FIBMA B. DE JONG, GOUWE 01, GOUDA. TELEFOON 47. Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels. BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Da reskleeding. BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Da rteskleeding. FIBMA B. DE JONG, GOUWE 01, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, GordynstoSen, Behangselpapieren. Behangerij, Stofïeerderjj. 106 107 Korfbalclub „Swift”. C. Hagedorn voorzitter,vice-voorz., Mej. M. M. Duijm Peperstraat 40 secretaresse, J. Geeverding penningmeester, J. L. Vermeij commissaris, H. Frissel aanvoerder, H. Roos terreincommissaris. Speelterrein, Sportterrein Graaf Florisweg. Kleermakers-Vereeniglng „Onderl. Hulpbetoon”. Opgericht Februari 1859. J. Moerman voorzitter, G. Boot vice voorzitter, de Mol secretaris, W. L. van der Steen penningmeester, K. Schuling, S. Prinsenberg, T. Lens en J. A. F. J. Beaumont commissarissen. Het doel is onderlinge geldelijke bijstand in geval van ziektebovendien een geldelijke uitkeering bij overlijden. Kruisverbond „St. Bernardus". R. K. Vereeniging tot bestrijding van het Alcoholisme. Opgericht 2 Sept. 1900. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 11 Maart 1901, No. 10. Kap. W. J. Slenders geestelijk adviseur, G. C.J. D. Kropman voorzitter, J. Stolwijk vice-voorzitterie secretaris, P. Krom ae secretaris, Th. Steenwinkel ie penningmeester, J. van der Wouden 2e penning meester, C. J. van Straaten commissaris. Kennis en Geloof (R. K. Apologetische vereenlgnlg). Pater C. Notmeijer, Moderator, Pastoor J. P. G. Tack president, J. Kasbergen secretaris, G. Bouters penningmeester, G. van Gent en B. Natzijl. Klesvereenlging „Burgerplicht" (Vrijzinnige). Voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal en voor de Provinciale Staten. Mr. M. M. Schim van der Loeff voorzitter, F. Tieter secretaris, H. J. Nederhorst penningmeester, P. Bokhoven Wz„ I. IJssel de Schepper, W. van Nassau en Klesvereenlging „Gouda” (Vrijzinnige). Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 30 Juni 1897, No. 169. Voor den Gemeenteraad. H. Knuttel voorzitter, Mr. E. M. B Kortenoever vice-voorzitter, P. de Mink secretaris, Mr. W. J. L. van Es pen ningmeester, C. van Veen Az., N. A. van der Ree, J. L. van Eijk, P. C. W. Begeer, B. D. Grootendorst. De vereeniging stelt zich ten doel a. Het aanbevelen voor het lidmaatschap van den Gemeenteraad van personen die door hunne kunde, rechtschapenheid en zelfstandigheid geacht kunnen worden tot den bloei en de welvaart van de gemeente te zullen medewerken; t>. Het bespreken van Gemeente-belangen (art. 3 statuten). Voor het lidmaatschap kunnen zich bij hel Bestuur aanmelden zoowel kiezers voor den Gemeenteraad als nlet-kiezers boven 23 jaar, mits zj) de vrijzinnige beginselen toegedaan en niet lid zijn van een andere Klesvereenlging voor den Gemeenteraad (art. 4 statuten Ieder lid is verplicht de statuten en het huishoudelijk reglement te teekenen, en de contributie te voldoen. Deze bedraagt minstens 10 cent per jaar en wordt vooruit betaald. Het staat den leden vrij, zich voor de betaling van eene hoogere contributie te verbinden, (art 1 huishoudelijk reglement). Klesvereenlging „Nederland en Oranje” (Centrale Antl-Revolutlonnalre). (Voor het Hoofdkiesdistrict Gouda van de Tweede Kamer