ii6 FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TEFELOON 47 Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor inboedels. GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47. Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij en Stoffeerderij. 117 gekeurd bij Kon. Besluit TEL. 56. TEL. 56. „Arbeid Adelt”, afdeeling Gouda. Mevrouw van ItersonGraafland, presidente, Me vrouw Knuttelvan Gelder, vice-presidente, Mevrouw Van der VeldeSmits, secre taresse, Mevrouw IJsselde SchepperRidder, penningmeesteresse, Mevrouw Koeman de Winkel (Haastrecht), Mevrouw KroonKikkert, Mevrouw BrunsDevos, Mevrouw Beckingvan Beek van der Sande. Arbeidsrecht. Goedgek. bij Koninkl. Besluit, gesubsidieerd door Rijk en gemeente. (Bureau voor), zittingavond Zaterdagavond 891/s uur in het kantoor van de Coöp. „Ons Voordeel”, Raam. Verstrekt gratis advies en hulp aan leden van aangesloten orga nisaties, op ’t gebied van sociale wetten. On- en minvermogenden niet-leden van een der aangesloten organisaties betalen f 0.50. Rechtskundig advies wordt welwillend verleend door Mr. A. v. d. Spek, Advocaat en Procureur te Rotterdam. van Bohemen, voorzitter-penningmeester, T. van Vliet, secretaris, C. Heij en C. Lafeber, commissarissen. Federatie voor drankbestrijding Gouda en Omstreken der Nederl. Ver. tot afschaffing van Alcoholhoudende dranken. J. v. Weelde, voorzitter, W. Muylwijk, secretaris, M. Kreeuwen Jr., penningmeester. Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken (Nederlandsche Vereeniging tot). Goed- tz van April 1908. Afdeeling Gouda. Bestuur: H. J. A. Ambtenaars Vereeniging (Aigem. R. K.), afdeeling Gouda en Omstreken. A. J. Roos, voorzitter, J. Th. Imholz, Veerstal 5, secretaris, A. J. Kouwenberg, penningmeester, J. de Roos, Geestelijk adviseur. Armbestuur (Burgerlijk). J. A. P. Montijn, voorzitter, Mr. K. N. Hengeveld, secretaris, A. H. Spruijt, penningmeesterMevr, van DantzigMillis, J. J. Heppener, amanuensis. Armbestuur (Israëlitisch), B. Leiset, L. S. Cats, A. van Wijnbergen Jr. Armbestuur (Roomsch-Katholiek). G. Bouters, voorzitter, C. A. B. Bantzinger, secre taris, Th. de Graaf, penningmeester, G. P. de Jong, P. Boumans en M. T. Moons. Armenraad. Bestuur: J. A. P. Montijn, voorzitter, J. J. Heppener, secretaris, G. Bou ters, J. Olman, G. Krook en A. A. M. Groos. Bureau Spieringstraat 113, voorm. 101 i'/i uur eiken werkdag. „Armenzorg” (Vereeniging). Bestuur: J. A. Roeseling, voorzitter, J. J. Heppener, secretaris, J. van der Jagt, secretaris onderstands-commissie, R. Moerkerk, penning meester, G. J. Goedewaagen, J. G. C. Kamphuizen Jr., H. van Assendelft, L. A. H. J. M. Quant en B. D. Grootendorst. Boekdrukkerijenbonden. Districts afd. Gouda. F. Tieter, voorzitter, Joh. Mulder, vice-voorzitter, H. J. L. Kamsteeg, secretaris-penningmeester. Districtscommissie: Gouda, Joh. Mulder, voorzitter, H. J. L. Kamsteeg en W. J. de Rotte, secretarissen. (Leerlingen Commissie). Werkgeversleden: C. A. M. Spruijt, voorzitter, A. J. Mulder, P. A. Schouten, M. Mallon. Werknemersleden: A. J. Klaverveld, A. I. de Mink, secre taris, S. M. Hazebroek, E. Spoelder. Aardewerkfabrikanten (Vereeniging van), gevestigd te Gouda, opgericht 20 September 1888. A. Goedewaagen Sr., voorzitter, A. Jonker Cz., secretaris, A. Goedewaagen Jr., penningmeester. Roomsch Katholieke Kerk. H.Maria Hemelvaart aan den Kleiweg. Bedienende geeste lijken: P. Stroomer, deken en pastoor, E. B. Derksen, P. J. de Roos en J. G. Verhoef, kapelaans. Kerkmeesters: F. J. Busch, Dr. A. C. A. Hoffman, P. van der Pol en M. J. Oosterling. Beambten: C. Zwanenburg, koster.organist. Kerk van den H. Joseph op de Gouwe. Bedienende geestelijken P. J. A. de Graaf, pastoor, G. Mehring, E. Ph. Kraaijvanger en A. J. M. van den Donk, kapelaans. Kerkmeesters: J. W. H. Naber, L. A. H. J. Quant, J. L. Bruns en A. J. J. Vos. Beambten: B. Zegveld, koster, J. de Jong, dir. van het koor en W. Konincks, organist. Oud Katholieke Kerk. H. Johannes den Dooper, Gouwe 107. Pastoor: J. A. Roeseling. Bestuur: J. H. de Wilde, voorzitter, J. A. Roeseling, secr.-penn. en G. Smit. Beambte: G. Smit, organist. Israëlitisch Kerkgenootschap. Kerkeraad: L. S. Cats, voorzitter, D. Davidson, vice- voorzitter, A. van Wijnbergen, theasurier, S. M. Catz, I. Stödel, I. Pierot en B. Leiser. Kerkbestuur: L. S. Cats, voorzitter, D. Davidson, vice-voorzitter, A. van Wijnbergen, thesaurier. Schoolcommissie: D. Davidson, voorzitter. Leeraar: J. Brommert. Custos: S. Seijffers. VEREENIGINGEN EN GENOOTSCHAPPEN. Aannemersbond (Nederlandsche), afdeeling Gouda. Bestuur: J. Stuurman te Ammers- tol, voorzitter, P. Bokhoven Wz., vice-voorzitter, H. Zanen Cz., secretaris, J. H. de Wilde,2e secretaris, J. J. Duijm, penningmeester, J. P. de Groot, J. Verstoep te Goude- rak, commissarissen. Gereformeerde Kerk, Dienaren des Woords: Ds. T. Sap, en Ds. W. Veder. Ouderlingen: P. G. Kooijman, P. D. Muylwijk, J. van Mensch, Ir. W. A. Piets, J. La feber, P. Ooms, L. van Wingerden, G. van Heiningen, K. Jonkheid Jr. en G. Wientjes. Diakenen: T. A. van Eijk, G. J. Grendel, B. de Jong, S. Vingerling, A. Broekhuizen, H. Lafeber, J. Meilof, J. Dercksen WJz., G. Rietveld Gz. en J. Vuijk. Beambten: G. van Heiningen en J. Mensch, voorlezers prima, P. G. Kooijman en Ir. W. A. Piets, voorlezers secundi, G. J. Grendel, administrateur, P. J. van der Wolf, J. J. Cramer, en C. J. van de Putte, organisten. Scriba, J. van Mensch, Pers, scriba, K. Jonk heid Jr, .Jeugdouderling, G. van Heyningen, Archivaris: J. van Mensch. W. F. Wilten- burg, koster Turfmarkt en J. W. de Roon, koster Kattensingel. Twee kerkgebouwen, Kattensingel en Turfmarkt. Catechisatie Dinsdag 310 uur. Ds. Sap houdt des Dinsdags spreekuur van 12 uur in de consistorie aan de Katten singel.

Adresboeken Gouda | 1921 | | pagina 62