W. L IMMINK. Bloemwerken. Bloemen, Planten 4 van Tuinen KWEEKERIJ „HELIOS" Aanleg en onderhoud F VAN PRINS HENDRIKSTRAAT. Telefoon 109. BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huls voor Geconfectlonneerde Dameskleeding. TIBMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. 88 Avondschool voor Ambachtslieden. (Houtmansgracht). Leeraren: B. E. Spij ker Az. directeur, J. F. Goddijn leeraar handteekenen, perspectief, stijl- en ornament leer en boetseeren, J. H. Steinbach leeraar handteekenen en boetseeren, W. Fetter leeraar hand- en lijnteekenen, B. E. Spijker Az. leeraar bouwkundig- en vakteekenen, kennis van Bouwstoffen, maken van begrootingen, C. J. P. Spruit leeraar bouwkundig- en vakteekenen, J. van der Velden Jz. leeraar bouwkundig en vakteekenen, J. van Leeuwen leeraar vakteekenen voor metaalbewerkers, P. den Breeje leeraar rechtlijnig- en projectieteekenen, J. A. W. Baart leeraar werktuig- en wiskunde, J. Slop, E. van Dantzig en G. D. Heij leeraren Nederl.. taal- en wiskunde, A. van Kersen leeraar Nederl. taal, rekenen en rondschrift,. E. A. Zwaaneveld leeraar boekhouden, J. Lugthart assistent hand- en lijnteekenen» schilderen, Th. Jansen assistent hand- en vakteekenen, T. J. Lugthart assistent voor het hand- en lijnteekenen. Beambten aan deze schoolJ. Toen amanuensis voor natuur- en werktuigkunde, ,H. Wortman concierge van het gebouw. Gemeentelijke Handelscursus. (In het gebouw der Ambachtsschool). Dr. S. S._ Hoogstra directeur, leeraar in het Hoogduitsch en de handelscorrespondentie in die taal, P. M. Both leeraar in het Nederlandsch, M. S. Both, leeraar in het rekenen en handelsaardrijkskunde, E. A. Zwaaneveld leeraar in het boekhouden, het handelsrekenen en -recht, de stenographic en het machineschrijven, L. J. den Hartog leeraar in het Fransch en de handelscorrespondentie in die taal, W. den Hoed leeraar in het Engelsch en de handelscorrespondentie in die taal, C. J. de Ruwe leeraar in het Duitsch en Fransch, D. G. Noordijk leeraar in het Duitsch. Lager Onderwas. Tweede inspectie. De provinciën Zuid-Holland, Noord- Holland, Zeeland en Utrecht, J. C. Fabius inspecteur der ade inspectie. District Gouda, de arrondissementen Gouda, Schoonhoven, Woerden en Alkemade. D. Boswijk te Utrecht (Oude Gracht w. z. Vollerbrug) Districts-Schoolopziener, Arrondissement Gouda. Gouda, Gouderak, Haastrecht, Hekendorp, Langeruigeweide, Moercapelle, Moordrecht, Oudewater, Papekop, Reeuwijk, Stolwijk, Vlist, Waddinx- veen, Zegwaard, Zevenhuizen, Zoetermeer, J. Postma schoolopziener in het arron dissement Gouda te ’s-Gravenhage. Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. A. H. Teepe voorzitter, R. Moerkerk secretaris, Mej. P. J. Schelling, B. G. J. Evers, Dr. A. Montagne Iz., Dr. S. S. Hoogstra, Mevr. C. M. van Reedt Dortland-- van Veen, Mej. J. C. Calkoen, Mevr. G. A. BoutersOgier, R. W. H. Pitlo, T. A. Lambrechtsen van Ritthem, K. Spoelstra, F. P. Wethmar, B. D. Grootendorst, W. M. van Hulzen enDe gewone vergaderingen worden gehouden op den tweeden Woensdag van iedere maand in het Gebouw Arti-Legi, des avonds ten acht ure. Commissie tot wering van Schoolverzuim. J. van de Putte voorzitter, Mej. J. C. Hoogendijk secretaresse, J. J. Cramer, L. A. H. J. M. Quant, Mej. P.J. Schel ling, J. G. Kropman, M. Gelijns, G. N. Kruisheer, Mr. E. M. B. Kortenoever. Normaallessen. Leeraren: B. P. van Cittert directeur, Nederlandsche taal, lezen en schrijven, G. N. Kruisheer rekenen, meetkunde en algebra, Neder- landsche taal, lezen, schrijven en aardrijkskunde, B. P. van Cittert Fransche taal,, algebra en paedagogiek, M. den Oudsten kennis der natuur en gezondheidsleer, H. A. Westbroek zang, H. Ouderkerk gymnastiek, vaderlandsche en algemeene geschiedenis, G. W. Brons Middel teekenen, Mej. M. W. Kruisheer nuttige handwerken.

Adresboeken Gouda | 1916 | | pagina 47