BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. ^Speciaal huls voor Geconfectionneerde Dameskleeding. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerder^. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels. k BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huls voor Geconfectionneerde Dameskleeding.' 81 86 9. P. H. Schoonderwoerd. Bode der Gemeente. F. Weil Fzn. Brugwachter tevens Tolgaarder aan de Haastrechtsche Brug. J. Ouwersloot. Commissaris van het Stoombootenveer. C. van der Groef. Concierge van het gebouw Artl-Legi. G. van den Dungen. Concierge van het raadhuis. G. Landwehr. Gaarder der rechten voor het gebruik der Gemeente-eigendommen en -inrichtingen. J. M. Bakker. Gaarder van de Kaai- en Liggelden. J. Th. Imholz. Geneesheer voor de Ambtenaren van Politie. Dr. J. H. Bakker Nietneijer. Geneeskundige belast met de doodschouw. Havenmeester. G. J. van der Linden. Keurmeesters van het vieesch. Dr. H. W. Overbosch en J. Ingelse. Keurmeester van Vlsch. J. Ingelse. Klokkenist. G. P. M. J. van Zuijlen. Marktmeester van de Jaar- en Weekmarkten. F. Weil Fzn. Marktmeester van de Bloem-, Groenten-, Aardappel-, Turf-, Hout- en Vischmarkt. J. Th. Imholz. Marktmeester van de Varkenmarkt. L. Binnendijk. Omroeper. H. Wortman. Opwinder en onderhouder der klokken. J. D. Vetter. Opzichter der Plantsoenen. J. D. Boerkool Azn. Pachter van het Schutgeld aan het Reeuwü'ksche Verlaat. H. Scheygrond. Schatter der localen waar Sterke Drauk in het klein verkocht wordt. J. E. W. Harmsma. Schoolarts. B. G. J. Evers. Sluiswachter aan het Moordrechtsche Verlaat. Vischafslager. C. van Velzen. Gemeente-Vroedvrouwen. E. P. BenschopWoerlee en S. A. Gorter. Waagmeester. D. L. Cats. ONDERWIJS. Hooger Onderwas. Dr. C. J. Vinkesteijn ’s Gravenhage inspecteur. Gymnasium. CuratorenMr. M. M. Schim van der Loeff voorzitter, Mr K. N. Hengeveld, Secretaris. Mr. D. N. Brouwer, Dr. P. J. A. Levedag en Ds. J. W. Berckelbach van der Sprenkel. Leeraren: Dr. A. van IJsendijk rector, leeraar in de oude talen en Romeinsche antiquiteiten, Dr. A. Rutgers conrector leeraar in de oude talen, Dr. R. K. Boekmeijer leeraar in de oude talen, Dr. M. A. Evelein leeraar in de oude talen, Drs. N. J. J. de Voogd, leeraar in de geschiedenis, A. Ketellapper leeraar in het Hebreeuwsch, J. H. van den Bosch leeraar in de Ned. taal- en letterkunde. K. J. Riemens leeraar in de Fransche taal, D. G. Noordijk leeraar in de Hoog- duitsche taal, A. Speijer leeraar in de Engelsche taal, leeraar in de aardrijkskunde, Drs. I. H. Nort leeraar in de wiskunde en de wis en natuurkundige aardrijkskunde, S. J. Vroman leeraar in de natuurkunde, Dr. J. L. Hoving leeraar in de scheikunde en (tijd.) natuurl. historie. J. Toen en W. C. Voorbrood amanuenses, H. Akkerman concierge. Middelbaar Onderwas. Dr. G. H. Coops, inspecteur. Rijks Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus. Commissie van Toe zicht: A. H. Teepe voorzitter, W. F. van Beek, R. W. H. Pitlo, Ds. H. Cannegieter, Dr. J. G. Rups, J. de Bruyne W. G. Th. C. M. Gol secretaris. Leeraren: Dr. S. S. Hoogstra directeur, leeraar geschiedenis en Nederlandsche taal, K. J. Riemens leeraar in de Fransche taal en letterkunde, Dr. J. H. van Burkom tijd, leeraar in de plant- en dierkunde, F. J. de Groot tijd, leeraar in de aardrijkskunde, Dr. J. L. Hoving leeraar in de schei-, aard- en delfstofkunde, W. Kok leeraar in de Eng. taal en letterkunde, J. H. van den Bosch leeraar in de Nederlandsche taal en letterkunde, G. W. Brons Middel leeraar in het hand- teekenen, W. Zuijdam leeraar in de Nederlandsche taal- en letterk., D. G. Noordijk, leeraar in de Hoogduitsche taal en letterk., S. J. Vroman leeraar in de natuurkunde. D. van Duuren leeraar in de gymnastiek, S. van Heyningen tijd, leeraar in de Staatswetenschappen, K. Spoelstra leeraar in de wiskunde en boekhouden, J. A. W. Baart leeraar in de wis- en werktuigkunde en de cosmo- graphie. A. Speijer, tijdel. leeraar in de Engelsche taal, Dr. J. Huges leeraar in de Nederlandsche taal en Geschiedenis, P. J. C. E. Douwes Dekker leeraar in de Fransche taal en letterkunde, W. A. Piets leeraar in de wiskunde en rechtl. teekenen, M. S. Both, leeraar in het schoonschrijven. Mej. N. van Toorenburg, tijdel. leerares in de Duitsche taal. W. C. Voorbrood en J. Toen amanuenses, J. Simonis, concierge. „De Ambachtsschool” (Vereeniglng) voor Gouda en Omstreken, opgericht 9 November 1908, goedgekeurd bij Kon. Besluit van 5 Febr. 1909, No. 41. R. L. Martens voorzitter P. D. Muylwijk vice-voorzitter, Dr. S. S. Hoogstra penning meester, H. J. Nederhorst, W. G. Th. C. M. Gol, L. Koole Wz. A. Goede- waagen Az., W. A. Hoyng, P. Bokhoven Wz. D. Bremmer te Waddingsveen, C. J. M. Kroon secretaris, P. A. Schroot directeur, P. den Breeje leeraar lijn- en vakteekenen, J. F. Goddijn leeraar handteekenen, J. H. Steinbach leeraar handteekenen, T. J. Swanenburg leeraar timmeren, J. van Ham leeraar smeden, C. J. Zeeman leeraar verven, J. M. van der Harst leeraar machine-bankwerk en metaaldraaien, P. D. C. Hertog leeraar meubelmaken en A. J. de Jong leeraar pottendraaien. Doel: Bevordering van de oprichting en instandhouding eener practische Ambachtsschool.

Adresboeken Gouda | 1916 | | pagina 46