FIBMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels. BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dameskleeding. BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dameskleeding. FIBMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stofieerderij. 00 91 r H. Ouderkerk en D. van Duuren. School v. k J. de Groot, E. Tweede. (Nieuwehaven 334). C. E. van de Putte hoofd der school, N. van der Veer, A. M. van Maaren en A. Moerman onderwijzeressen. b. Bijzondere. (Gouwe 72). G. B. Weurman. Stedeiyke opleidings cursus voor Bewaarschool-houderessen. P. de Vos directeur, J. F. de Jong, C. E. van de Putte en C. C. J. Bosch onderwijzeressen. Muziekschool. (Westhaven 13). Commissie van Toezicht: I. H. Nort voorz., C. van Veen Az., A, J. IJsselstijn Az., W. G. Th. C. M. Gol, P. A. Schroot secretaris. Leeraren J. H. B. Spaanderman directeur en leeraar in de afd. A (zang en theorie) en in afd. D (orgel), Mej. Cath. van Oudheusden leerares in afd. A (zang en theorie), J. G. Arentz leeraar in afd. B (instrumentale muziek, uitgezonderd viool, piano en orgel), M. Schijvens leeraar in de afd. B (viool), Mej. J. C. Ouweneel leerares in afd. C (piano). BIJZONDERE SCHOLEN. School voor Chr. Nat. Onderwijs. (Lange Groenendaal 48). Commissie der schoolH. A. Toen voorzitter, K. Wessels secretaris, P. Blazer penningmeester, P. Ooms, J. M. Bakker, J. C. de Beun en A. G. den Besten. Personeel der school: P. M. Both hoofd der school, C. J. van de Putte, W. P. Frederikze, M. Remijn, M. A. J. Hoogerwaard, W. Venema, A. Th. van der Wart en A. Berkelaar ■onderwijzers, J. F. Bunnink en C. A. E. van Veldhuizen onderwijzeressen, C. E. van de Putte en L. A. Hoogendoorn vakonderwijzeressen. Vereeniging tot oprichting en instandhouding van Vrtfe Scholen op Ge reformeerden grondslag. P. D. Muylwijk voorzitter, G. Wientjes, P. A. Vingerling, P. A. Lafeber secretaris-penningmeester. Schoollokaal. (Keizerstraat 69). Personeel der school: Th. van Straalen hoofd der school, L. van 't Riet, H. Heistek, D. van Wijk en A. C. Lafeber onderwijzers, E. B. van Beek onderwijzeres, B. van der Togt vrouwelijke handwerken. Vereeniging tot oprichting en instandhouding van Chr. Scholen voor M. U. L. O. te Gouda. R. U. Jongenburger voorzitter, J. van Galen penningm., Ds. J. G. Deur, B. A. Burger, J. Dercksen HMz., C. Jongenburger en P. J. Kolijn secretaris, Onderwijzer in het Teekenen. C. C. J. Bosch. Huisvl^tschool. H. C. German onderwijzer Herhalings-School voor Jongens. J. Schreijgrond hoofd der school, M. G. Emeis, C. H. Breedijk en P. S. Dauvellier onderwijzers. Herhalings school voor Meisjes. C. van Essen hoofd der school, G. van Groos en G. P. Lafeber onderwijzeressen, J. Kruijs onderwijzeres in het koken. Cursus voor Volwassenen. L. Verjaal ie onderwijzer, A. Willers, ze onder wijzer. Bewaarscholen, a. Openbare voor on- en minvermogenden. Eerste. (Pater- steeg). J. F. de Jong hoofd der school, H. J. Kotster, L. A. Hoogendoorn en H. W. M. Hornis onderwijzeressen. Tweede. (Nieuwehaven 334). C. E. OPENBARE SCHOLEN. g. I. o. No. 1. (Patersteeg). A. v. Kersen hoofd der