L BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dameskleeding. BAHLMANN Co. - GOUDA - TELEFOON No. 210. Speciaal huis voor Geconfectionneerde Dameskleeding. FIBMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor Inboedels. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 91, GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerder^’. I 122 123 Wijn- Baren te Schiedam, D. J. Dees 1 Zondagsschool (Protestantsche). Opgericht door de afdeeling Gouda van den Nederlandschen Protestantschenbond gehouden in Remonstrantsche Kerk en het gebouw van de Loge. H. van Assendelft voorzitter, Mej. P. Goedewaagen secre taresse, Mej. J. Emeis penningmeesteresse. Zondagsscholen der Afdeeling Gouda der Vereen. Tot Heil des Volks in de lokalen Peperstraat, Wilhelminastraat en Heerenstraat, te zamen 6oo kinderen. B. Punselie voorzitter, H. A. Toen vice-voorzitter, B. Belonje secretaris, J. van Leeuwen vice-secretaris, G. J. van der Togt penningmeester, J.J. Bik vice-penning- meester, A. Boerma, J. E. van Dongen Bolding en J. Belonje commissarissen. Zwemclub (Goudsche). J. Samsom voorzitter, S. Smit secretaris, J. C. den Boer penningmeester, D. IJsselstijn, J. Schilt, Mej. C. van Aalst en Mej. R. van Wijn gaarden. Aantal werkende leden pi.m. 65, werkende Damesledenpl.m. 20,contribueerende leden 70. Om als werkend lid te worden aangenomen, moet men een contributie betalen van f 1.50 en een entree van t 0.25. Donateurs als minimum jaarltfksche contributie f 1.—. Ieder, die lid der vereeniging wrenscbt te worden, moet zijn voornaam, naam en woon plaats door een lid schriftelgk aan den Secretaris doen opgeven, terwyl het bestuur over de aanneming der candidaten, als lid, beslist. Zwemschool. Commissie van toezicht: Dr. P. J. A. Levedag voorzitter, Dr. R. K. Boekmeijer, A. C. Cosijn, J. van Kranenburg, A. D. van Vreumingen secretaris. Zouavenbond (Algemeene Nederlandsche). (Onder patronaat van den H. Petrus). Opgericht 13 November 1892. Afdeeling Gouda. De met gemerkte ver eeniging is een onderafdeeling, C. Bredie voorzitter, L. J. Boegheim 2e voorzitter, C. Verkleij Jr. ie secretaris, J. van Ginneken 2e secretaris, J. F. Bredie ie pen ningmeester, S. J. Hornes 2e penningmeester, J. Rijnhout commissaris. ^Commissie van Onderzoek: L. J. Boegheim voorzitter,}. Rijnhout secretaris, J. F. Bredie commissaris. ZIEKENFONDSEN, VERZEKERING- EN WAARBORGMAATSCHAPPIJEN. Nieuw Algemeen Ziekenfonds voor Gouda. I. van der Want voorzitter, Di. P. J. A. Levedag onder-voorzitter, A. H. Teepe secretaris, D. J. Hordijk penning meester, B. G. J. Evers, E. Grendel, E. J. Nijkamp, A. IJsselstein en J. L. Lafeber leden. Aan deze vereeniging zijn verbonden de Heeren Doctoren: Dr. J. H. Bakker Niemeijer, H. J. de Voogt. Dr. P. J. A. Levedag, M. Spruijt, P. de Boer, Dr. A. Montagne Iz. en B. G. J. Evers. SpecialiteitenJ. J. Cramer tandarts, Dr. W. Schilperoort neus-, keel en oor arts, Dr. R. Reddingius oogarts en J. Haddérus Oostingh tandarts. Apothekers: E. Grendel, A. H. Teepe, P. Weijer, C. Luger, F. A. Dee Jr. en Mej. N. Bonte. M. Gelijns boekh.