te ’sGra- venhage, J. van Blokland te Vlaardingen, Dr. A. C. A. Hoffman te Gouda, D. L. Brouwer te Hilversum. Bestuur. C. van Kooten ie voorzitter, C. de Korte 2e voorzitter, J. Smits ie secretaris, B. ter Horst 2e secretaris, A. Heerkens ie penningmeester, G. J. Agten 2e penningmeester, H. de Rooij, B. J. van Raaij en J. Rietveld commissarissen, B. P. M. de Jong geestelijk adviseur. Leden van den Centralen Raad: C. van Kooten en J. Brink. *Comité „Hulp in Nood”. J. Spoel voorzitter, W. A. Prinsenberg secretaris, A. A. van Setten penningmeester, C. Bakker en J. de Knoop commissarissen. DoélOndersteuning bij werkeloosheid en ziekte. *Commissie van Onderzoek. C. Houdijk voorzitter, F. K. J. Kagie secretaris, C. Verkleij commissaris. *Kalk- en Steenbewerkersvereeniging. J. Nieuwenhuizen voorzitter, M. van Leeuwen secretaris. Winterprovisie. C. de Korte voorzitter, B. Lakerveld secretaris, M. J. de Jong penningmeester. *Spaarkas St. Antonius van Padua. H. J. A. ,Franciscus Xaverius”. C. van Kooten voorzitter, Timmerliedenvereeniging. Onder de zinspreuk „Zorg voor de Toekomst” A. Koot Jr. voorzitter, Th. Revet secretaris, A. Klopper, penningmeester, J. Klop per en W. van Hoorn commissarissen. Het doel isonderlinge geldelijke bijstand in geval van ziekte of overlijden. Contributie 12 ets. per week, 110 leden. In ge val van ziek zijn ontvangt men f 6,per week. Tooneelclub „de Goudsbloem”. Opgericht 14 Mei 1905. J. D. de Bock eere- voorzitter, M. Esser voorzitter, B. D. Grootendorst secretaris, J. H. van den Bosch penningmeester, Mej. T. W. de Bock en Mej. A. Westbroek commissarissen, H. A. Westbroek regisseur. Tooneelvereeniging „Streven naar Hooger” (onderafd. der Ned. Ver. L afsch. v. Alc. dranken). N. Verkerk, voorzitter, P. van Weelde secretaresse, K_ van den Berg, penningmeester. Tooneelvereeniging „T.A.V.E.N.U?’ (R.K.). B. Weeldenburg voorzitter, S. C. van Bueren Karnemelksloot 89 secretaris, A. M. P. van Raay penningmeester, G. J. Agten en P. van Reeden commissarissen, B. Natzijl regisseur. Tooneelvereeniging „Harmonie” opgericht 4 Maart 1906. G. de Jong voor zitter, Chr. de Rek secretaris Kuiperstraat 16, J. Verkaaik ie penningmeester, L van Loon 2e penningmeester, J. Smient regisseur. Tuberculose (Vereeniging tot bestrijding der), voor Gouda en omstreken. Dr. P. J. A. Levedag. arts voorzitter, N. A. van der Ree 2e voorzitter, P. Beijers arts ie secretaris, Dr. A. C. A. Hoffman, arts 2e secretaris, W. A. Hoyng penning meester, Mevrouw BrunsDevos, Mevrouw HoyngBruns, B. G.J. Evers arts, Joh. Mulder, W. M. Elshout en R. U. Jongenburger leden. Zuster van der Burg enquetrice. Typografenbond (Alg. Ned.). Afdeeling Gouda. W. Sanders voorzitter, F. L._ J. Lafeber 2e voorzitter, W. J. de Rotte Jz. secretaris Houtmansgracht 8, B. de Mink 2e secretaris, M. Gardenier penningmeester, W. van der Valk 2e penning meester, R. W. Roersma, C. J. Sevenhoven en G. Boekkamp. „Vergunning” (Nederlandsche Bond). Afdeeling Gouda. J. Woudenberg, ie voorzitter, E. H. van Mild 2e voorzitter, C. van Vliet secretaris, J. P. Schneijder penningmeester, J. H. van de Werken, N. van der Meer en A. Kwaak te Wad- dingsveenCommissarissen. Verzekering-Maatschappyen en Ziekenfondsen (Vereeniging van Vertegen woordigers van „Ons Verzekeringsbelang”. P. J. v. d. Wolf voorzitter, C. A. Schotborgh secretaris, G. J, Flux penningmeester, A. Bijl en B. van Rooselaar,. commissarissen. St. Vincentius Vereeniging O. L. V. Hemelvaart. Goedgek. bij Kon. Besl. A. A. M. Groos voorzitter, H. M. G. de Moree vice-voorzit^er, A. A. Janssen secretaris, R. van Haeren, penningmeester, H. Duijnstee magazijnmeester. F. Forgthöfel bibliothecaris. Voetbalclub „Olympia” (Zie op Cricket). Voetbalclub „Gouda”, opgericht 5 September 1906. L. Verstoep voorzitter,. C. Verstoep secretaris Bogen 63, P. Bakker penningmeester, W. Tamse en J. Borst commissarissen. Terrein: Karnemelksloot. Maart 1893. Kon. goedgekeurd 25 Juli 1904, No. 43. Afdeeling Gouda. J. A. Küpers deken

Adresboeken Gouda | 1915 | | pagina 63