FIRMA B. DE JONG, GOUWE 01, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No 210 Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dameskleedinn FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA TELEFOON 47. Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huls voor Geconfectionneerde Dameskleeding. 103 IOS I voorzitter. H. van P. W. Kamphuizen en Heil des Volks” (Vereeniging „Tot), H. A. Toen voorzitter, B. Punselie vice- voorzitter, J. J. Bik secretaris, C. J. Revet vice-secretaris, B. Belonje penningm., G. J. Goedewaagen vice-penningm., G. J. van der Togt lokaal-commissaris. Con tributie f i.per jaar. Pl.m. 20 leden. Gedurende de wintermaanden kinder voeding in het lokaal Wilhelminastraat van 's avonds half 6 tot 7 uur. Hulpbetoon aan eerltyke en vlQtige armoede. Mevrouw A. Werninkvan Ravesteijn eere-presidente, Mevrouw J. P. van de Velde—Smits presidente, Me vrouw M. Spruijtvan der Torren vice-presidente, Mevrouw A. J. Hoogendijk van Capellenvan Houweninge secretaresse, Mevrouw Lambrechtsen van Ritthem Verschoor van Nisse vice-secretaresse, Mevrouw L. Prince—Schim van der Loeff penningmeesteresse, Mevrouw E. van IJsendijk—Poot vice-penningmeesteresse, Mevrouw van Haansbergenvan Effen, Mevrouw van Rijn van Alkemade Dijxhoorn, Mevrouw Bakker NiemeijerDupper en Mevrouw EyssenSnoeck, Mejonkvr. C. de Rotte, Mej. C. Calkoen. Het doel is om door het verschaffen van werk aan behoeftige huismoeders eenigen zedelijken invloed op de gezinnen te kunnen uitoefenen. Jongellngs-Vereeniging „Daniël” (Chr.). Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 20 Oct. 1893. No. 21. Staatscourant No. 283. A. Remeijn voorzitter, W. Verschut secretaris, A. Doornik penningmeester, A. A. Woerlee bibliothecaris. Vergadert eiken Zondagavond van 8—10 uur, in het lokaal „Tot Heil des Volks”. Bibliotheek van 1000 nummers, die gratis ter lezing gegeven worden. Harmonie Vereeniging Juliana” bestaande uit personeel der „Koninklijke Stearine Kaarsenfabriek Gouda” J. L. Nobel directeur, W. C. van der Hulst voorzitter, D. Verbeij 2e voorzitter, A. Schoonderwoerd secretarts, G. Bouman 2e secretaris, G. van Hest penningmeester, D. Duhr 2e penningmeester, J. Nieu wenhuizen muziekcommissaris. Israëlitisch Verbond (Algemeen). (Alliance Israëlieti Universlal). A. J. van Dantzig voorzitter, A. Ketellapper secretaris, Jac. Mogendorff penningmeester. Jongedochters-Vereeniglng „Dorcas” (Christelijke). J. de Mol voorzitster, M. de Jong secretaresse, A. Bik penningmeesteresse. Mej. C. IJsselstijn, Mej. A. Bouters, J. H. Schouten, Dr. A. Montagne Iz., I. van Dantzig, R. U. Jongenburger, J. H. B. Spaanderman, R. Triezenburg. Propaganda-club Dames G. T. IJsselstijn presidente, E. A. van Aalst, M. Bouters, R. Gabrij. „Gouda Vooruit”. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 9 Juni 1908, No. 64.1. IJssel de Schepper voorzitter, J. van Kranenburg, onder-voorzitter, P. C. de Vooys secretaris, G. Bouters penningmeester, J. G. C. Kamphuizen, W. B. F. Grevenstuk, E. van der Werf, H. J. Nederhorst, H. H. van Heuveln, I. van Dantzig, A. J. J. Vos en W. A. Hoyng. De vereeniging stelt zich ten doel bevordering van de belangen der gemeente Gouda in het algemeen en die van hare ingezetenen in het bijzonder. De minimum contributie bedraagt f 0.50 per jaar. Het Groene Kruis (Zuid-Hollandsche Vereeniging), afdeeling Gouda, Dr. P. J. A. Levedag voorzitter, H. J. de Voogt vice-voorzitter, P. J. Kolijn, penning meester, I. van Dantzig, P. Maree, B. G. J. Evers, C. J. M. Kroon secretaris, DoelSamenwerking tot het bevorderen der ziekenverpleging en der algemeene gezondheidsbelangen. Magazijn van verplegingsartikelen voor de leden, Achter de Kerk. Magazijn meester K. Akkerman concierge Muziekschool. Lidmaatschap der afdeeling f 1. per jaar. Gustaaf-Adolf-Vereeniging. Afdeeling Gouda. Assendelft secretaris-penningmeester, Mr. D. N. Brouwer. Gymnastiek Vereeniging „Excelsior”. J. P. Boot w.n.-voorzitter, D. van Oudshoorn Lange Dwarsstraat 17 secretaris, J. de Mol 2e secretaris, A. W. Melkert penningmeester, Th. van der Zwaluw, A. Engelhard en Mej. P. Cusveller commissarissen, J. P. Boot directeur. Oefenlokaal School No 4 Prins Hendrikstraat. Gymnastiek Vereeniging „Krachtsport”. B. van Leeuwen directeur, M. de Wit voorzitter, L. de Wit secretaris Kerkweg 39 Waddingsveen, Th. van Steijn penningmeester. Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius” (Nationale Bond van). (Goed gekeurd bij Kon. Besluit van Maart 1908, No. 45). Afdeeling Gouda, voorzitter, C. Urbanus 2e voorzitter, F. C. A. Laugeman ie secretaris, W. M. G. Hornis penningmeester, L. W. Muller Jr., J. V. de Koek en A. Leemeijer bestuursleden. Contributie f 5.per jaar waaronder f 0.50 verplichte bijdrage in het onder steuningsfonds. Instellingen van den Bond: Ondersteuningsfonds, Werkloozenfonds, Ziekenfonds, Bureel tot Plaatsing, Bureau Arbeidsrecht. Instellingen der Afdeeling: Plaatselijk Ondersteuningsfonds en Bureel tot Plaatsing, correspondent A. Elshout Turfmarkt 17, Cursussen in het Boekhouden en Engelsche Handelscorrespendentie. Handels- Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië” (Ned. R. K Bond van). Afd. Gouda. A. van Velzen voorzitter, G. Streefkerk secretaris Nieuwsteeg 14, A. A. Janssen penningmeester, Mej. E. M. de Jong en Mej. E. Zegers commissarissen. Handelsreizigersvereeniging (R K.). Afdeeling Gouda. Opgericht 29 Mei 1914. J. W. W. Reekers voorzitter, H. Spruijt Erasmusstraat 7 secretaris, H. Duijnstee penningmeester, E. B. Derksen geestel. adviseur. Jongelings-Vereeniglng op Gereformeerden grondslag „Samuel”. Goedgek. bij Kon. Besl. van 30 Jan. 1901 No. 14. H. H. Polet voorzitter, N. Weeda 2e voor zitter, M. Meter secretaris, A. Meter penningmeester, J. Boot bibliothecaris. Ver gadert eiken Zondagmiddag van 3 tot 4V2 uur, in het Militair Tehuis Peperstraat. Huiseigenaren (Vereeniging van) „Door Eendracht Sterk”. Opgericht 26 Febr. 1909. Goedgek. bij Kon. Besl. van 16 Juni 1912 No. 98. J. Amesz voorzitter, A. Fokkers vice-voorzitter en directeur, J. Simonis Houtmansgracht 2 secretaris, T. J. M. Binnendijk, A. Jansen en M. Binnendijk commissarissen. Hulzenfonds” („Het). Fonds tot onderlinge waarborg voor kosten van ge- rechtelijke vervolgingen tegen wanbetalers. Alleen voor woningen die bij de week verhuurd worden. C. Jonker voorzitter,J. van Galen secretaris penningmeester.

Adresboeken Gouda | 1916 | | pagina 54