FIRMA B. DB JONG, GOUWE 91, GOUDA- TELEFOON 47, Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels. BAHLMANN Co. - GOUDA TELEFOON No. 210. Speciaal huls voor Geconfectionneerde Dameskleedlng. FIRMA B. DB JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dameskleedlng. 93 92 voorzitter, G. Bouters penningmeester, L. P. van Hor Pnl T U D: rr o school, J. Suyker der Heyden en M. C. A. van Veen A. de Goederen, E. A. Zwaaneveld, D. Bijlsma hoofd der school, H. den Breeje onderwijzers, Schoollokaal (Gouwe 107). Personeel der school J. P. Streef, A. R. van de Putte, J. in ’t Veld en G. C. Maas en J. P. Petersen onderwijzeressen. Christelijke Normaallessen. (Keizerstraat 69). Th. van Straalen directeur, P. M. Both secretaris-penningmeester. Leeraren Th. van Straalen, P. M. Both, D. Bijlsma, P. Wesseling te Gouda, J. de Vries te Waddingsveen, G. van Ginkel te Ouderkerk a/d IJsel, H. Nieuwenhuizen te Zegwaard en M. S. Kreft te Reeuwijk, G. van Balen te Zevenhuizen en W. M. Boerkool te Moordrecht. R. K. Scholen. J. C. Klompé Deken voorzitter, J. P. G. Tack pastoor vice- voorzitter, G. Bouters penningmeester, L. A. H. J. M. Quant, C. A. B. Bantzinger, P. van der Pol, C. J. H. Bisping, K. Spoelstra secretaris. Meisjesschool bestuurd door Liefdezusters. Moederhuis te Oudenbosch. (Westhaven 25). A. A. Adegeest hoofd der school, afdeeling A voor M. U. L. O. G. J. L. Peers, J. M. den Ronden, M. M. Wolff, J. M. Löbker, M. C. L. Mer mans, B. A. M. G. Dierick en A. L. O. M. Dierick onderwijzeressen, afdeeling B voor G. L. O.M. T. Jansen, C. C. M. Smits, Th. J. de Ruwe, Th. C. M. Krulder, A. M. Vergeer en C. Flux onderwijzeressen. Bewaarschool (Gouwe 60). Personeel der schoolP. M. Franken, W. C. Borst, E. C. Kerkhaerth, M. J. Peeters en M. B. Boumans onderwijzeressen. R. K. Jongensschool (Spieringstraat). D. W. J. Ruiters hoofd der school. Af deeling A voor M. U. L. O.J. de Jong, J. H. Carlier, Th. W. Diemel, A. Mul, P. Krom, I. J. Doeleman en F. van den Burg onderwijzers, C. M. M. Bruynel onderwijzers. Afdeeling B voor G. L. O.Th. Roelofzen, A. H. B. Lapoutre, J. W. Bertels, C. P. van Leeuwen en S. W. Laffertrie onderwijzers, G. Sinnige onderwijzeres. Tijdelijk aan de school verbonden G. Kasbergen, onderwijzer, A. Faay, C. Liesker en C. Gokke, onderwijzeressen. R. K. School voor G. L. O. (Lethmaetstraat). J. P. J. Ahsmann hoofd der school, J. Suyker en J. Jacobs onderwijzers, H. M. W. Schellekens en Chr. Flux onderwijzeressen, A. M. Vergeer vakonderwijzeres. Bewaarschool (Lethmaetstraat). M. C. van onderwijzeressen. ONDERWIJZERS IN SPECIALE VAKKEN. Muziekonderwijzers. J. H. B. Spaanderman, J. G. Arentz, W. Konincks, A. H. Beusekamp. W. K. van Zutphen, G. F. Kerper, N. Essebaggers, G. M. H. J. van Zuijlen, Mej. C. van Oudheusden, Mej. J. Ouweneel, Mej. Kerper en Mej. S. Beszelsen. Gymnastiekonderwijzers. H. Ouderkerk, D. van Duuren. T eekenonder wijzers. G. W. Brons Middel, M. den Oudsten, W. Fetter Jr.^ J. F. Goddijn. Onderwijzers in het Ital. Boekhouden. A. de Goederen, E. A. Zwaaneveld, A. Rabouw Jr., Tj. de Vries, L. Frank en Mej. J. E. M. Bruynel. RIJKSINSTELLINGEN ENZ. Belastingen. Directeur Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnsen te Utrecht. Schattingscommissie F. P. Wethmar voorzitter, R. L. Martens, R. U. Jongenburger, C. A. B. Bantzinger, I. van Dantzig. Aanslagcommissie kring Gouda I F. P. Wethmar voorzitter, J. van Galen, J. C. van der Torren, R. U. Jongen burger, leden te Gouda. N. Brunt te Woerden. Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnsen, Kantore Gouwe 190, F. P. Weth mar inspecteur, W. Boer rijksklerk inspectie, Jhr. A. J. D. Coenen van Gravesloot ont vanger (Stad), J. K. Begeer en H. Vos rijksklerken (kantoor Stad). T. A. Lambrechtsen van Ritthem ontvanger Gouda (buitengemeenten), W. Boer geagr. klerk. Ambte naren van den actieven dienstG. de Groot assistent dienstgeleid. (Deurwaarder kantoor Gouda), H. Mulder kommies ie klasse, A.J. Vermeulen kommies ie klasse scheepsmeter, H. H. Prummel kommies ie klasse assistent scheepsmeter, F. van Eekelen kommies 2e klasse, W. Visser kommies 2e klasse deurwaarder, kantoor Gouda (buitengemeenten) en G. van der Velde commies 2e klasse deurwaarder, kantoor Gouda (buitengemeenten). Registratie en Domeinen, Vermogensbelasting en Zegel. (Directeur Zegel, Successie en Vermogensbelasting te ’s-Gravenhage). Kantoor Zeugstraat 40. J. C. Bemer inspecteur 3e klasse, R. Wessels Boer ontvanger, F. Tuinstra rijksklerk ie klasse, J. Olman rijksklerk 2e klasse, G. N. Verdoold rijksklerk 3e klasse. (Hypotheek en Kadaster te Rotterdam). Collecteur der Nederlandsche Staatsloterij. A. C. Cosijn. NATIONALE MILITIE. 3e District, Hoofdplaats Leiden. W. Pera te Leiden lid van de Provincale Staten voorzitter, W. F. van Wijk T.Hzn te Leiden, J. P. J. Driessen te Leiden lid van den Gemeenteraad en J. van der Scheer te Leiden majoor 4e Reg. Inf. LedenMr. P. E. Briët lid van den Gemeenteraad en J. Trompe te Leiden majoor 4e Reg. Inf. plaatsvervangend lid, H. K. Reimers te Leiden secretaris van den Militieraad, Mr. A. L. Hermans te Leiden plaatsvervangend secretaris, J. H. van Waveren te Leiden Militie-commissaris. De militieraad vergadert in deze gemeente voor Gouda, Barwoutswaarder, Bode graven, Boskoop, Capelle a/d IJsel, Hekendorp, Langeruigewejde, Moercapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk a/d IJsel, Oudewater, Papekop, Reeuwijk, Rietveld, Waarder, Waddingsveen, Woerden, Zevenhuizen en Zwammerdam. GARNIZOEN. 15e Reg. Infanterie, 2e Bataljon. J. Dorre majoor, P. R. Kuipers ie luitenant- adjudant, S. Kuiper ie luitenant-kwartiermeester. Kapiteins: S. J. B. Maier, F. H. W. de Quartel en H. J. Offerhaus. ie Luitenant: C. Ie Roij. 2e Luite nantsA. J. van der Blom en W. L. van der Burg. Reserve ie luitenants: J. Smit, H. Haspers en H. Hillemus. Reserve 2e luitenants: J. J. Valkenburg, J. H. Sanders, C. Blanken, C. Krijn, A. A. Holst, W. de Zeeuw, A. C. M. van Dolder, A. P. Dekker, H. Blom en C. Steensma. Militie ie luitenant: H. Jansen Hutteman. Adjudant-onderofficier: W. F. H. Guijken. Genie: W. Vrancken militaire wachter. Militaire Ziekeninrichting: Dr. J. C. Diehl, officier van gezondheid ie klasse. Garnizoens-Nachtleger en Kleeding-MagazijnA. M. Kools administrateur. LANDWEER. XXIXe Landweerdistrict J. Stam majoor-commandant (woont te ’s-Graven hage). J. Hattinga Raven ie luitenant-kwartiermeester (woont te Rotterdam), B. V. Bekker adjudant-onderofficier, ie Compagnie van het 29e Bataljon. Gouda met de

Adresboeken Gouda | 1916 | | pagina 49