BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dameskleeding. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huls voor Geconfectionneerde Dameskleeding. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels. 95 94 Duijl. Vlist. K. Spoelstra kapitein com- met omliggende gemeenten. luitenant, A. Pieterse sergeant RECHTSWEZEN. GemeentenGouda, Hekendorp, Langeruigeweide, Reeuwijk, Waddingsveen^ Moordrecht, Gouderak, Moercapelle, Bleiswijk, Zevenhuizen en Nieuwerkerk a. d. IJsel. Bureau van Consulatie te ’s-Gravenhage in het Gebouw van den Hoogen Raad der Nederlanden, eiken Maandag om 2 uur n.m. Bureau van Consulatie te Rotterdam in het gerechtsgebouw aan den Noordsingel, eiken Woensdag n.m. 2 uur (in Juli en Augustus den ren en gen Woensdag dier maanden). KantonrechterMr. K. N. Hengeveld. Plaatsvervangers Mr. M. M. Schim van der Loeff, Mr. E. M. B. Kortenoever, Mr. J. van Heusde en Mr. W.J.L. van Es. Griffier: Mr. J. W. R. van Eeten (De Griffie is in den regel dagelijks, Zondags en erkende Christelijke Feestdagen uitgezonderd, geopend van 9—12I/2 en ii/24 uur). Plaatsvervanger: J. van de Linde. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. Wijnveldt. Het parket van den Ambtenaar van het Openbaar Ministerie wordt gehouden te Rotterdam in het Gerechtsgebouw aan den Noordsingel van ’s morgens 10 tot 's namiddags 5 uur. Deurwaarders: B. H. van de Werve, bij de Arron- dissements-Rechtbank en J. J. P. den Boer bij het Kantongerecht. Rijksveldwacht Districts-Cominandant tevens inspecteur der Rijksveldwacht 4e district te’s-Graven hage, Brigade-Commandant D. W. Piersma, Brigad. Tit. A. Hoogzand te Gouda en J. Miedema te Gouderak. De zittingen van het Kantongerecht worden gehouden en de Griffie is ge vestigd in bet gebouw Arti-Legi aan de Markt. De zittingen zijn bepaald als volgt Voor Strafzaken: Woendag voormiddag te n uren. Voor Burgerlijke Zaken Donderdag voormiddag te 11 uren. Voor Buitengerechtelijke ActenDonderdag na afloop der zitting voor Burgerlijke Zaken. Geen zitting wordt gehouden op Nieuwsjaarsdag, Hemelvaartsdag of een der Kerstdagen. Voogd^raad (Rotterdam II). G. H. Hintzen Rotterdam voorzitter, Mr. A. J. van Schelven Wijnstraat 62 Rotterdam secretaris, Ds. J. van Walsem vertegen woordiger voor Gouda. Controleur van den Arbeid der 4e Inspectie. G. G. Heij, 's-Gravenhage. KERKGENOOTSCHAPPEN. Nederlandsch Hervormde Kerk. Classicaal Bestuur van Gouda: Ds. P. van Willemswaard te Krimpen a/d IJsel praeses, Ds. F. G. Berghauser Pont te Meerkerk secundus, Ds. J. W. Berkelbach van der Sprenkel te Gouda scriba en quaestor, Ds. J. Magendans te Lexmond secundus, Ds. J. van der Spek te Schoonhoven secundus en assessor, Ds. P. v. d. Kooij te Reeuwijk secundus, Ds. J. Hoek te Oudewater, Ds. D. M. Boonstra te Schoonhoven secundus, Ds. J. Magendans te Lexmond, Ds. J. Ravesloot te Heukelum secundus, Ds. Joh. E. Bijl te Gouda,. Dssecundus, Ds. J. F. Wachter te Vianen, Ds. J. J. Kloots te Langerak b/z de Lek secundus, H. A. Montijn oud-ouderling te Oude water, H. J. Post ouderling te Heukelom secundus, G. de Vor ouderling te Vianen, J. de Jong oud-ouderling te Gouda secundus, W. van Riet ouderling te Vianen, R. U. Jongenburger oud-ouderling te Gouda secundus. Ring GoudaDs. J. W. Berkelbach van der Sprenkel te Gouda praetor, Ds. P. van der Kooij te Reeuwijk scriba, Ds. J. Hoek te Oudewater quaestor, Ds.Joh. E. Bijl te Gouda bibliothecaris. De Nederlandsche Hervormde Gemeente. KerkvoogdenAftreding 1917. R. L. Martens, Dr. A. Montagne. 1919. A. Dort- land, J. A. P. Montijn. 