FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47 Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47 Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor inboedels. GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. TEL. 56. log 108 BIJZONDERE SCHOLEN. Huisvlijtschool. H. C. German, onderwijzer. I Onderwijzers in de Gymnastiek. H. Ouderkerk en D. van Duuren. Onderwijzer in het teekenen. J. J. Weeda. TEL.. 56. Ie Burgerschool voor Meisjes (Nieuwe Haven). Mej. F. C. A. Bak, hoofd der school, G. van Groos, A. M. Grebe, G. C. Spruit, H. J. Heij, J. J. M. Koeman, H. D. Voorstadt en M. F. Wijnstok, onderwijzeressen. 2e Burgerschool voor Meisjes (Turfmarkt). Mej. P. A. Snoep, hoofd der school, C. A. Kombrink, J. T. de Gast en L. Brouwer, onderwijzeressen. Het onderwijs op deze scholen omvat, behalve de vakken van het gewoon lager onder wijs: op de 4 scholen v. g. 1. o. de gymnastiek, het teekenen en de nuttige handwerken voor meisjes, op de ie Burgerschool voor dezelfde vakken en beginselen der Fransche taal, der algemeene geschiedenis en der wiskunde; op de ie Burgerschool voor jongens, dezelfde vakken als op de ie Burgerschool voor meisjes, behalve nuttige handwerken; op de 2e Burgerschool voor meisjes, dezelfde vakken als op de ie Burgerschool voor meisjes, doch daarenboven de beginselen der Duitsche en der Engelsche taal, der han- delskennis en der fraaie handwerken, en op de 2e Burgerschool voor jongens, dezelfde vakken als op de ie Burgerschool voor jongens en daarenboven de beginselen der Duit sche, der Engelsche taal en der handelskennis. Onderwijzeressen in de Handwerken. M. W. Kruisheer, L. A. Hogendoorn E. M. P. C. Wulffraat en C. M. van ’t Hof. Herhalings-School voor Jongens. J. Scheijgrond hoofd der school, C. H. Breedijk, P. S. Dauvillier en H. W. van Markesteijn, onderwijzers. School voor vervolg-onderwijs voor Meisjes. C. van Essen, hoofd der school, G. van Groos en G. P. Lafeber, onderwijzeressen, A. M. Durr, onderwijzeres in het koken. Bewaarscholen, a. Openbare voor on- en minvermogenden. Eerste. (Patersteeg). Mej. A. M. van Maaren, hoofd der school, A. Moerman, M. Zegers en H. van Tijn, onderwijzeressen. Tweede. (Nieuwe haven). Mej. C. E. van de Putte, hoofd der school, E. van Wijn gaarden, A. J. Remijn, P. Verbruggen, L. Hamburger en A. de Bruijn, onderwijzeressen. Derde. (Letmaetstraat). Mej. J. F. de Jong, hoofd der school, H. W. H. Hornes, L. A. Hogendoorn en C. van Wijngaarden, onderwijzeressen. Stedelijke Inrichting tot opleiding van onderwijzeressen en hoofdonderwijzeressen aan de Bewaarschool. P. de Vos, directeur, J. F. de Jong, C. E. van de Putte, onderwijze ressen, O. van Dijk, Th. Roelofzen, J. J. Weeda en H. Ouderkerk, onderwijzers. School voor Chr. Nat. Ond. (Groenendaal). Bestuur der school: J. M. Bakker, voor zitter, D. L. Wagenaar, secretaris, P. Blazer, penningmeester, P. Ooms, T. A. van Eijk, J. E. van Dongen Bolding, K. Wessels. Personeel der school: P. M. Both, hoofd der school, W. P. Fredrikze, C. J. van der Putte, M. A. J. Hoogerwaard, J. van Neerden, P. W. A. van Triet, C. J. Zijlstra, onder wijzers. J. F. Bennink, C. A. E. van Veldhuizen, H. M. van Dongen Bolding, C. B. Vink onderwijzeressen. Vereeniging tot oprichting en instandhouding van Vrije Scholen op Gereformeerden grondslag. P. D. Muylwijk, voorzitter, G. Wientjes, secretaris, K. Jonkheid, penning meester, P. A. Vingerling en J. Lafeber. Schoollokaal. (Keizerstraat). Personeel der school: J. van der Poel, hoofd der school, D. van Wijk, W. H. Polet, D. Kuijken en H. Heistek, onderwijzers, C. M. B. van der Pijl en E. de Jong onderwijzeressen. N. Sluijter, vrouwelijke handwerken. Vereeniging tot oprichting en instandhouding van Chr. Scholen voor M.U.L.O. te Gouda. R. U. Jongenburger, voorzitter, W. J. Dercksen H.Mzn., secretaris, G. J. Grendel, pen ningmeester, J. van Galen, C. Jongenburger, T. Zaal, W. A. Piets, P. A. Vingerling en D. G. Noordijk. Schoolokaal (Gouwe). Personeel der school: D. Bijlsma, hoofd der school, J. P. Streef, A. R. van der Putte, K. Bouma, J. Tijbout, A. Visser, onderwijzers, G. C. Maas, J. P. Petersen en A. Outermans, onderwijzeressen. Christelijke Normaallessen. D. Bijlsma, directeur, P. M. Both, secr.-penningmeester. Leeraren: D. Bijlsma, P. M. Both, D. van Dijk, W. H. Polet, J. Tijbout, W. P. Frederikze te Gouda, J. Caspers te Moercapelle, M. S. Kreft. te Reeuwijk, H. Nieuwenhuysen te Zegwaarten J. van der Poel te Gouda. R. K. Scholen. Bestuur: P. Stroomer, Deken en Pastoor, voorzitter, P. J. A. de Graaf, pastoor, vice-voorzitter. Joh. Wolff, penningmeester, K. Spoelstra, secretaris, C. A. B. Bantzinger, G. Bouters, P. van der Pol, L. H. A. J. M. Quant. R. K. Meisjesschool voor M.U.L.O. (Westhaven), bestuurd door Liefdezusters. Moe derhuis Oudenbosch, C. M. C. Heijgert, hoofd der school, M. M. E. Bouters, J. M. den Ronden, G. J. L. Peers, M. M. Wolff, J. M. Löbker, A. L. O. M. Dierick, J. J. A. Kabel, J. M. de de Jong, onderwijzeressen. Muziekschool. (Westhaven). Commissie van Toezicht: C. van Veen Az., voorzitter, A. J. IJsselstijn Az., A. D. van Vreumingen, E. van der Werf, P. A. Schroot, secretaris. Leeraren: J. H. B. Spaanderman, directeur en leeraar in de afd. A (zang en theorie), en in afd. D (Orgel) Mej. Cath. v. Oudheusden, leerares in afd. A (zang en theorie), J. G. Arentz, leeraar in afd. B (instrumentale muziek, uitgezonderd viool, piano en orgel), J. M. Schijvens, leeraar in de afd. B (viool), Mej. J. C. Ouweneel, leerares in afd. C (piano) en B (violoncel).

Adresboeken Gouda | 1921 | | pagina 58