oc z UJ 0) LL z Ld CO E cc Ld Ld Ld Z Z Ld J I co UJ Q UJ o m FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij en Stoffeerderij. GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. 104 I' I 5’ Z) o CD UJ TEL. 56. ONDERWIJS. Hooger Onderwijs. Dr. C. J. Vinkesteijn, ’s Gravenhage, inspecteur der Gymnasia. Gymnasium. Curatoren: B. G. J. Evers, voorzitter, Ds. J. E. Bijl, secretaris, Mr. R. Rensma, Mr. K. N. Hengeveld, P. de Vos. Leeraren: Dr. D. E. Bosselaar, rector, leeraar in de oude talen. Dr. R. K. Boekmeijer, (met verlof) conrector, leeraar in de oude talen, Mej. B. v. d. Veen, leerares in de oude talen, Mej. H. A. Engelsman, idem, L. van Liempt, leeraar in de oude talen, J. H. van den Bosch, leeraar in het Nederlandsch, N. van Wijngaarden, leeraar in het Fransch, D. G. Noordijk, leeraar in het Hoogduitsch, A. Speijer, leeraar in het Engelsch, J. Rot man, leeraar in de Aardrijkskunde, Dr. I. H. Nort, leeraar in de Wiskunde en de Wis en Natuurkundige Aardrijkskunde, Drs. S. J. Vroman, leeraar in de Natuurkunde, Dr. J.Milikan, leeraar in de Scheikunde, Mej. M. S. de Vries, leerares in de nat. historie, M. Cohen, leeraar in het Hebreeuwsch. Middelbaar Onderwijs. Dr. G. H. Coops, inspecteur. Rijks Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus. Commissie van Toezicht: A. H. Teepe, voorzitter, W. F. van Beek, R. W. H. Pitlo,Dr. J. G. Rups, J. C. Winterwerp, E. van der Werf, secretaris. Leeraren: Dr. S. S. Hoogstra, direct., leeraar geschiedenis en Nederlandsche taal, N. van Wijngaarden, leeraar in de Fransche taal en letterkunde, Dr. J. H. v. Burkom, leer aar in de plant- en dierkunde, J. Kofman, leeraar in de aardrijkskunde, Dr. J. Milikan, leeraar in de scheikunde, J. H. v. d. Bosch, leeraar in de Nederlandsche taal en letter kunde, C. J. J. Bosch, leeraar in het handteekenen, W. Zuijdam, leeraar in de Nederland sche taal- en letterk., D. G. Noordijk, leeraar in de Hoogduitsche taal en letterk., S. J. Vroman, leeraar in de natuurkunde, D. van Duuren, leeraar in de gymnastiek, S. van Heyningen, leeraar in de Staatswetenschappen, K. Spoelstra, leeraar in de wiskunde en boekhouden, J. A. W. Baart, leeraar in de wis- en werktuigkunde en de cosmographie, A. Speijer, leeraar in de Engelsche taal en letterkunde, Dr. J. Huges, leeraar in de ge schiedenis, W. A. Piets, leeraar in de wis- en werktuigkunde en rechtl. teekenen, A. M. Aben, leeraar in de Duitsche taal, J. J. Baale, leeraar in de Fransche taal en letter kunde. W ,C. Voorbrood en P. Kruit, amanuenses, J. Simonis, concierge. „De Ambachtsschool” (Vereeniging) voor Gouda en Omstreken, goedgekeurd bij Kon. Besl. van 5 Febr. 1909, No. 41. Geopend 19 Sept. 1910. Bestuur: Ulbo J. Mijs, voorzitter P. D. Muylwijk, vice-voorz., C. J. M. Kroon, secretaris, Dr. S. S. Hoogstra, penningm., P. Bokhoven, D. Bremmer (Waddinxveen), A. Goedewaagen, P. A. Vingerling, A. J. J. Vos, J. G. Hupkes,De vereeniging stelt zich ten doel de oprichting en instand houding van een Nijverheidsschool met annex vakcursussen. Zij exploiteert thans een practische Ambachtsschool (dagonderwijs) en een Vakschool voor schipppers en dek personeel, dagschool met avondcursussen. Personeel verbonden aan de Ambachtsschool: P. A. Schroot, directeur, J. F. Goddijn, leeraar handteekenen en boetseeren, J. H. Steinbach, leeraar lijn- en handteekenen, J. A. Brands, leeraar vakteekenen en timmeren, J. van Ham, leeraar smeden, J. M. v. d. Harst, leeraar machine-bankwerken en metaaldraaien, P. D. C. Hertog, leeraar meubel- xnaken en houtdraaien, A. J. de Jong, leeraar pottendraaien.

Adresboeken Gouda | 1921 | | pagina 56