school, L. C. van Dantzig, H. C. German, P. de Vos, G. van Spengen, C. W. Zanen en M. Haas onderwijzers, C. M. van ’t Hof, C. A. Brinkman en A. H. I. Niermans onderwijzeressen en in vrouwelijke handwerken, H. W. Veenenbos en "G. Boer onderwijzeressen. School v. g. 1. o. No. 2. (Nieuwehaven 33a). G. D. Heij hoofd der school, M. den Oudsten onderwijzer en in het teekenen, A. Willers, A. M. Emeis, J. Scheij- grond. P. S. Dauvellier, P. W. Bos, J. Docters van Leeuwen en G. Bouwman onderwijzers, J. C. Hoogendijk, M. C. van der Kleijn, T. W. de Bock en G. N. N. Kruisheer onderwijzeressen en in vrouwelijke handwerken, M. W. Kruisheer en N. A. Both onderwijzeressen in de vrouwelijke handwerken. School v. g. 1. o. No. 3. (Keizerstraat 41). J. J. Hogendoorn hoofd der school, W. de Ven, E. R. C. Peletier, C. H. Breedijk, J. A. Broere, H. C. van Westen- brugge, A. Kool, A. van Es en H. van Staveren onderwijzers, M. B. Burgersdijk, H. Vetter, G. P. Lafeber en N. Brouwer onderwijzeressen en in vrouwelijke handwerken, M. W. Kruisheer onderwijzeres in de vrouwelijke handwerken. School v. g. 1. o. No. 4. (Prins Henkrikstraat 133). G. N. Kruisheer hoofd der school, C. van Essen, J. P. van den Bosch, P. van Eijk, E. Bloemendal, H. W. van Markesteijn, H. J. den Uijl, N. J. van Muylwijk en P. Bijlo onderwijzers. •C. W. Schriek, J. G. de Mol, G. Blommendaal en H. S. van Wijngaarden onder wijzeressen en in vrouwelijke handwerken, W. J. Blommendaal onderwijzeres in de vrouwelijke handwerken. Ie Burgerschool voor Jongens (Groeneweg 37). J. Slop hoofd der school, H. E. van der Roer, M. G. Emeis, C. J. de Ruwe, M. S. Both, J. F. Schultink en D. M. Kloots onderwijzers en M. J. Koenraad onderwijzeres. 2e Burgerschool voor Jongens (Groenendaal 75). W. den Hoed hoofd der school, L. J. den Hartog, T. de Vries, L. Verjaal en E. Dees onderwijzers en M. J. van den Berg onderwijzeres. Ie Burgerschool voor Meisjes (Nieuwe Haven 92). B. P. van Cittert hoofd der school, G. van Groos, A. M. Grebe, H. M. C. van der Plas, G. C. Spruit, G. Bongenaar, H. J. Heij en M. P. Prins onderwijzeressen. 2e Burgerschool voor Meisjes (Turfmarkt 105). P. A. Snoep hoofd der school, C. A. Kombrink, J. T. de Gast en L. Brouwer onderwijzeressen. Het onderwijs op deze scholen, omvat, behalve de vakken van het gewoon lager onder wijs: op de 4 scholen v. g. 1. 0. de gymnastiek, het teekenen en de nuttige handwerken voor meisjes; op de le Burgerschool voor meisjes dezelfde vakken en beginselen der Fransche taal en der algemeene geschiedenis; op dele Burgerschool, voor jongens, dezelfde vakken als op de le burgerschool voor meisjes, behalve nuttige handwerken, doch bovendien ■de beginselen der wiskunde; op de 2e Burgerschool voor meisjes, dezelfde vakken als op de le Burgerschool voor meisjes, doch daarenboven de beginselen der Duitsche en der Engelsche taal en der fraaie handwerken en op de 2e Burgerschool voor jongens, dezelfde vakken als op de le Burgerschool voor jongens en daarenboven de beginselen der Duitsche «n der Engelsche taal. Onderwijzers in de Gymnastiek.

Adresboeken Gouda | 1916 | | pagina 48