1921. P. W. Kamphuizen, N. F. Cambier van Nooten, J. de Jong Hz. Gemeenten Haastrecht, Schoonhoven, Stolwijk en mandant, sergeant majoor J. J. Heppener. 28e Compagnie Landweer Vesting Artillerie. Gouda commandant, J. F. S. Borrie ie majoor (woont te Schoonhoven). CENTRALE GEZONDHEIDSRAAD gevestigd te Utrecht. Dr. J. W. Jenny Weijerman te Utrecht secretaris. Hoofd inspecteur Dr. Th. G. den Houter te 's-Gravenhage. Inspecteurs W. van Boven en Jhr. G. de Graeff (afdeeling Volkshuisvesling), M. L. Q. van Ledden Hulsebosch (afdeeling Artsenijbereidkunst en Levensmiddelen), G. Oosterbaan (afdeeling Be smettelijke ziekten en Hygiëne). Allen te 's-Gravenhage. Gezondheids-Commissie. Dr. P. J. A. Levedag voorzitter, J. de Bruijne, I. C. Winterterp, Mr. W. J. L. van Es en A. H. Teepe lid en secretaris. ONGEVALLENWET X901 is de wettelijke verzekering van werklieden tegen geldelijke gevolgen van onge vallen in bepaalde bedrijven. Ter uitvoering daarvan is te Amsterdam een rijks- instelling gevestigd, welke den naam draagt van Rijksverzekeringsbank. Bestuur der Rijksverzekeringsbank Mr. H. P. Berdenis van Berlekom en Mr. H. L. van Duijl. De bureaux z(jn gevestigd Pieter de Hoogstraat, terrein voormalige waskaarsenfabriek Telef. No. 4433. Met het toezicht op de naleving der Ongevallenwet 1901 zijn belast de Agenten der R. V. B. waartoe bij Kon. Besluit van 17 Oct. 1908 Staatsblad 391 het rijk verdeeld is in 9 Agentschappen. - In het agentschap 'sGravenhage is de gemeente Gouda als standplaats aangewezen voor den agent der R. V. B.: B. A. Burger Jr. Als deskundigen die zich hebben bereid verklaard genees- of heelkundige hulp te ver- leenen zijn ingeschreven voor Gouda de Geneeskundigen: P. de Boer, Dr. B. J. Broek huizen, B. G. J. Evers, Dr. A. C. A. Hoffman, Dr. P. J. A. Levedag, Dr. A. Montagne lz., Dr. J. H. Bakker Niemeijer, Dr. J. G. Rups, M. Spruijt en H. J. de Voogt. Plaatselijke Commissie als bedoeld in art. 86 der Ongevallenwet 190XDr. A. C. A. Hoffman voorzitter, J. P. Dessing, W. J. Dercksen H.Mz., D. Hamerslag, J. Bojawal secretaris. De werkzaamheid der Commissie strektzich uit over degemeenten Gouda, Waddlngsveen, Boskoop, Reeuwük, Zevenhuizen, Gouderak, Moordrecht, Ouderkerk a/d IJsel, Nieuwerkerk a/d IJsel, Capelle a/d IJsel en Haastrecht. De Voorzitter is gewoonlijk te spreken Zater dagsavonds na 7 uur aan zijne woning, Bleekerssingel 59 te Gouda. De Commissie ver gadert gewoonlijk des Donderdagsavonds van 8—10 uur om de 14 dagen In het Gebouw voor Bouw- en Woningtoezicht, Spieringstraat, Gouda. De Commissie heeft vooral tot taak de belangen der getroffenen te behartigen (renten, uitkeeringen, schadeloosstellingen, enz.). Haar bevoegdheid is bij de Wet en Kon. Besluit omschreven. De Commissie kan, zoo noodig, voor de verzekerden, die zich benadeeld achten in hooger beroep gaan b(j den Raad van Beroep te Dordrecht en bij den Centralen Raad van Beroep te Utrecht. Centrale Commissie van advies aan de Regeering over de practijk der Onge vallenwet, Secretariaat te Gouda, Bleekerssingel 59Jhr. Mr. W. Ph. Gevers Dey- noot, voorzitter plaatselijke commissie te 's-Gravenhage, voorzitter, Dr. A. C. A. Hoffman, voorzitter plaatselijke commissie Gouda en omstreken, secretaris, Mr. C. van Dorp, voorzitter plaatselijke commissie Rotterdam xxe district. Tegen sommige beslissingen van het Bestuur der R. V. Bank bestaat gelegenheid van beroep waarvoor ingesteld zijn Raden van Beroep en wel voor Gouda Raad van Beroep te Dordrecht (Rechtsgebouw Steegoversloot)Mr. A. Sigmond voorzitter, Mr. J. van Drooge griffier. Centrale Raad van Beroep te UtrechtMr. E. Fokker voor zitter, Mr. W. H. M. Werken griffier.

Adresboeken Gouda | 1916 | | pagina 50