ng n8 I GEBR. BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. GEBR BISPING Comb. PEEK CLOPPENBURG. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47 Tapijten, Gordijnstoffen, Behangselpapieren. Behangerij, Stoffeerderij. FIRMA B. DE JONG, GOUWE 89 GOUDA. TELEFOON 47 Verhuizingen met eigen Tapissières. Bergplaats voor inboedels. Hulzen, penning- den Algem. Ned. Bond van Ar- TEL. 56. Barbiers- en Kappersbond (Nederl.), afdeeling Gouda. Joh. de Jong, voorzitter, M. Wg van Rossum, secretaris, A. Verkaaik, penningmeester, D. Furrer en W. Melkert, com missarissen. Begraafplaats (Roomsch-Katholieke). Het bestuur bestaat uit de Zeer. Eerw. Heeren Pastoors en Heeren Kerkmeesters der beide parochiën. Dagelijksch bestuur: P. Stroomer, deken en pastoor, voorzitter, F. J. Busch, secretaris, L. A. H. J. M. Quant, penning meester. Directeur: L. A. A. van der Sanden. TEL. SS. Broodbakkerspatroonsvereeniging „De Eendracht”, Afd. van den Nederl. Bakkers- bond. W. C. van Oei, voorzitter, L. E. Beszelzen, vice-voorzitter, G. J. Goedewaagen, secretaris, C. Vergeer, penningmeester, A. Samuel, ze penningmeester, G. Veltman, Commissaris. Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „Ons Voordeel” (Coöperatieve). N. J. Montagne, voorz., A. I. de Mink, ze voorz., W. Roepers, secretaris, H. A. Leeflang, ze secretaris, D. L. Soer, penningm., H. Bosman, A. Engelbregt, D. v. d. Voorden, A. Scharloo, A. G. de Jong, M. Mallon. Commissie van Toezicht: Joh. Mulder, Ed. van Dantzig, A. Willers, Chr. Groenendaal, J. Gouka. 1700 leden. Doel: aan de leden brood en bij voldoende deelname ook andere levensbehoeften van de beste qualiteit tegen de minst mogelijke prijzen te verschaffen. Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „Ons Belang” (R. K.) (Coöperatieve). R. ter Horst, voorzitter, S. C. van Bueren, secretaris, Parkstraat 33, C. F. P. B. C. Streefkerk, penningmeester, J. P. Langeslag, administrateur. Burgerwacht (Vereeniging de Goudsche). J. Dercksen H. Mzn., voorzitter, J. Samsom, vice-voorzitter, J. G. Potharst, secretaris, Kleiweg 94, W. M. van Hulzen, penning meester, J. C. Wagner, commandant, Fluweelensingel 97. „Calvijn” (Ned. Herv. Vereeniging), opgericht ter verbreiding der Gerefomeerde be ginselen onder de leden den Nederlandsche Hervormde Kerk te Gouda, voorzitter, A. Jongejan, secretaris, C. J. Revet, penningmeester, J. P. Göbel, C. Schiedon en P. J. Spee. Chocolade en Suikerwerkersbedrijf (afd. Gouda van den Algem. Ned. Bond van Ar- beiders(sters) in het). A. Verschoor, voorzitter, P. J. van den Berg, secretaris, Boom- gaardstraat 104, J. G. A. Duijs, penningmeester. Chr. Sociale Partij, afd. Gouda. R. van der Brug, voorzitter, C. van Tongerloo Bz. Wijdstraat 41, secretaris, H. Rijnhart, Stolwijkersluis, penningm., P. van den Heuvel, T. Biewenga. Cricket en Football-Club „Olympia”. Opgericht 1 Juni r886 en goedgekeurd bij Kon. Besluit van 22 Dec. 1906 No. 46. Terrein Graaf Florisweg. I. IJssel de Schepper en H. J. Nederhorst, Beschermheeren, W. H. Cremer, voorzitter, D. Prins, vice-voor