J. L. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47 Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dareskleeding. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47 Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels. BAHLMANN Co. - GOUDA TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dameskleedinq. 127 126 Zendingsvereeniging (Nederlandsche), Afdeeling Gouda. H. A. Toen secretaris en penningmeester. Kinderzending. Avondschool der afdeeling met p,m. 150 kinderen. Eens per maand in het Lokaal „tot Heil des Volks”. Stuivers-Collecte. Onder bestuur van H. A. Toen, bij wien inlichtingen en „Zendingsblaadjes” verkrijgbaar zijn, bovendien het orgaan. Zendingszaak (Vereeniging ter bevordering der). Joh. E. Bijl voorziiter, J. Visser secretaris,}. Vos, penningmeester,}. Punselie, J. de Jong Hz. en F. C. Bik Sr. Ziekenzorg (Vereeniging) verbonden aan de Koninklijke Stearine Kaarsen fabriek Gouda. Leden zijn alle arbeiders (mannelijke en vrouwelijke) der fabriek W. G. Flux voorzitter, B. A. Zegers secretaris, M. H. G. Amsingh penningmeester. Doel: Geldelijke uitkeering bij ziekte, ongeval, bevalling en overlijden. Zondagsrust (Vereeniging). G. J. Goedewaagen voorzitter, F. Rietveld secre taris, J. van Elk penningmeester, M. P. Oosterbeek en C. Vergeer. 80 leden. Contributie f 0,50. Zondagsschool der Ned. Hervormde Kerk. Onder de zinspreuk: „Laat de Kinderkens tot mij komen”. Gehouden in de St.Jans- en de Kleine Kerk. Joh. E. Bijl voorzitter, W. B. Blommendaal secretaris, M. van der Burg penningmeester, J. W. Berkelbach van der Sprenkel, P. W. Kamphuizen, J. Visser en F. Rietveld. Onderwijzend personeel 28. Aantal kinderen 700. Door Ds.J. W. Berkelbach v. d. Sprenkel wordt gehouden een cursus voor het onderwijzend personeel. Zondagsschool „Jozef’’. Gehouden in de Bijzondere school voor Chr. Nat. Onderwijs, Lange Groenendaal. 450 kinderen. J. van Mensch Pz. voorzitter, T. A. van Eijk secretaris, G. Rietveld penningmeester. Zondagsschool (Protestantsche). Opgericht door de afdeeling Gouda van den Nederlandschen Protestantenbond gehouden in de Remonstrantsche Kerk en het gebouw van de Loge. H. van Assendelft voorzitter, Mej. P. Goedewaagen secre taresse, C. J. C. Hoogendijk penningmeester. Zondagsscholen der Afdeeling Gouda der Vereen. Tot Heil des Volks in de lokalen Peperstraat, Wilhelminastraat en Heerenstraat, te zamen 600 kinderen. B. Punselie voorzitter, H. A. Toen vice-voorzitter, B. Belonje secretaris, J. van Leeuwen vice-secretaris, G. J. van der Togt penningmeester, J.J. Bik vice-penning- meester, A. Boerma, J. E. van Dongen Bolding en J. Belonje commissarissen. Zwemclub (Goudsche). J. Samsom voorzitter, S. Smit secretaris, J. C. den Boer penningmeester, D. IJsselstijn, J. Schilt, Mej. C. van Aalst en Mej. R. van Wijngaarden. Aantal werkende leden pl.m. 65, werkende Damesledenpl.m. 20,contribueerende leden 70. Om als werkend lid te worden aangenomen, moet men een contributie betalen van f 1.50 en een entrée van f 0.25. Donateurs als minimum jaarljjkscbe contributie f 1.