FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47 Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels. BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huls voor Geconfectionneerde Dameskleedinq. BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dameskleeding. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. r Ui 115 F. H. C. Gerrritsen. Sociaal Democratische Arbeiderspartij in Nederland. Afdeeling Gouda.. F. L. J. Lafeber voorzitter, W. Sanders onder-voorzitter/J. Oudshoorn Steinkade 2i secretaris, B. Sterk penningmeester, J. van der Spelt, P. Sanders en A. H. Hornis. Studie- en Propagandaclub (Vrijzinnige). Opgericht 22 Nov. 1911. Goedgekeurd bij Kon. Besl. van 24 Aug. 1912, No. 33. Mr. W. J. L. van Es voorzitter, Mr. E. M. B. Kortenoever vice-voorzitter, F. Tieter secretaris, P. de Mink penningmeester, P. Schoonderwoerd, H. H. Prummel enLeden kunnen zijn vrij zinnigen, die den leeftijd van 16 jaar hebben bereikt en tenminste 50 cents per jaar contribueeren. Begunstigers kunnen zijn zij, die sympathiseeren met het doel der vereeniging en daarvoor jaarlijks minstens f 2.50 bijdragen. „De Stuers” (Nederlandsche Vereeniging). Afdeeling Gouda. 12 leden. Dr. A. Montagne Iz. correspondent. Het doel der vereeniging is om aan behoeftige ver minkten kunstledematen te verstrekken. Contributie f 2.50 per jaar. Stichteiyke Blaadjes (Vereeniging tot verspreiding van). Afdeeling Gouda. H. van Assendelft voorzitter, J. de Ven secretaris, T. Crebas penningmeester. Lidmaatschap f 2.50 per jaar. Begunstigers f 0.50 als minimum. Aan de leden worden blaadjes verstrekt ter verspreiding. Tabitha. Mevr. Berkelbach van der Sprenkel’t Hooft, voorzitster, Mej. N. J. Schelling thesaurierster, Mej. A. W. J. P. Montijn en Mevr. E. Schartenvan Buuren. Het doel dezer vereeniging is aan minvermogenden kleedingstukken naar mate van derzelver behoeften te verschaffen. 4 werkende en 46 contribueerende leden. „Tesselschade” (Alg. Ned. Vrouwen-Vereeniging). Afdeeling Gonda. Mevr. L. PrinceSchim van der Loeff presidente, Mevrouw M. van Rijn van Alkemade Dijxhoorn secr.penn., Mevr. A. van de VeldeBurgersdijk directrice van het bemiddelingsbureau, Mevrouw A. Montijn—Molenaar directrice van het voorlich tingsbureau, allen te Gouda. Mevr. J. Bruins SlotMaillette de Buy Wenninger te Waddingsveen. Theologisch Genootschap „Resjit Chokma”. A. Ketellapper eere-voorzitter en leeraar, S. J. Leefsma voorzitter, S Katz secretaris-penningmeester, H. van Monnikendam bode. Soep (Bereiding en Uitdeeling der Economische). G. Prince voorzitter, Dr<. P. J. A. Levedag vice-voorzitter, A. H. Spruijt penningmeester, C. J. M. Kroon, T. A. Lambrechtsen van Ritthem, W. A. Hoyng, H. Eyssen, F. P. Wethmar, A. H. Teepe, A. Goedewaagen Jr., R. W. H. Pitlo secretaris. De benoodigde gelden worden gevonden door inschrijving der ingezetenen a f 3. per lijst. Voor deze lijst (39 briefjes) deelt de commissie gedurende de winter maanden portiën voedzame soep uit. Spaar- en Hulpbank. Commissarissen: Mr. D. N. Brouwer voorzitter, D. Hoogen- dijk, H. Braat, Dr. A. van