BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210, Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dameskleeding. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dameskleeding. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. 119 118 Gouda. G. Prince voorzitter, N. penningmeester. Contributie Jaar van aftreding 1918. C. van Veen, Mr. D. N. Brouwer, A. van Reedt Dortland, G. Bouters, Dr. A. C. Geitel. Jaar van aftreding 1919. R. L. Martens, H. Knuttel, Dr. A. van IJsendijk, A. Goedewaagen Jr., F. J. Busch. Jaar van aftreding 1920. I. IJssel de Schepper, N. F. Camhier van Nooten, M. A. J. Kortenoever, D. Hoogendijk, >E. Steensma. Werkmansbond (Christelijk Nationale). Afdeeling Gouda. Ds. J. W. Berkel- bach v. d. Sprenkel Eere-Voorzitter, A. Hendriksen ie voorzitter, W. C. Scheerens 2e voorzitter, C. J. de Groot ie secretaris, H. de Heijde 2e secretaris, C. A. Verschut ie penningmeester, E. J. Nijkamp 2e penningmeester, J. van Elk en J. G. van Hofwegen commissarissen. „Werkverschaffing” (Vereeniging). R. L. Martens eere-voorzitter, J. G. van Hofwegen voorzitter, J. N. de Groot secretaris, P. J. Kolijn 2e secretaris, G. Th. Steenland penningmeester, D. Hamerslag 2e penningmeester, C. H. Koemans, L. Reparon, E. C. van der Kleij, A. W. van der Graaff, J. van Elk, C. de Korte, A. Hendriksen, A. Moleveld en B. Lakerveld commissarissen. Winkeliers Vereeniging (Goudsche). A. D. van Vreumingen ie voorzitter, I. van Dantzig 2e voorzitter, T. Crebas ie secretaris, B. D. Grootendorst 2e secre taris, C. C. Krom ie penningmeester, J. van der Jagt 2e penningmeester, J. G. C. Kamphuizen commissaris. Afdeeling „Bureau Invordering”, j. G. C. Kamphuizen voorzitter, B. D. Grooten dorst secretaris, L. van der Beek penningmeester, K. de Jong Jz., J. J. Biksecre- taris-boekhouder. Bureau gevestigd Spieringstraat 83. Tot aanbieding van kwitan ties, en informaties geopend Maandag en Zaterdag 36 uur. Wijkverpleging der Ned. Herv. Gemeente. J. W. Berkelbach van der Sprenkel voorzitter, J. E. Bijl secretaris, J. G. Deur, F. C. Bik, P. Blazer, W. B. Blom- mendaal, K. de Jong Jz. en G. W. van Driesten. IJsvereeniging. (Zuid-Hollandsche) Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 13 Oct. 1897. No. 41. HoofdbestuurW. F. Margadant voorzitter, Mr. E. E. Wiersma vice-voorzitter, J. D. Looyen, secretaris, H. van der Slooten, penningmeester. District 10. (Moordrecht, Haastrecht, Waddingsveen, Reeuwijk, Gouda en Bode graven). Dr. S. S. Hoogstra, Gouda, districts-commissaris. Afdeeling Gouda en Omstreken. Opgericht 13 Febr. 1908. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 13 April 1908. No. 55. Beschermheer: R. L. Martens, Burge meester van Gouda. Dr. S. S. Hoogstra voorzitter, J. A. W. Baart secretaris, H. Eyssen, penningmeester, H. H. van Heuveln, A. W. van der Kleijn, L. Koole Wz., J. H. de Wilde, M. Sytsma. Lidmaatschap f 1. Zangvereeniging „Arnold Spoel” (Dames). Directeur J. H. B. Spaanderman, Mej. A. Trijbits presidente, Mevr. J. E. TieterBrinkman secretaresse, P. de Mol, penningmeester, Mej. B. Bik bibliothecarisse, Mej. N. van