—. Ieder, die lid der vereeniging wenscbt te worden, moet zijn voornaam, naam en woon plaats door een lid schriftelük aan den Secretaris doen opgeven, terwijl het bestuur over dB aanneming der candidaten, als lid, beslist. Zwemschool. Commissie van toezichtDr. P. J. A. Levedag voorzitter, Dr. R. K. Boekmeijer, A. C. Cosijn, J. van Kranenburg, A. D. van Vreumingen secretaris. Zouavenbond (Algemeene Nederlandsche). (Onder patronaat van den H. Petrus). Opgericht 13 November 1892. Afdeeling Gonda. De met gemerkte ver eeniging is een onderafdeeling. C. Bredie voorzitter, L. J. Boegheim 2e voorzitter, C. Verkleij Jr. ie secretaris, J. van Ginneken ze secretaris, J. F, Bredie ie pen ningmeester, S. J. Hornes 2e penningmeester, J. Rijnhout commissaris. *Commissie van Onderzoek L. J. Boegheim voorzitter, J. Rijnhout secretaris, J. F. Bredie commissaris. ZIEKENFONDSEN, VERZEKERING- EN WAARBORG MAATSCHAPPIJ EN. Nieuw Algemeen Ziekenfonds voor Gouda. I. van der Want voorzitter, Dr. P. J. A. Levedag onder-voorzitter, A. H. Teepe secretaris, D. J. Hordijk penning meester, B. G. J. Evers, E. Grendel, E. J. Nijkamp, A. IJsselstein en J. L. Lafeber leden. Aan deze vereeniging zijn verbonden de Heeren DoctorenDr. J. H. Bakker Niemeijer, H. J. de Voogt, Dr. P. J. A. Levedag, M. Spruijt, P. de Boer, Dr. A. Montagne Iz. en B. G. J. Evers. Specialiteiten J. J. Cramer tandarts, Dr. W. Schilperoort neus-, keel- en oor- arts, Dr. R. Reddingius oogarts en J. Haddérus Oostingh tandarts. ApothekersE. Grendel, A. H. Teepe, P. Weijer, C. Luger, F. A. Dee Jr. en Mej. N. Bonte. M. Gelijns boekh.-adm. Boden G. J. Flux, C. A. Schotborgh en H. van Maaren. De Goudsche Coöperatieve Vereeniging voor Genees-, Heel- en Verlos kundige Hulp. Joh. Mulder voorzitter, J. N. de Groot secretaris, A. van Hertum penningmeester. Eigen Apotheek, Westhaven 31. A. Latenstein apotheker. Aan deze vereeniging zijn verbonden en kunnen de leden naar verkiezing laten ontbieden de heerenP. Beijers, Dr. J. G. Rups, Dr. B. J. Broekhuizen en Dr. A. C. A. Hoffman Homoeopatisch arts. Als Specialiteiten kunnen worden ontbodenJ. J. Camer tandarts, Dr. R. Red dingius oogarts, Dr. W. Schilperoort neus-, keel- en oorarts. BodenC. Plomp, H. F. C. Gerritsen, J. Janmaat en J. Bijl. Aan de leden wordt voor kliniekkosten 7o7o vergoed. De vereeniging heeft voor de leden een eigen afdeeling ziekenverplegingsartikelen. Maatschappij van verzekering tegen de risico van Onderlingen Waarborg. Naamlooze Vennootschap gevestigd te Gouda, J. A. P. Montijn, Directeur. Nederlandsche Brandwaarborg-Maatschapptf van Roerende Goederen, enkel van Landbouwers en Veehouders onderling. Opgericht in den jare 1850, gevestigd te Gouda. Directie Montijn. Onderlinge Brandverzekering-Maatschappij „Gouda”. Uitsluitend voor de Gemeente Gouda. Mr. M. M. Schim van der Loeff voorzitter, A. van Reedt Dortland secretaris-penningmeester, W. Bokhoven, J. Breebaart Lz., A. Jonker Cz. I. IJssel de Schepper en Glasverzekering-Maatschappjj „de Unie”. H. J. Nederhorst directeur, Th. Schmidt secretaris, M. J. Oosterling penningmeester, J. P. Dessing commissaris.

Adresboeken Gouda | 1915 | | pagina 66