I I I GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij en Stoffeerderij. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47 Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor inboedels. io6 107 I TEL. 56. TEL. 56. secretaris C. W. van Stapele, W. M. van Hulzen, Dr. A. Montagne Iz., Mej. P. A. Snoep, P. de Vos, D. Bijlsma, J. Lafeber en B. de Mink. De gewone vergaderingen wor den gehouden op den tweeden Woensdag van iedere maand in het Gebouw Arti-Legi, des avonds ten half negen uur. Commissie tot wering van Schoolverzuim. G. N. Kruisheer, voorzitter, M. Gelijns, secretaris, L. A. H. H. J. M. Auant, Dr. B. J. Broekhuizen, P. M. Both, E. van der Werf, I. J. Doeleman, Mevr. C. G. Donkden Oudsten, Mej. H. v. Wijngaarden. Rijksnormaallessen. Leeraren: J. Slop, directeur, Nederlandsche taal, lezen en schrij ven, G. N. Kruisheer, rekenen, meetkunde en algebra, M. den Oudsten, aardrijkskunde, gezondheidsleer, C. J. de Ruwe, natuurkennis en algebra, H. A. Westbroek, zang, C. J. J. Bosch, teekenen, H. Ouderkerk, gymnastiek, P. de Vos, Paedagoziek, A. R. van der Putte, Fransche taal, Mej. P. A. Snoep, Geschiedenis, Mej. M. W. Kruisheer, nuttige handwerken. OPENBARE SCHOLEN. School v. g. 1. o. No. 1. (Patersteeg). A. v. Kersen, hoofd der school, E. van Dantzig, H. C. Germain, G. van Spengen, P. de de Bruin, C. W. Zanen, P. Becker en J. H. Heus, on derwijzers, C. A. van SpengenBrinkman, A. H. I. Niermans en A. C. de Mink, H. W. Veenenbos en G. Boer, onderwijzeressen in vrouwelijke handwerken en in nuttige hand werken. School v. g. 1. o. No. 2. (Nieuwehaven). G. D. Heij, hoofd der school M. den Oud sten, onderwijzer en in het teekenen, A. Willers, A. M. Emeis, J. Scheijgrond, P. S. Dauvillier, P. W. Bos, en C. M. Lanooij, onderwijzers, M. C. van der Kleijn, T. W. den Bock, G. N. N. Kruisheer en G. A. Veening, onderwijzeressen en in vrouwelijke hand werken. School v. g. 1. o. No. 3. (Keizerstraat). O. van Dijk, hoofd der school, C. H. Breedijk, A. van Es, H. van Geelen, J. W. Lans, G. Bot en T. Broere, D. Dullemond, F. van Over- beeke, onderwijzers, A. A. J. Beszelzen, H. Vetter, G. P. Lafeber, en D. Bik, onder wijzeressen en in vrouwelijke handwerken. School v. g. 1. o. No. 4. (Prins Hendrikstraat). G. N. Kruisheer, hoofd der school, C. van Essen, J. P. van den Bosch, P. van Eijk, H. W. van Markestijn, H. J. den Uijl, P. J. Bijlo, L. van Groningen en C. Mul, onderwijzers, en C. W. Schriek, J. G. de Mol, G. Blommendaal en H. S. van Wijngaarden, onderwijzeressen en in vrouwelijke handwerken School v. voortgez. lager onderwijs. Paradijs. Hoofd der school J. J. Hogendoorn, P. de Vos en T. G. Zijlstra, onderwijzers. Ie Burgerschool voor Jongens. (Groeneweg). J. Slop, hoofd der school, M. G. Emeis, C. J. de Ruwe, M. S. Both, W. Boer en R. K. Henkel, onderwijzers, M.J. Koenraad en F. W. Leode Jong, onderwijzeressen. 