Krimpen, E. van Dantzig. Zangvereeniging „Crescendo” voor gemengd koor (Christelijke). Onderafd. van den Chr. Nat. Werkmansbond. Directeur M. Egberts Jr., P. Danens voor zitter, M. van Heijningen Prins Hendrikstraat 74, secretaris, A. de Kroon, pen ningmeester, J. Kelder en J. Rijnhout muziek-commissarissen. Repetitiën worden gehouden eiken Woensdagavond van 8l/210 uur op de bovenzaal van de Melk- salon „Hollandia” Markt. Wering der Bedelarij. Het lidmaatschap wordt verkregen of meer centen daags of giften. Bestuurders. Jaar van aftreding. G. Prince C. van Veen Az. voorzitter. 1915 A. Jonker Cz. 1916 C. A. B. Bantzinger. J. L. van Eijk. 1917 A. D. van Vreumingen B. H. v. d. Werve penningm. 1918 G. C. de Vooijs, onder-voorzitter E. Grendel secretaris 1919 Commissarissen: Jaar van aftreding 1916. C. A. van Berkel, M. Peeters, L. C. Becking, Ph. Cats, H. J. Nederhorst. Jaar van aftreding 1917. H. J. de Voogt, A. Dortland, J. H. van der Torren, B. G. J. Evers, I. A. van Rijn van Alkemade. Volkssanatoria. Subcommissie voor „Gouda en Omstreken”, van de Vereeniging tot oprichting en exploitatie van Volkssanatoria voor Borstlijders in Nederland. P. W. Mari te Moordrecht voorzitter, Dr. P. J. A. Levedag secretaris, J. A. P. Montijn penningmeester. Volksweerbaarheid. Afdeeling Gouda 150 leden. J. L. Hulleman w.n. voorzitter, J. C. L. Blotkamp secretaris, A. J. Vermeulen penningmeester, N. D. Gravesteijn, J. Koppendraaier, W. Gijzenij, C. J. van Iperen en J. G. Disco. Aangesloten vereenigingen. I. Schietvereeniging „Volksweerbaarheid Gouda”, goedgekeurd bij Kon. Besluit van 17 December 1900, No. 24. Commissaris van wapenen en munitie J. L. Hulleman. II. Marsch- en Velddienstafdeeling. A. J. Vermeulen voorzitter en penning meester. Vrouwenkiesrecht (Nederl. Bond voor). Afdeeling Gouda en Omstreken. Mej. N. Bonte voorzitster, Mevr, de Vooys—de Lange secretaresse, Mej. C. van Reedt Dortland 2e secretaresse,penningmeesteresse, Mevr. S. C. Immink de Lange, Mej. J. Hartkamp, Mej. R. van Wijnbergen en Mr. W. J. L. van Es. Vrye Universiteit (De). J. S. Langen correspondent. 2 leden en 32 begunstigers. Vrijzinnige Propaganda- en Studieclub. (Zie Propaganda). Weerbaarheids-Vereeniging „Burgerplicht”. Opgericht 10 Mei 1867. Erkend bij Z. M. besluit van 28 Juli 1867 No. 12. Staatscourant No. 180. H. Gijzenij voorzitter, M. Lakerveld secretaris-penningmeester, J. P. Mul, A. den Boer, W. Guyken, A. P. de Goede. De Leden betalen een jaarlijksche contributie van drie gulden, desverkiezende te voldoen in maandelijksche termijnen van 25 cent, doch steeds bij vooruitbetaling. Zij, die zonder lid der vereeniging te zijn minstens drie gulden per jaar con- tribueeren, worden aangemerkt als donateur. Weeshuis (St. Joseph-). Regenten: C. A. B. Bantzinger, president, B. G. J. Evers secretaris H. J. A. van Rooyen penningmeester, M. Moons Az., Th. de Graaf en A. J. J. Vos. Weldadigheid (Maatschappij van). Afdeeling F. Cambier van Nooten secretaris, f 2.60 per jaar. Werkinrichting tot door de betaling van een

Adresboeken Gouda | 1916 | | pagina 62