-adm. Boden: G. J. Flux, C. A. Schotborgh en H. van Maaren. De Goudsche Coöperatieve Vereeniging voor Genees-, Heel- en Verlos kundige Hulp. Joh. Mulder voorzitter, J. N. de Groot secretaris, A. van Hertum penningmeester. Eigen apotheek, Westhaven 31. H. Latenstein apotheker. Aan deze vereeniging zijn verbonden en kunnen de leden naar verkiezing laten ontbieden de heeren: Dr. J. G. Rups, Dr. B. J. Broekhuizen en Dr. A. C. A. Hoffman homoeopatisch arts. Als Specialiteiten kunnen worden ontboden: J. J. Cramer en J. Haddérus Oos ting tandartsen, Dr. R. Reddingius oogarts, Dr. W. Schilperoort neus-, keel- en oorarts. Boden: C. Plomp, H. F. C. Gerritsen, J. Janmaat en J. Bijl. Aan de leden wordt voor kliniekkosten 7O°/o vergoed. De vereeniging heeft voor de leden een eigen afdeeling ziekenverplegingsartikelen. Maatschappij van verzekering tegen de risico van Ouderlingen Waarborg. Naamlooze Vennootschap gevestigd te Gouda, J. A. P. Montijn, directeur. Nederlandsche Brandwaarborg-Maatschapplj van Roerende Goederen, enkel van Landbouwers en Veehouders onderling. Opgericht in den jare 1850, gevestigd te Gouda. Directie Montijn. Onderlinge Brandverzekering-Maatschapplj „Gouda”. Uitsluitend voor de Gemeente Gouda. Mr. M. M. Schim van der Loeff voorzitter, A. van Reedt Dort- land secretaris-penningmeester, W. Bokhoven, J. Breebaart Lz., A. Jonker Cz., I. IJssel de Schepper en C. van Krimpen. Glasverzekering-Maatschapplj „De Unie”. H. J. Nederhorst directeur, Th. Schmidt secretaris, M. J. Oosterling penningmeester. Onderstandskas voor Zieke en Gewonde Werklieden. Onder de zinspreuk „Draagt elkanders lasten”. F. van der Ploeg voorzitter, G. Rietveld secretaris, H. Leeuwenhoek en D. Verbeek commissarissen. T. A. van Eijk boekhouder- penningmeester, D. van der Vooren eere-lid. Algemeene Onderlinge Verzekeringsbank „De Algemeene Land- en Tuin- bouwbank”, gevestigd te Gouda, Crabethstraat 38. Commissarissen: A.Jonk heid voorzitter, L. Vermeulen te Waddinxveen secretaris, W. A. Boelhouwer, J. v. d. Meulen te Nieuwerkerk a/d IJsel, Mr. G. van te Terneuzen en C. van der Lee te Vreeland. DirecteurP. J. Kolijn. Zuid-Hollandsche Maatschappij van Verzekering op het Leven en by Ziekte te ’s-Gravenhage. DirectieMr. J. W. Koning. CommissarissenMr. M. M. Schim van der Loeff president, W. B. van Liefland te ’s-Gravenhage, Dr. A. E. den Oever te Haarlem, Mr. A. S. Miedema te Haarlem, A. M. van Embden te 's-Gravenhage, Dr. P. H. J. Berends te ’s-Gravenhage, Mr. J. W. de Kanter te 's-Gravenhage secretaris. Te Gouda vertegenwoordigd Agenten: J. A. J. Mastink Piersonweg 4, A. A. Signer Spieringstraat 113, N. van Vliet IJssellaan 79 en W. J. Zeltenrijch Bogen 50. Levensverzekering-Maatschappü R. V. S. HoofdkantoorWesterstraat 35, Rotterdam en Rotterdamsch Ziekenfonds. Opgericht 1840. Directeuren: K. J. Wijlacker en T. Wijlacker. AgentJ. C. den Hoed, Fluweelensingel No. 104. Daaraan zijn verbondenM. Spruijt voor heelkunde, H. J. de Voogt, Dr. P. J. A. Levedag, P. de Boer, Dr. J. H. Bakker Niemeijer, B. G. J. Evers en Dr. A. Montagne Iz. voor genees- en heelkunde. SpecialiteitenJ. J. Cramer tandarts. Dr. R. Reddingius oogarts, Dr. W. Schilperoort neus-, keel- en oorarts. Apothekers: Nelly Bonte, E. Grendel, P. Weijer, F. A. Dee Jr. en C. Luger.

Adresboeken Gouda | 1916 | | pagina 64