zitter, J. van Meijeren, Vijverstraat 9, secretaris, J. Scharloo, vice-secretaris, C. A. M. Spruijt, penningmeester, C. Jonker, vice-Penningmeester, W. Oskam, commissaris van het materieel, W. F. de Jong en J. Samsom, commissarissen. Dansclub „Gouda”. J. L. C. van Leeuwen, voorzitter, A. Muller, secretaris, Steijnkade 27, C. W. den Hoed, C. van Eijk, A. Verhoeven, commissarissen. Dames Vereeniging. Opgericht Februari r878. Doel: de St. Elizabeths-Vereeniging (zie aldaar) bij te staan door het verrichten van naaiwerk. M. de Graaf, presidente, M. T. Bertels, secretaresse. Districtsafd. Boekdrukkerijenbonden (zie bij Boekdrbonden) Districtscommissie Boekdrukkerijenbonden (zie bij Boekdr.bonden) St. Dorothea-Vereeniging. Doel: Het bewerken van Kerkgoederen. Beschermheer P. Stroomer, deken en pastoor, Dames C. M. Korte, ,E. van der Pol, A. van der Pol, H. Bertels en J. Tholens. Bescherming van Dieren te ’s-Gravenhage (Vereeniging tot), afdeeling Gouda en Om streken. Beschermvrouwe H. M. de Koningin-Moeder. Dr. S. S. Hoogstra, voorzitter, penningmeesteresse, F. W. J. v. d. Burcht v. Lichtenberg, P. C. W. Begeer, Dr. E. J. Hamburger, G. Hupkes, Mej. Breebaart, secretaresse. „Bethel” (Het Gesticht)) te Zetten. Mej. J. C. Calkoen, correspondente. Het doel is om meisjes boven de 15 jaar en nog niet meerderjarig tot dienstbode te bekwamen of op eenige andere wijze in staat te stellen in eigen onderhoud te voorzien, tegen betaling van f ro4.-’s jaars en f ro.bij aankomst, hieronder zijn begrepen kosten van klee- ding, voeding, geneesmiddelen enz. De betaling der verplegingskosten geschiedt elke drie maanden vooruit in handen van de Regentessen of Correspondenten, door de betrekking der verpleegden, of door de belangstellenden, voor wier rekening de plaatsing geschiedt. Biljartclub „Ter Gouw”. A. J. Schilt, voorzitter, A. Mogendorff, vice-voorzitter, C. van Eijk, secretaris, D. de Jong, 2e secretaris, J. C. den Boer, penningmeester. Bijbelgenootschap (Nederlandsch), afdeeling Gouda. Ds. Th. Scharten, voorzitter, Ds. Joh. E. Bijl, vice-voorzitter, Ds. J. J. van Oosterzee, Sluipwijk, secretaris, P. Bla zer, penningmeester. Bloempottenfabrikanten (Bond van Nederlansche), opgericht 1 April 19x2, gevestigd te Gouda. J. W. Filippo, te Hazerswoude, voorzitter, A. Jonker Cz., secretaris, J. Renaud te Delft, Penningmeester. Bouwvereeniging „Het Volksbelang”. Chr. W. Souffré, voorzitter, W. Roepers, 2e voorz., H. Wiezer, secretaris, L. J. Scheers, 2e seer., J. Dernee, penningmeester, G. J. de Rotte, 2e penn., P. Verbruggen. Commissarissen: P. Bokhoven Wz, P. J. Kolijn Az., A. H. Teepe, Dr. E. J. Hamburger, J. B. van Hoorn. Bouwvereeniging „Ons Tehuis” (Coöperatieve). Bestuurders: A. Verbruggen, Voor zitter, E. Sanders, 2e voorzitter, W. Roepers, secretaris, H. Wiezer, 2e secretaris, F. Vermeulen, penningmeester, W. Nieuwveld, 2e penningmeester, G. J. de Rotte, J. van Leeuwen, J. Lexmond, commissarissen.

Adresboeken Gouda | 1921 | | pagina 63