der Staten-Generaal R. U. Jongenburger voorzitter, A. R. van de Putte secretaris, P. A. Vingerling penningmeester, P. D. Muylwijk, J. Dercksen H.Mznte Lekkerkerk, A. van der Spek Az. te Moercapelle, G. Hogeweg te Nieuwerkerk a/d IJsel, D. Bremmer Jz. te Waddinxveen, G. de Bakker te Capelle a/d IJsel, D. Tom te Gouderak, J. W. R. Termorshuizen te Moordrecht, A.Hoogendijk Cz. te Ouderkerk a/d IJsel, E. Guldemond te Boskoop, J. Vermeulen Cz. te Krimpen a/d IJsel, C. Vermeer te Krimpen a/d Lek. Klesvereenlging „Vreest God, eert den Koning” (Plaatseljjke Anti-Revo- lutionnaire). P. D. Muylwijk voorzitter, Th. van Straalen secretaris, J. Lafeber penningmeester, P. A. Vingerling, R. U. Jongenburger, Joh. Massaar, T. Kroon, j. Dercksen en Mr. R. Rensma. Klesvereenlging „Gezag en Vrijheid" (Christel. Historische). J. G. van Hof wegen voorzitter, K. Wessels secretaris, J. M. Bakker penningmeester, J. van der Velden, W. P. Verveen. Kiesvereenigingen (R. K.). Afdeeling Tweede Kamer, Centrale R. K. Kies- vereeniging. Eere-iid H. H. Weck, Dr. A. C. A. Hoffman voorzitter, A. C. van Berkel secretaris, C. B. Lünneman te Boskoop penningmeester. Afdeeling Provinciale Staten, Centrale R. K. Kiesvereeniging. Dr. A. C. A. Hoffman ze voorzitter, Th. Jansen te Haastrecht 2e voorzitter, A. C. van Berkel secretaris, A. van Vliet te Reeuwijk 2e secretaris, C.J. P. Ruijs penningmeester te Waddinxveen. Afdeeling Gemeenteraad. Plaatselijke R. K. Kiesvereeniging, J. A. Donker te voorzitter, Dr. A. C. A. Hoffman 2e voorzitter, A. C. van Berkel ie secretaris, J. C. Rietveld 2e secretaris, H. van Niekerk penningmeester 2e penningmeester, J. P. Dessing, H. A. Leeflang, B. A. A. de Groot. Kiesvereeniging „KerkeHjk Beheer”. R. L. Marlens voorzitter, J. A. P. Montijn waarnemend voorzitter, H. J. Nederhorst secretaris, A. van Reedt Dortland penningmeester, W. Kromhout, C. van Veen Az., A. Goedewaagen Sr., C. van Krimpen, Dr. A. van IJsendijk en W. de Mol. Kiesvereeniging „De Hervormde Gemeente” (Kerkeljjke). J. Amesz voor zitter, C. J. de Groot secretaris, G. J. Garritsen penningmeester, I. Bik, K. de Jong. Kinderbewaarplaats. Mej. J. C. Ie Rütte presidente, Mevr. K. A. Braat— Hoogendijk secretaresse-penningmeesteresse, Mej. E. C. de Bakker, Mevrouw M. Kroon—Kikkert, Mevr. M. van der Straaten—Spruijt, Mevr. G. Demmers—Straver en Mevr. W. van Reedt Dortland—Brouwer. Kinderbond (Nederlandsche). Afd. Gouda. M. de Vooysde Lange presidente, T. Oosterling ie secretaresse, J. Breebaart 2e secretaresse, A. Trijbits penning- meesteresse, H. H. Kortenoever, H. van Wijngaarden, C. van der Torren, M. de Bruijne en E. Rink clubleidsters. Kunstnijverheid en Volkskunst (Zuid-Holiandsche Vereeniging tot be vordering van). W. G. T. C. M. Gol voorzitter, Mej. J. Breebaart secretaresse, Mej. N. Goedewaagen penningmeesteresse, Mevr. C. IJssel de Schepper—de Ridder, Mevr. M. de Vooysde Lange, A. Goedewaagen Jr., Dr.J. Huges, P. C. de Vooys. Kunstkring. Dr. A. C. Geitel voorzitter en penningmeester, R. W. H. Pitlo secretaris, P. C. de Vooys, J. H. Schouten en J. Versfelt. Doel der Vereeniging Het laten circuleeren van geïllustreerde tijdschriften, boek- en plaatwerken, die uit een oogpunt van kunst belangrijk zijn. Contributie f 12.

Adresboeken Gouda | 1916 | | pagina 56