IJsendijk, /E. Steensma, H. Knuttel, A. C. Cosijn,. J. H. Teeling, A. H. Spruijt, C. J. M. Kroon, N. F. Cambier van Nooten, A. Goedewaagen Jr., F. Mijnlieff Fz., A. van Reedt Dortland boekhouder-secretaris. Steenkolen Vereeniging „De Volharding”. M. J. Hageman voorzitter, L. van Kersbergen secretaris, Bockenbergstraat 64. Steenkolen Vereeniging „Winterzorg”. W. M. Elshout voorzitter, P. Schoonder woerd 2e voorzitter, H. Molenaar secretaris, M. Mallon 2e secretaris, D. Hamerslag penningmeester, W. Amesz en J. Verburg commissarissen. Boden: H. van Maaren, Steun aan Behoeftige Zieken en Herstellenden (Vereeniging tot) Zr. M> Clausing presidente, H. H. Kortenoever secretaresse, E. van der Torren penning- meesteresse, Mevr. BrunsDevos, Zr. M. van den Berg, M. van IJsendijk, C. van der Torren. Sociale Actie (Plaatselijk Comité der Katholieke). Opgericht 30 Nov. 1905. Koninklijk Goedgekeurd 6 Oct. 1913, No. 15. D. W. J. Ruiter voorzitter, C. van Kooten 2e voorzitter, J. C. Rietveld secretaris, J. B. C. Niehoff Werning penning meester, B. Natzijl commissaris, J. C. H. Klompé geestelijk adviseur. Sociëteit R. K. Leesvereeniging op de Westhaven. M. J. Oosterling voor zitter, H. H. Weck secretaris, W. M. van Hulzen penningmeester, A. J. van Xanten, J. W. Peeters, J. Simonis, J. A. Donker. Sociëteit „Ons Genoegen” in de Boelekade. H. Knuttel voorzitter, C. J. M. Kroon onder-voorzitter, J. van Kranenburg secretaris, C. van Veen Az. 2e secretaris, J. L. van Eijk penningmeester, 2E. Steensma 2e penningmeester, A.J. IJsselstijn Az.. F. P. Wethmar en W. Heusdens. Contributie f 12.50. Sociëteit „De Réunie” op de Oosthaven. Dr. P. J. A. Levedag voorzitter, F. P. Wethmar secretaris, H. J. L. Kamsteeg penningmeester, A. H. Spruijt en I. A. van Rijn van Alkemade. Contributie f 20.Entrée f 10. Sociëteit „Vredebest” op de Markt. J. Breebaart Lz. voorzitter, H. H. van Heuveln secretaris, C. C. Krom penningmeester, H. J. Nederhorst, B. H. van de Werve. Contributie f 1. Timmerliedenvereeniging. Onder de zinspreuk „Zorg voor de Toekomst”. A. Koot Jr. voorzitter, Th. Revet secretaris, A. Klopper penningmeester, J. Klopper en W. van Hoorn commissarissen. Het doel is: onderlinge geldelijke bijstand in geval van ziekte of overlijden. Contributie 12 ets. per week, 110 leden. In geval van ziek zijn ontvangt men f 6.per week. Tooneelclub „De Goudsbloem”. Opgericht 14 Mei 1905. J. D. de Bock eere- voorzitter, M. Esser voorzitter, Mej. H. J. Heij secretaresse, J. H. van den Bosch penningmeester, Mej. T. W. de Bock, Mej. A. Westbroek, G. D. Heij en B. D. Grootendorst commissarissen, H. A. Westbroek regisseur. Tooneel- en Declamatieclub „Thalia”. C. J. Boer beschermheer, B. L. Groene- veld voorzitter, M. Kwinkelenberg Moordr. Verlaat 22 secretaris, J. H. Stijns penningmeester, J. H. van den Bosch alg. plaatsvervanger, A. L. Bouwmeester regisseur. Tooneelvereeniging „Streven naar Hooger” (onderafd. der Ned. ver. tot afsch. van Alc. dranken). A. de Weger voorzitter en regisseur, P. van Weelde Spoorstraat 33 secretaresse, T. van Vliet w.n. penningmeester en bibliothecaris.

Adresboeken Gouda | 1916 | | pagina 60