2e Burgerschool voor Jongens. (Burgemeester Martenssingel). W. den Hoed, hoofd der school, L. J. den Hartog, T. de Vries, L. Verjaal, S. deVries enA. Govers, onderwijzers, R. C. van Dijk W. C. Oosterling en M. J. van den Berg, onderwijzeressen. Personeel aan de Schippersschool: P. A. Schroot, directeur, Ph. Hornes, praktijk, C. W. Zanen, Lag. Ond. A., A. Hollander, J. A. Brands. Ambachtsavondschool (Houtmansgracht). J. F. Goddijn, Directeur, J. H. Stein bach, Leeraar Hand-vakteekenen, Lijnteekenen, Boetseeren en PerspectiefJ. J. Weeda Izn., leeraar Hand- en Lijnteekenen, C. J. J. Bosch, leeraar Rechtlijnig- en Projectie- teekenen, J. F. Goddijn, leeraar Handteekenen, Stijl- en Ornamentleer, T. J. Lugthart, leeraar Handeekenen, Th. Jansen, leeraar Bouwkundig en Vakteekenen, maken van begrootingen, kennis van Bouwstoffen, J. A. W. Baart, leeraar Natuur- en Werktuig kunde, E. van Dantzig, leeraar Nederlandsche Taal en Wiskunde, A. van Kersen, leeraar Nederlandsche Taal en Rondschrift, J. J. Hogendoorn, leeraar Nederlandsche Taal en Wiskunde, L. Verjaal, leeraar Nederlandsche Taal en Wiskunde, L. Boer, tij delijk leeraar Boekhouden, G. D. Heij, tijd, leeraar Nederlandsche Taal en Wiskunde, J. de Bruijn, leeraar Vakteekenen. J. van Ham, tijdelijk leeraar Vakteekenen, M. J. Ber tels, tijdelijk leeraar Hand- en Lijnteekenen, J. A. Brands, tijdelijk leeraar Bouwkundig en Vakteekenen, P. J. Koerts, tijdelijk leeraar Bouwkundig en Vakteekenen. H. Wortman, concierge van het gebouw. Gemeentelijke Handelscursus. (In het gebouw der Ambachtsschool). Dr. S. S. Hoogstra directeur, leeraar in het Hoogduitsch en de handelscorrespondentie in die taal, W. den Hoed, leeraar in het Engelsch en de handelscorrespondentie in die taal, P. M. Both, leeraar in het Nederlandsch, M. S. Both, leeraar in het rekenen en handelsaardrijks- kunde, L. Boer, tijd, leeraar in het boekhouden, het handelsrekenen, en -recht, H. E. de Kok, leeraar in de stenografie en het machineschrijven, D. Bijlsma, leeraar in het Fransch en de handelscorrespondentie in die taal, C. J. de Ruwe, leeraar in het Fransch, O. van Dijk, tijd, leeraar in het Duitsch, G. D. Heij en L. J. den Hartog, leeraren aan de Opleidingsklasse. Lager Onderwijs. Tweede hoofdinspectie. De inspectiën Dordrecht, Gouda, ’s Graven- hage, Leiden, Rotterdam, Schiedam en Middelburg, hoofdinspecteur: A. Rienks te Zwolle. Inspectie Gouda: Ter Aar, Alkemade, Ameide, Ammerstol, Arkel, Asperen, Bar- woutswaarder, Benthuizen, Bergambacht, Bergschenhoek, Berkel Berkenwoude, Bleiswijk, Bodegraven, Boskoop, Capelle a. d. IJssel Everdingen, Giessen-Nieuwkerk, Gorinchem, Gouda, Gouderak, Goudriaan, Haastrecht,Hagestein, Hei- en Roeicop, Hekendorp, Heukelum, Hoogblokland, Hoornaar, Kedichem, Krimpen a. d. Lek, Krimpen a. d. IJssel Langerak, Lange Ruige Weide, Leerbroek, Leerdam, Leimuiden, Lekkerkerk, Lexmond, Meerkerk, Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk a. d. IJssel, Nieuwkoop, Nieuwland, Nieuwpoort, Nieuwveen, Noordeloos, Nootdorp, Ottoland, O Oudekerk a. d. IJssel, Oudewater,Papekop, Pijnacker, Reeuwijk, Rietveld, Rijnsater- woude, Schelluinen, Schoonhoven, Schoonrewoerd, Stolwijk, Stompwijk, Tienhoven, Veur, Vianen, Vlist, Voorburg, Waarden, Waddinxveen, Woerden, Woubrugge, Zeg waard, Zevenhoven, Zevenhuizen, Zoetermeer, en Zwammerdam, inspecteur: G. G. van As, te ’s Gravenhage. Schoolopzieners: H. de Blouw, te Gouda en P. van Nes Czh., te Hazerswoude. Bureau: Crabethstraat 73. Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. A. H. Teepe, voorzitter, R. Moerkerk,

Adresboeken Gouda | 1921 | | pagina 57